Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Прати го на очен лекар това магаренце. Или го питай да не е педалче...
    Аз да не съм доктор Дулитъл.

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Айде сега не знаеш колко харчи пентагона за реклама на армията ? И аз не знам ама не е малко .
      Не ми дреме ма ме интересува какво се рекламира?

      Нищо не разбирам,нета е пьлен сьс снимки на женски изпьлнения с пушкала в пьлно бойно.И не говоря за снайперистки,а за сьбиращи информация да речем
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
        Снимката много ясно, че е с рекламна цел. Самото постване и обяснения, особено от човек, който е бил там го приемам като умишлена дезинформация на аудитория.
        Ти какво се опитваш да кажеш, Митко, че в американската армия в Афганистан няма воюващите на терена жените?! Или какво друго? Ето ти снимка, девойка в пълен обвес и с оръжието не е в базата, а някъде навън, в някой кишлак. Е, тогава за да те попитам, къде тука е дезинформацията?! А тази снимка какво ти говори?



        И тази снимка с три хубавици също ли е деза?

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          И ето ти още една, за контролен!

          Spc. Erica Taliaferro, a soldier from 549th MP Company, Task Force Bronco, patrols in Pachir wa Agam district in Nangarhar Province in eastern Afghanistan


          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
            Снимката много ясно, че е с рекламна цел. Самото постване и обяснения, особено от човек, който е бил там го приемам като умишлена дезинформация на аудитория. Първо, оператори от този тип не се показват на яве. Второ, жена надали е прикрепена в действиетелност към група за специални операции. Някой въобще виждал ли истинска група за специални операции? Виждали сте със сигуррност, и български и американски и какви ли не, но не знаете че са такива и никога няма да узнаете. Помагала прии работата с жените? Моля? В държава, където жената се вози в багажника на колата, а коча и овцете отпредд на седалките, понеже са по-важни? В държава където жената не може да получи медицинска помощ, понеже ее жена и ако мъж преди нея, независимо от това кой с какъв приоритет е приет, жената чака и може да не дочака? Кой ще разреши на жена си там да говори с неверник, пък бил той и жена. На горе публикуваните снимки и обяснения може да се върже някой първокласник.
            Абе, снимки разни има, и факти разни има..

            Имам много близък приятел, който, освен основната си работа, работи и към USCG - това е Бреговата Охрана. Та преди някое време ми беше пратил клипче от тяхна тренировка, в която трябваше да поразят някаква цел в океана.

            Та си плуваха те с една надуваема лодка, дето бая вървеше, и по едно време запукаха нещо, дето си плаваше във водата. Пукаха с някаква картечница, закрепена на лодката, чиито гилзи бяха колкото дистанционното на телевизора. Като похвалих стрелеца, който се справи доста бързо с целта, се оказа, че тоя здрав момък, с доста дълга коса - поне 3-4 сантиметра, та се оказа, че момъка е една яка кака, която си била от неговия екип, и била известна не само с оправността си зад картечницата, ами и с доста високи бойни умения - според думите на моя човек - печен боец.

            Нямам никакви основания да се съмнявам във верността на думите му. Бяха заедно и в Ирак - по ония времена...
            Преди 11 години, и няколко дни..
            Последно редактирано от Veni1; 09-03-14, 13:57.

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              3 взвода на датската армия само жени /може да бяха "комплектовани" само за акцията/ , но оказаха перфектана подръжка при високо-рискова операция в Северна Митровица!
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...



                Дълго се чудех къде да сложа тази снимка, ама реших че тука й мястото. И аз практикувах същото.

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Едната от тези жени я познавам. Българката имам ппредвид. Да, свършили са много работа. Естествено, че има жени в Афганистан. Дали са хубави, ми в Морската пехота грозни няма, както и мъже дебели или кльощави не съм виждал. Има холандки, англичанки, абе всякакви. Ако говорим специално за САЩ, жените им все още не са в "combat arms" бранша, а в "combat support". Това не означава, че има жени, които воюват. Идеята ми беше друга и ти много добре я разбираш и преиначаваш думите ми. Хайде да поставим въпроса по следния начин, колко от средностатистическите жени в Афганистан, ще говорят (да се разбира ще им бъде разрешено) с жена - невеерник, пък на всичкото отгоре американка. В Кабул днешно време може да е нормално, но я да погледнем провинциите със селяни, как я виждаш тая работа, жена върви напред (ако има мина да не убие мъжа и, а нея) след нея мъжа и, и американската неверница ей така отива и и разрешават да говори с жената. Техните мъже не зачитат нито една жена, какво остава пък да е от друго племе или пък християнка, пък и в униформа....


                  П.П. Преди известно време, в провинция Кандахар, на един "талибан пазар" стана лек инцидент. Спира МРАП и слизат американски военни. В състава естествено има и жена от ВВС. Всички са с пълно бойно, само ВВС момата е по спортна форма (PT uniform). Щяха да я отрепят за няма нищо, първо щото е жана и присъства на мястото, второ щото е така облечена и т.н.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Тези въпроси ще преадресувам за онези кабинетните умници, измислили за ISAF стратегия битката за сърцата и умовете. Познато ли ти е?

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                      Тези въпроси ще преадресувам за онези кабинетните умници, измислили за ISAF стратегия битката за сърцата и умовете. Познато ли ти е?
                      Че по ваше време нямаше ли такава стратегия ? Даже и комунистическа партия си имаха
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Ти няма да повярваш, ама аз лично ходил да пазарувам в духани в Ложкаревка по джапанки, разбира се и ПМ носил тогава в джоба, ама ние общувахме тогава някак си по-свободно с афганците.

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          Ти няма да повярваш, ама аз лично ходил да пазарувам в духани в Ложкаревка по джапанки, разбира се и ПМ носил тогава в джоба, ама ние общувахме тогава някак си по-свободно с афганците.
                          Сега месец не минава без някой такъв от АНА да се разгърми с калашника в някоя база . Не вярвам и вие много да сте им вярвали .
                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          Дълго се чудех къде да сложа тази снимка, ама реших че тука й мястото. И аз практикувах същото.
                          При вас кашиците (мотострелковаци) може ама при нас във ВВС се пушеше и в спалното и в ППСто и където още се сетиш само по обясними причини на ГСМа никой не пушеше .
                          Последно редактирано от sek.1; 10-03-14, 04:46.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              В Иран.

                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                                [ATTACH=CONFIG]690080[/ATTACH]
                                Здравейте!
                                Пускам тази нова тема с идеята да си съберем един сносен архив с интересни снимки на военна тематика. Иска ми се да се оформи една колекция от интересни снимки (картини) на бойна техника, военни събития, оръжия и военни части.

                                Призовавам предварително да не се кичи и тъпчe със снимки на произволни оръжия, който може да намерим така или иначе свободно в интернет! Мисля, че от това няма смисъл.

                                И понеже понятието „интересни“ е субективно, ето как аз си го представям и каква е идеята ми конкретно за тука:
                                - любопитни или редки снимки на оръжия и бойна техника, които отразяват събития или нови / редки и/или странни образци;
                                - въоръжение свързано с исторически събития от историята на България;
                                - въоръжение на БА от учения, задгранични мисии, актуални или от миналото;
                                - авторски снимки от казармата или наши лични преживявания свързани с оръжията или казармения / воения живот;
                                - любопитни военни обекти или съоръжения, случки или инциденти.
                                Отворен съм и за Ваши предложения по темата.

                                И пак натвърдвам: нека да не го превръщаме в сбирщина на произволни снимки събирани от кол и въже, само за това, че са оръжие.
                                Нека да си го направим любопитно и интересно за самите нас!
                                Желателно е на съответната снимка да се сложи някакъв коментар, название, модел на събитието или снимания обект.

                                С поздрави. Пост № 1.
                                Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                                "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                                "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 8 потребители онлайн. 0 потребители и 8 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X