Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Е, то нали те трябваше да бъдат равностойни машини срещу руските БМП. Има и израилските БМП-та, ама ми е направо страх да ги обсъждам.



    Представям поставяне на бойна задача за този апарат - Скритно се съсредоточете в квадрат...

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
      Ми страхотно 30 мм 2А42 оръдие на БМП-2 по всякакви без изключение показатели надминава 25 мм М242 оръдието на Бредли. Ракетното въоръжение май също по-добро за БМП-2. С едно зареждане Бредли минава 480 км, БМП-2 - 550. За теглото е ясно, 14 тон на БМП-2 срещу 36 тон на Бредли, руската машина плува, американската не може. Екипаж и десант 3+7 в БМП-2 против 3+6 в Бредли. И така нататък.
      Аз не бих подценил толкова леко 25ммя Бушмастер. Нека не забравяме, че освен на Бредлито го слагат и на някои др. бронирани машини, използва се във флота, а така също и ВВС (по-голямата сестра M230, 30мм на Апача) и т.н. Самата номенклатура от видове снаряди за него също е по-шаренка отколкото за 2A42 и включва доста видове палави снаряди. Относно пробивните свойства също не му отстъпва (апропо руските екипажи доста са разочаровани от пробивните свойства на 30мм в Чечня). При ПТУРК ситуацията е подобна, където TOW не виждам с какво отстъпва на Фагота/Конкурса.
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
        ... Представям поставяне на бойна задача за този апарат - Скритно се съсредоточете в квадрат...
        E, тези сигурно скрито са се съсредоточили ...

        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Е и какво от това че Бушмастер се слага на други машини? Номенклатура за 2А42 също не състои само от БП и ОФ снаряди, претензии има към слабо шрапнелното въздействие на малките снаряди с масата от 390 гр. Ама физиката не може да се излъже, нали се сещаш - енергия е равна на МАСАТА, помножена на квадрат скорост. Е, от 390 гр снаряд, излитащ от цевта със скорост 960 м на сек имаш само и единствено толкова. Затова и се появила БМП-3 и южнокорейска БМП KIFV с орудийното въоръжение от 75 мм и 90 мм. Ще видим какво въоръжение ще има Курганец, мисляче нейното оръдие няма да бъде 100 мм, но не и 30мм. Нещо последата, да кажем, 57 мм... може би.

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            E, тези сигурно скрито са се съсредоточили ...

            [ATTACH=CONFIG]682177[/ATTACH]
            Пример на некомпетентното командване и липсва на работещо ПВО, или просто арабската им работа.

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              E, тези сигурно скрито са се съсредоточили ...
              Това не е коректно.Нито едно БМП не може да издържи срещу РПГ,ПТУР или хеликоптер,но това с по-нисък профил има доста повече шансове и ти много добре го знаеш.Ако аз съм кашика който трябва да избира къде да седи-в Брадли или в БМП-2 да ти кажа бих избрал руското...
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                Това не е коректно.Нито едно БМП не може да издържи срещу РПГ,ПТУР или хеликоптер,но това с по-нисък профил има доста повече шансове и ти много добре го знаеш.Ако аз съм кашика който трябва да избира къде да седи-в Брадли или в БМП-2 да ти кажа бих избрал руското...
                А ако огъня беше от стрелково оръжие по бордовете, пак ли?
                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Това -

                  Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение


                  трябва да е това нали -

                  NAMER нещо си
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Аха, то е. Става за БИ терен, и само. 60 тона е!!!

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Къде му е маторя на това?Да не е на базата на танка им?
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                        А ако огъня беше от стрелково оръжие по бордовете, пак ли?
                        Усещам пъклени планове да ме лъзнеш и затова ще ти отговоря така-"зависи".
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                          Това не е коректно.Нито едно БМП не може да издържи срещу РПГ,ПТУР или хеликоптер,но това с по-нисък профил има доста повече шансове и ти много добре го знаеш. Ако аз съм кашика който трябва да избира къде да седи-в Брадли или в БМП-2 да ти кажа бих избрал руското...
                          Изгорили са ги, защото са ги открили и ниският профил не им е помогнал особено. А Брадли-то го остави. Що се отнася до руските - виж на снимки от Афганистан и Чечня къде им седи десантът ...

                          Ако пък си кашик, дето трябва да седи в бойна машина, какво би избрал: да седиш сгънат на 2 ката в ниска машина, където избухнала отдолу мина може да ти откъсне краката или да ти нанесе други поражения, или в по-висока, с по-добра противоминна защита и специални седалки, където шансовете ти да оцелееш без поражения ще са по-високи?

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          ... Става за БИ терен, и само. ...
                          Ами то нали точно за този терен е направено. Хората явно не смятат да ходят в джунглата или в тайгата.
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 13-02-14, 12:06.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Да, исползва шасито на Меркава. Вътре има ТВ, удобства и прочее...



                            Иначе с тези габарити и тази маса...

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Изгорили са ги, защото са ги открили и ниският профил не им е помогнал особено. А Брадли-то го остави. Що се отнася до руските - виж на снимки от Афганистан и Чечня къде им седи десантът ...

                              Ако пък си кашик, дето трябва да седи в бойна машина, какво би избрал: да седиш сгънат на 2 ката в ниска машина, където избухнала отдолу мина може да ти откъсне краката или да ти нанесе други поражения, или в по-висока, с по-добра противоминна защита и специални седалки, където шансовете ти да оцелееш без поражения ще са по-високи?
                              Аз затова и написал горе, че така става при липса на работещо ПВО, щото очевадно че този МС взвод бил унищожен отгоре. А за това, как и кой се возил в Афганистан, позволи ми да постна една снимка от същия Афганистан, как се возили американците преди епохата на тежкобронираните автобуси, ака MRAP.

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                                Усещам пъклени планове да ме лъзнеш и затова ще ти отговоря така-"зависи".
                                Няма никакви пъклени планове. Просто страничната броня на Бредлито е малко по-дебелшка от на БМПто. И при равни други условия има малко по-голяма вероятност да оцелееш там, ако зачешат машината с бронебойни по бордовете. Относно РПГ и ПТУР вече няма значение, все ще се изпечеш вътре. Не са много калибрите на който може да устои страничната броня на БМП, особено от по съвременните оръжия и видове куршуми.
                                А и друго нещо: масата на машината не трябва винаги да се разглежда като негатив. И в др. тема съм го казвал- много зависи с какъв двигател е: отдавана мошност на тон И специфично съпротивление на еденица площ. Говоря по принцип, не за конкретното сравнение.
                                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 10 потребители онлайн. 0 потребители и 10 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X