Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Индийци
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LY0I_LuPhJc.jpg
Прегледи:1
Размер:192.9 КБ
ID:5799850
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7754529_original.jpg
Прегледи:1
Размер:137.3 КБ
ID:5799851

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Първоначално публикуван от komuso
      Кюрдски сбирщайн-БМП-1 с неивестна башня
      [ATTACH=CONFIG]970261[/ATTACH]
      А това в задния десен ъгъл на БМП то според теб какво е?
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение

        тва кога?
        Преди 7-8 години, не помня точно, трябва да си погледна военната книжка ако го пише. Дивизиона С200 над Понор. Що?
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          Не вярвам тежкия вечерен грим да е част от бойния устав дори и на монголската армия.
          Това не е тежък вечерен грим, а ежедневен грим.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
            Индийци
            [ATTACH=CONFIG]970263[/ATTACH]
            [ATTACH=CONFIG]970264[/ATTACH]
            Пълководеца си е пълководец, требе си слон, може и железен
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              Преди 7-8 години, не помня точно, трябва да си погледна военната книжка ако го пише. Дивизиона С200 над Понор. Що?
              2010-11-та си бил запас?!?!? Я си погледни книжката.
              Да не си резервист под прикритие?
              ПП.Мене последно ме привикваха 99-та и то заради сърбите(подозирам, че ако не бяха те, военните изобщо нямаше се сетят за мен).
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                2010-11-та си бил запас?!?!? Я си погледни книжката.
                Да не си резервист под прикритие?
                ПП.Мене последно ме привикваха 99-та и то заради сърбите(подозирам, че ако не бяха те, военните изобщо нямаше се сетят за мен).
                В настоящата си месторабота почнах Април 2007-ма. Помня че ме извикаха няколко години след като започнах, тръгвах си от поделението следобед и ходех до офиса да отметна малко работа (колежките много си паднаха по униформата ). Та и да бъркам е с не повече от година плюс/минус. Както ми обясниха - беше някакъв експеримент в рамките на ЗРВ точно около обсъждането на закона за резервистите. Събраха ни няколко автобуса хайвани и ни стовариха на портала на Понор. Извикаха по списък стотина души, на останалите им казаха да си ходят, че не им трябва ли вече (явно не са разчитали толкоз народ да се отзове). Мен ме назначиха за огневак (какво падение) командир на разчет на ПУ на С200, при положение че съм служил в РТК на С75, и С200 бях виждал само на картинка. Другите братя по оръжие и те като мен - пълен гювеч. Понеже си знаеха кой са извикали, до техниката не ни до пуснаха. Люпихме семки налягали около щаба четири дена, единия ден ни заведоха на Сливница да попукаме от какалашките и туй то. Храната беше вкусна (бели покривки, порцеланови чинии), времето хубаво... Даже и заплата ми дадоха, старшинска, щото по щатни разписание длъжността ми била старшинска. Нещо от сорта на 120 лв. май.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  УЖАС
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Ебаси! Ти направо ме срази!

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    ...Както ми обясниха - беше някакъв експеримент в рамките на ЗРВ точно около обсъждането на закона за резервистите...
                    Изглежда наистина е било някакъв експеримент, защото от както сме в НАТО(2004-та) си нямаме наборници/запасняци, а си имаме професионално-наемни войници и съответно професионално-наемни запасняци-резервисти(по договор, на заплата, тече им стаж, осигуровки и т.н.), та по презумпция НЕ би трябвало да те викат запас(то е все едно през 2018-та да викнат сина ти "в казармата" ).Около Украйна имаше някакво преброяване на дивите зайци(във военните окръжия), но за 15год ТИ си първия който съм чул да го приберат(а не е като да контактувам с малко хора).Ся-не съм военспец та може и да греша, ама...
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Мии, май грешиш И аз щото не съм военспец, ама дай отвори закона за резерва на вс /май не са го отменили още/. Запасни сме всички, дето сме на военен отчет. По-миналата година са го променили и възрастта е паднала на 55 за повечето, преди беше 63 за всички. Има си и наредба за отсрочване на запасни и техника-запас, даваме там едни списъци в общините, после ги гледат на областно ниво и т.н., ама много тегава процедурата. За колите всяка година получаваме писмо, носим списък и така, иначе по закон си вземат информация от службите дето правят регистрациите на разната му там машинария. Имахме три коли с повиквателни /с мобилизационно назначение/ ама се отървахме от тях и сега ще видим дали ще пуснат за някоя друга. Тая година се бяхме наредили на опашка направо, хаха, горското, една кооперация, една-две фирми с по някое и друго камионче, бъзикахме се що не сме взели и по една мешка.
                      Един колега пък, той о.з. и над 50 г., по-миналата година го извикаха с повиквателна /явно покрай промяната в закона/, за първи път откак се е уволнил Да му запишат актуален адрес и телефон голям майтап му фърлихме. Бе пълен т@ш@к е всичко, с двама-трима дето наистина са в час съм говорил последните години и всеки вика - дано не се налага.

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Да върна малко темата, интересното е че морските , този път май са доволни???
                        Дори се замислям не може ли да търсим по добра цена за F-18
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1000w_q95.jpg
Прегледи:1
Размер:170.5 КБ
ID:5799863

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                          Изглежда наистина е било някакъв експеримент, защото от както сме в НАТО(2004-та) си нямаме наборници/запасняци, а си имаме професионално-наемни войници и съответно професионално-наемни запасняци-резервисти(по договор, на заплата, тече им стаж, осигуровки и т.н.), та по презумпция НЕ би трябвало да те викат запас(то е все едно през 2018-та да викнат сина ти "в казармата" )
                          Еми... излъгАл съм с 2 години, ако това променя нещо. 27-31.10.2008. К-р на ПУ, под. 34 420

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zapas.png
Прегледи:1
Размер:302.9 КБ
ID:5799885

                          Дадоха ми и някаква хвърчаща бележка, ама трябваше да я дам в HR като извинение за отсъствието.
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                            Индийци
                            [ATTACH=CONFIG]970263[/ATTACH]
                            [ATTACH=CONFIG]970264[/ATTACH]
                            Чудя се какво ми е познато, а то на първата снимка всичките размахват празни САР М9Ф като моя
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                              Чудя се какво ми е познато, а то на първата снимка всичките размахват празни САР М9Ф като моя
                              Нали мълвата гласи, че са от отказана индийска поръчка. Но компенсатора е друг.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Не мога да ги разбера тези циркаджилъци на индийците.....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X