Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Бе те румънците след Чехословакия, бяха по-башка член на ОВД. И едни самолети правеха кооперативно с Югославия и двигатели по британски лиценз.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      В Румъния самолета е IAR-93
      Прикачени файлове

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        А в Югославия Sako J-22 двигателите и на двата са Rolls-Royce Viper
        Прикачени файлове

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Безславен край на гордостта на румънското самолетостроене
          Прикачени файлове

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Не е Сако, ми е СОКО и това е заводът (беше в Мостар). Самолетът се казваше Орао (Орел) Джи 22 да. През '80-те, даже имаха опити за свръхзвукова скорост (успешни).
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              ...И едни самолети правеха...
              "Ама не казвай на никой"....И те като сърбите.Има една "тарикатска" поговорка-"да се изхвърлиш като .ик.я на мокър пЕсък".
              ПП.Морските да ти разкажат за корабите(румънските).Самолетите и те същата работа.
              ПП2."Орао"(орел) в кооперация със сърбите го докараха до опитна серия(реално)..... и до там.Чехите са съвсем друга бира.
              Последно редактирано от ЕМО; 16-12-17, 00:29.
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Едни 200-ина броя направиха. Ся, то може и опитна серия да се води по определени критерии. Изобщо не ги сравнявам с чехите (даже и с нас не ги сравнявам), само обърнах внимание, че беха башка.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Прав си(с малко уточнение-около 160бр.).Така или иначе въпреки свръхзвуковата си скорост , това е самолет от класА на Л-39, но много под неговата клАса.
                  ПП.Историята не прощава...
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    От класа на Л 39 е Галеб.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Бе те румънците след Чехословакия, бяха по-башка член на ОВД. И едни самолети правеха кооперативно с Югославия и двигатели по британски лиценз.
                      Чешкото машиностроене в някои области е по старо от немското та за това въпреки уклоните на социализма си беше най доброто в соц. лагера . А румънците имаха уникалната способност да усерат и най доброто . Разликата от Ман до РоМан и от Рено 12 до Дачия се виждаха и от спътник
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        https://en.wikipedia.org/wiki/Soko_J-22_Orao

                        https://en.wikipedia.org/wiki/Soko_G-4_Super_Galeb

                        Едното е ударен самолет, другото е тренировачна машина.
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          ... През '80-те, даже имаха опити за свръхзвукова скорост (успешни).
                          Да де, преминал звуковата бариера при пикиране. Иначе си е дозвуков.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            От класа на Л 39 е Галеб.
                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            https://en.wikipedia.org/wiki/Soko_J-22_Orao

                            https://en.wikipedia.org/wiki/Soko_G-4_Super_Galeb

                            Едното е ударен самолет, другото е тренировачна машина.
                            Да, на теория. Изначално е планиран и проектиран като свръхзвуков изтребител(с цел да се "избяга" от зависимостта от руснаците), но толкова НЕ се е получил, че в последствие го прекръщават на ударен, а в последствие на паметник...(това с класА и клАсата беше малко игра на думи с цел подсилване на ефекта, а иначе сте прави-Орао е по-скоро от класА на F5-опоскан самолет за бедни роднини)

                            ПП.Нито сърбите, нито румънците са се отказали от МиГ29.
                            Последно редактирано от ЕМО; 16-12-17, 08:59.
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              То за изтребител малко някакъв радар май му трябва, а не съм чул румънци или сърби да са правели такова нещо.Ерата на визуалното откриване свърши 40 години преди да пуснат тоя самолет.Иначе за лек ударен може и да върши някаква работа.

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Абе, ама аз чак загрях, защо половината тръгват да говорят за чешкото машиностроене. "След Чехословакия" имах предвид, след инвазията на ОВД в Чехословакия. Румъния не участва, въпреки че дотогава е съвсем лоялен член на организацията.
                                Нямах предвид някаква класация по капацитет на машиностроенето, в която Румъния е след Чехия.

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Да де, преминал звуковата бариера при пикиране. Иначе си е дозвуков.
                                Първото преодоляване на звуковата бариера, наистина е при пикиране, но това не е случайно, нито единствен случай. Самолетът е модифициран целенасочено (с такава цел), в последствие полетите със свръхзвукова скорост са регулярни, а серията самолети от тази модификация са 50-ина.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X