Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...


    М 60 до Т 62 но не мога да определя модификацията на М60.
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
      Не съм много наясно с механиката на флуидите, та моля обяснете защо витлата са едно срещу друго?.
      Има и по-интересни схеми:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28634176.jpg
Прегледи:1
Размер:81.8 КБ
ID:5726768

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0000092765_small.jpeg
Прегледи:1
Размер:243.5 КБ
ID:5726769

      Не съм 100% сигурен , но мисля , че в случая с Еърбъс-а нещата опират не толкова до механиката на флуидите , колкото до гасене на реактивния момент на двигателите/витлото(и от там по-малко вибрации,по-малко натоварване на планера,по-голям ресурс и т.н.).
      Виж при мечока , руснаците твърдят , че кокасиалния ротор(двете "перки" се въртят в противоположни посоки) дава по-висока тяга.
      Последно редактирано от ЕМО; 06-09-16, 10:51. Причина: допълване
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
        М 60 до Т 62 но не мога да определя модификацията на М60.
        М60А3 познава се по кожуха на оръдейният ствол.

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Покрай руснаците и американците , позабравихме другите армии. Италия показва техните пилоти какво могат.

          Последно редактирано от Чавдар (V93); 13-09-16, 05:18.

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Те навремето (28.08.1988 г) същите тези "Трицветни Стрели" показаха какво могат в Рамщайн-69 загинали и 238 ранени.

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Oръжейните новости в Русия от форума „Армия 2016“

              Робот „Съратник“

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2_bas_soratnik_d_850_b.jpg
Прегледи:1
Размер:110.7 КБ
ID:5728457

              Комплекс за огнева подкрепа на войската, патрулиране и охрана на местности. Роботът е снабден с дистанционна система за управление, като е възможно да бъде модернизиран (в момента над този проект работи концернът „Калашников“) до пълна автоматизация без човешка намеса.
              Комплексът е разположен върху гъсенично шаси и може да бъде снабден с леко стрелково оръжие. В базовата комплектовка влизат общовойскови автомати АК-74М и снайперски пушки на Драгунов.
              Ударен робот „Уран 9“

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tass_17535994_b.jpg
Прегледи:1
Размер:104.2 КБ
ID:5728458

              Този робот разузнава и подкрепя войската с огън; може да участва и в антитерористични операции. Комплексът е снабден с 30-милиметрово автоматично оръдие, картечница с калибър 7,62 мм, както и противотанкови управляеми ракети „Атака“.
              Роботът може да действа на дистанция до 3 км от оператора. До края на 2016 г. Въоръжените сили ще получат 5 подобни комплекса.
              В състава на всеки от тях влизат 4 бойни машини във вариант робот-разузнавач или робот за огнева подкрепа, както и 1 мобилен пункт за управление и 2 трактора.
              Машина за противовъздушна отбрана „Гибка-С“

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:es5t1700_jpg_1473167255_b.jpg
Прегледи:1
Размер:165.2 КБ
ID:5728459


              Комплексът е предназначен за защита на подразделения от самолети на противника на малка и свръхмалка височина (съответно 500 и 150 м). Машината е снабдена с най-новите преносими зенитно-ракетни комплекси „Верба“. Бойният комплект се състои от 8 ракети.
              Робот-разузнавач „Вихър“

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vikhr_4331060_b.jpg
Прегледи:1
Размер:123.4 КБ
ID:5728460


              Роботизираният разузнавателно-ударен комплекс „Вихър“ е създаден специално за платформата на бойната машина за пехотата БМП-3. Системата, която може да се разполага както върху гъсенично, така и върху колесно шаси, е снабдена с 30-мм оръдие и картечница с калибър 7,62 мм, както и с противотанкови управляеми ракети „Корнет-М“.
              Комплексът може в автоматичен режим да открива, прехваща и съпровожда цели, но решението за откриване на огън, както и преди, се взема от оператора на модула. „Вихър“ може да се използва по всяко време на денонощието благодарение на камера с висока резолюция и топловизьор.

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Като видях тази снимка се сетих за една случка разказана от баща ми.Та средата на 80-те "супер секретната" подводница борд 81 "Димитровски Комсомол" е на ремонт в КРЗ "Флотски Арсенал".Далеч от началническите очи службата тече на принципа-воиникът спи уволнението се приближава-вахтеният в 1-ви(торпеден) отсек решава да поспи и къде къде-навира се в един от торпедните апарати като с крак придърпва капака на апарата да не вижда че е така отворен.Да ама за нещастие на ПЛ "цъфва" старпома и решава да оттренира с ДВС-"ППОТС"-"Преглед и превъртане на оръжието и техническите средства".Почват да звънят едни звънци да светят едни лампи ДВС хукват по отсеците и някой вижда приоткритият люк на ТА и го затваря.Младежа невинно спящт се събужда от данданията,опитва се за изпълзи от ТА но тук -греда-люкът на ТА е затворен.Знаейки какво следва-една от проверките при ППОТС е и "сухо" продухване на торпедните апарати с въздух 7 атмосфери,моряка започва да рита по люка еле го чуят-чули го отворили и по думите на баща ми(тогава ком БЧ-2/3 на лодката) извадили го с абсолютно бяла от приживеният стрес коса.

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...



                    Ъ! Не си е вързал ръцете за кардана....Аматьор!
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...



                      Интересно като идея, но на мен ми идва малко повече отпред.
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...



                          Хубава Тойотка.

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            През обектива:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0_148626_14d539f_L.jpg
Прегледи:1
Размер:54.4 КБ
ID:5729295

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0_148629_8e7dd24e_L.jpg
Прегледи:1
Размер:51.8 КБ
ID:5729296
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Арабите така я водят войната Натиснете снимката за да я уголемите

Име:armeyskie_prikolyi_i_feylyi__chast_3_126.jpg
Прегледи:2
Размер:70.3 КБ
ID:5729297
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Arms & Hunting 2016 Москва

                                http://bmpd.livejournal.com/2160536.html
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X