Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Анджак, чиста кашимерия от север. Пушката каква е?

    П.п. Тея щапки са вид кепи /ударението на и-то/, нали така? Оригинала го знаем от добрия стар Луи /Финес/ и генерал Де Гол - тоже.

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Пушката е преднопълнеща, капсулна /евзалийка по хайдушката терминология/.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Демек с фишеци? Мисълта ми е дали не е някой Енфилд? После пък тия същите са ги преработвали за задно зареждане - Снайдер-Енфилд. По същия начин е подходил и Силвестър Крнка в Русия, доколкото си спомням. В Гражданската война е участвал и Хайрем Бердан... Имало там и двама руснаци, казват, пипнали това-онова, заедно създали и патрон с метална гилза... В Америка му викали "руски мускет", в Русия - Бердана-1. И т.н.

        П.п. Снайдер е имало и по нашите земи. По хайдушката терминология - "капаклия", мисля
        Последно редактирано от jordanov sv; 07-09-17, 22:01.

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
          Демек с фишеци?
          Не непременно, даже "фишеците" са частен случай. (Всъщност - какво е фишек де?)
          Всички изначално произведени като преднопълнени и в последствие преработени за задно, са капаклии по този жаргон.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Фишек не е ли "пликчета" с дозата барут, която се изсипва в цевта?
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Фишек не е ли "пликчета" с дозата барут, която се изсипва в цевта?
              Всъщност, фишека е три в едно(барут-хартия-куршум).

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:f.JPG
Прегледи:1
Размер:49.9 КБ
ID:5765786

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:f1.jpg
Прегледи:1
Размер:110.9 КБ
ID:5765787

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:f3.jpg
Прегледи:1
Размер:129.5 КБ
ID:5765788
              Последно редактирано от ЕМО; 07-09-17, 23:04.
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                Всъщност, фишека е три в едно(барут-хартия-куршум).

                [ATTACH=CONFIG]929160[/ATTACH]

                [ATTACH=CONFIG]929161[/ATTACH]

                [ATTACH=CONFIG]929162[/ATTACH]
                Псолютно е възможно! Имах някаква бегла представа, че е првичен начин за ускорение на времето за презареждане.
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Сега се загледах, че на третата картинка има грешка-с карирана щриховка се обозначава неметал(най-често гума).Излиза, че фишека от третата картинка е с гумен куршум(сиреч ползвала го е жандармерията).

                  А иначе реда на зареждане на пушка с предно пълнене-през дулото се насипва барут(от рог) на око, тъпче се с шомпола(колкото по-натъпкан, толкова по-добре), в цевта се вкарва парцалче/хартия, тъпче се с шомпола, пуска се куршума, тъпче се с шомпола, вкарва се парцалче/хартия(за да не изпада куршума) ииииии пак се тъпче с шомпола...Всичките тия "елементи" на "боеприпаса" са из различните джобове на боеца.
                  Много по-лесно е с предварително навит фишек.Не , че става по-бързо, просто е по-удобно.Всичко е на едно място.
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Пушката на снимката е Спрингфилд 1855/61 последната американска предно пълнеща се пушка,калибър 0.58(някъде към 14 мм).Поради голямата дължина на ствола(цялата пушка е била дълга 140 см),нарезния ствол и куршумите тип Минье,тази пушка е била изключително точна до 350-400 м,а тежкият куршум направо е откъсвал крайници.

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      М'да, въпросът ми (за фишека) беше риторично-провокативен. Мисълта ми е, че това просто не е дефинирано понятие и е съвсем резонно, че всеки си има собствено разбиране за него.
                      А пушката е точно въпросния Спрингфийлд. Пък куршумите Миние, никак не подлежат на зареждане в пакет с нещо още.
                      Последно редактирано от davc; 08-09-17, 08:56. Причина: механична грешка
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        А ето и други едни фишеци.
                        http://www.businessinsider.com/air-f...aign=buffer-bi
                        Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                        Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                          И за да не са напълно "гълъби на мира" румънците купиха от нейде две употребявани 76 мм АУ "Отто Мелара" и ги монтираха на бака на фрегатите.
                          Само автоматичните оръдия ли им е въоръжението ?
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Само автоматичните оръдия ли им е въоръжението ?
                            Toлкоз, а нашия премиер дрънка, че нашите били траулери ...

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Премиерът дрънка, защото ги купиха други, а той нищо не прави - това си е една, ако не основателна, то поне разбираема причина. Ма да ги питаш тия, дето му пригласят, защо го правят!
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                М'да, въпросът ми (за фишека) беше риторично-провокативен. Мисълта ми е, че това просто не е дефинирано понятие и е съвсем резонно, че всеки си има собствено разбиране за него.
                                А пушката е точно въпросния Спрингфийлд. Пък куршумите Миние, никак не подлежат на зареждане в пакет с нещо още.
                                То беше ясно, че е провокативен, но допълнителното инфо никога не е излишно.
                                Напротив-фишек е абсолютно точно дефинирано понятие (справка картинките).
                                Митко, не знам дали знаеш как точно се зарежда чрез фишек, но не само Миние "никак не подлежат на зареждане в пакет с нещо още".Това важи и за обикновените "кремъклии" с "джепане"(добре е фишека да не се бърка с патрон).Както и да е.Да не се отклоняваме излишно.
                                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                                Джон Кенеди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X