Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Ти къде си видял бърз, тих и маневрен транспортен хеликоптер. А, забравих Ми 26 е такъв....
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      И ти лично, понеже ги видял със сигурност и двете машини в А-стан, можеш сам да си кажеш, коя машина е най-добра. За мен е стара добра Пчеличка Ми-8.
      И разбира се, Ми-26 е несравним с Чинук във всеко едно отношение, само че той е и по-нов. По-честно е да се сравняват Чинук и Ми-6.

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Виждал съм ги и съм се возил на тях. Само че съм се возил на циилната версия - 26Т. Чинука и 26 са отделни класове и няма как да се сравняват. За Ми-6 не си прав, пак не е честно сравнението, щото по мои груби сметки товари два пъти повече от Чинук-а.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
          .....транспортен хеликоптер.....
          ....Aми H-1
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            А сега де. Бел-чето първоначално го планират само за санитарен хеликоптер и това му е било заданието при проектирането. Трябвало е да превозва ранени, да е сравнително бърз и сравнително маневрен (за него време). Плюс това не е от ранга на горепосочените Ми-та и Чинук-а.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              По наше време широко се практикували полети на пределно мали височини. И мога да ви кажа, че Ми-8 се доказал тогава като много маневрен и невероятно надежен боен другар.

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                А сега де. .....
                В реално време просто наблюдения(в наличните архиви няма данни да съм ходил някъде "по работа" ) живея на открито, под "коридорите" и над главата ми прелита какво ли не
                Просто инженерната школа, сходни са. Тромави и безумо шумни. Срещу индианец с калашник-да. Срещу боец с калашник - R.I.P.
                В темата на "танкистите" имаше някакъв окопан в калта западен танк. Според звука от мотора му е с някаква авиационна турбина....от това което чух ивидях на клипа, много се съмнявам в бойната му живучест(ефективност) с този "агрегат".С въртолета е същото.
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Сигурно знаеш колко моточаса е живота на двигател на Т-72. Предполагам, че авиационните ще са с доста по-дълъг живот. Или може би обслужването влиза и смяна на двигател на всеки 500 часа примерно.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                    Сигурно знаеш колко моточаса е живота на двигател на Т-72. Предполагам, че авиационните ще са с доста по-дълъг живот. Или може би обслужването влиза и смяна на двигател на всеки 500 часа примерно.
                    Незнам колко е живота на двигател, но някъде в съзнанието ми е останало "живот три боя" за командир на танк в натоварен период през втората свтовна. Това за да може да си сметнеш процента на възобновяемост на личния състав при работа, и да си планираш мероприятията така че теоретично със започването да не си загубил.
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Дядо, мой любимец Т-80 също бил с ГТД, но не бил много шумен. Аз пуснах за него една тема, виж я, има вътре сложен клип.

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                        Дядо, мой любимец Т-80 също бил с ГТД, но не бил много шумен.......
                        Шума беше за въртолета. Аз си имам цяла (лична) теория за звуците издавани от машините, (дали мъркат, реват или вият от бокла, нищо че са неодушевени) и техните експлоатационни характеристики.
                        За газовата турбина на танк ми е интересни на колко и какви попадения издържа преди да задере. Говоря за срещи със снаряди непробили бронята, рязки промени в пространственото положение на танка по ред причини (поддал терен по него, задействано взривно устройство и т.н.) ?
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=171157

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            Шума беше за въртолета. Аз си имам цяла (лична) теория за звуците издавани от машините, (дали мъркат, реват или вият от бокла, нищо че са неодушевени) и техните експлоатационни характеристики.
                            За газовата турбина на танк ми е интересни на колко и какви попадения издържа преди да задере. Говоря за срещи със снаряди непробили бронята, рязки промени в пространственото положение на танка по ред причини (поддал терен по него, задействано взривно устройство и т.н.) ?
                            Дори и всичко това да си избегнал струята горещи газове отзад зад такъв двигател е радост за окото на противотанкиста и чудна цел за всички по съвременни ракети . За поддръжката на такъв двигател си трябват високо квалифицирани механици а сравнително простия дизел може да го обслужва всеки с минимални познания .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                ВДВ подразделение "Бонго-Бонго"


                                Респект за маскировката!!!




                                Казвах аз да си платите наема, ама неееееееееее


                                Рекох да я обера тая бакалница, ама съм карък


                                Кое от трите да избера? И трите?


                                За сега еманципацията в Афган върви по план. За сега...


                                Кто украл картошки?!
                                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X