Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
    Toлкоз, а нашия премиер дрънка, че нашите били траулери ...
    То и на нашите само бордовите оръдия останаха . Като ги купихме бяха с почти изтекъл ресурс на ракетното въоръжение та и пари за утилизацията плащахме .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Само Дръзки имаше ПКР Екзосет М38 и да изтече им ресурса,иначе всичко друго си работи-и 100 милиметровката,и Сий Сперото и РБУ-то и торпедата.А да и двете ДШКМ

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        То и на нашите само бордовите оръдия останаха . Като ги купихме бяха с почти изтекъл ресурс на ракетното въоръжение та и пари за утилизацията плащахме .
        Виж сега.Утализацията можеше и да стане по друг начин.41 се праща в Карибско море на полигона и издумква и 3-те ракети.Дали нямаше тоя сегашния дърдорко после да ореве орталъка, че кораба е отишъл на екскурзия как мислиш?
        Останалото оръжие е налице.

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Ако тръгнеха за Карибско море ,някои люде наистина щаха да ревнат,че Дръзки отиват на круиз.Полигонът на 6-и флот и обединената средиземноморска корабна група на НАТО(SNMG 2) е къде по-близо - около о.Крит,можеха и там да ги думнат Екзосетите ама не.

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            За Крит мисля че е полигона за Сий Спероу.Абе като ги взеха казваха че трябва да се ходи на майната си да се изстрелят.Сега ако тях са ги лъгали ...

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
              Само Дръзки имаше ПКР Екзосет М38 и да изтече им ресурса,иначе всичко друго си работи-и 100 милиметровката,и Сий Сперото и РБУ-то и торпедата.А да и двете ДШКМ
              Системата Сий Спероу е толкова стара че в момента освен при нас не знам дали още някъде е на въоръжение . За торпеден пуск трябва да си близо а никой съвременен боен кораб въоръжен с противокорабни ракети няма да те допусне на къса дистанция да оръдейна стрелба или торпеден пуск .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Sea Sparow все още си е основна корабна ПВО ракета на НАТО.А торпедата освен противокорабни биват още и противолодъчни-за борба с подводници.

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Тая система има успешно 7 потопени и още 8 тежко повредени английски кораба през фолклендската война . И то от самолети Супер Етандер които дори и тогава са били морално остарели . По голямата част са потопени от свободно падащи бомби което означава прелитане на самолета над кораба . Още тогава през 1982 година Сий Спероу е оценена като много слабо ефективна . С ней поне нашите стреляли ли са ?
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Да не бъркаш Сий Спероу със Сий Дарт?Защото през 1982 и дестроерите клас "Шефилд" и фрегатите "Амазон" са въоръжени със Сий Кет и Сий Дарт.По мое време на два пъти се опитаха да стрелят но се получи сбой в системата за насочване,в последните две години-незнам може и да са стреляли.
                    Последно редактирано от komuso; 10-09-17, 06:37.

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                      По мое време на два пъти се опитаха да стрелят но се получи сбой в системата за насочване
                      Това пък защо ? Обикновено при такива системи просто не уцелват .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Не знам,при първият опит бях отцепление със Смели на 30 мили навътре в морето.Колегата от Бургас може да има информация по въпроса.Слуховете бяха,че са правили няколко опита но системата за насочване не е разрешила пуск на ракетата.Виж за Осата на Смели мога да ти кажа-от както е наша(1992) е стреляла 3 пъти,един при приемането на кораба от руснаците и два пъти през 2003-2005 аз съм присъствал на последните два.Даже в офицерската кают компания още се пази парче от ракетата.

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Във Фолклендския конфликт Сий Спероу не участва.A системата е както каза komuso основна за ПВО на НАТО(с някои изключения де), по настоящем има по-модерна версия вече.
                          За нашите всичко са си слухове.От инат на самата система до неизпълнение на изискване на фрегатата/флота за конкретен профил на полета на мишената(което пак отива към ината на системата).Плюс още една че в един случай са искали да стрелят, но им е отказано свише.
                          Последно редактирано от Stoian Ivanov; 11-09-17, 10:54.

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първият американски атомен крайцер USS CGN 9 Long Beach
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:USS CGN Long Beach.jpg
Прегледи:1
Размер:52.5 КБ
ID:5765934

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Туй чудо, ако има попътен вятър може да икономисат 2-3 грама уран.При таз малка надстройка.

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                                Туй чудо, ако има попътен вятър може да икономисат 2-3 грама уран.При таз малка надстройка.
                                Те за туй са го пратили у Надин [emoji2]

                                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X