Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
    Руснаците имали няколко такива радарни инсталации.
    Това ли е задхоризонтният им радар?
    А най-горе вдясно ми мяза на някаква LC 7Х серия...
    Това също.
    https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94...6%D0%B8%D1%8F)

    Тази е новата, по-евтина и по-малко ток харчи.
    https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92...6%D0%B8%D1%8F)

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Най голямата бомба в САЩ

      https://en.wikipedia.org/wiki/Massiv...nce_Penetrator

      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          USS Alabama (BB-60)








          https://en.wikipedia.org/wiki/USS_Alabama_(BB-60)
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Среща в небето над Сирия! Руски пилот снима американски дрон!

            https://www.youtube.com/watch?v=T_tSlQUe7oQ
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Не е американски а китайско нелицензионно копие/клонинг на MQ-9 Reaper,а именно СН-4В.Китай продаде на Ирак 6 или 8 такива през пролета на 2015.Ето вече и над Сирия се появиха.

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Първи полет на F-16V “Viper”





                http://www.pddnet.com/news/2015/10/f...advanced-radar
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    https://www.youtube.com/watch?v=ImxjfMJhm1I Еволюцията на руските ръчни гранати .
                    Последно редактирано от sek.1; 23-10-15, 06:04.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...



                      Това на базата на това ли е ?


                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...



                        Някой можели да каже какво се случи?
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение


                          Някой можели да каже какво се случи?
                          Фотошоп???? Пряко попадение...И как така изведнъж изобщо не е на фокус...Странно!
                          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Моите версии са няколко:

                            1.Фотошоп-има някаква игра с фокусите-хеликоптера го удрят , изчезва от кадър(което е нелогично-би трябвало чалмосания снимач да го "държи" за да се види добре падането и да се получи ПР-а) и после изведнъж пак се появява(очевидно има промяна в настройката на зуум-а на камерата,но все пак...) без да пуши , без да гори , без да проявява никакви признаци , че нещо не е в ред.
                            2.Хеликоптерите са в двойка(както би трябвало да бъде).Единия е ударен (но не се показва как пада) , а камерата прехваща и следи втория(играта със зуум-а).В потвърждение е това , че хеликоптера е много близо до камерата , а след като изчезва от кадър се появява само 5-6сек по-късно на много по-голямо разстояние(чак е нужен зуум).За това време е физически невъзможно машината да извърти обратен завой и да се отдалечи на такова разстояние(дори с два здрави двигателя). Това обаче предполага , че кадрите са снимани от руснаци (като умишлено е скрито падането), а звука е добавен допълнително(ще видим дали тия дни ще се появят снимки на свален Ми-8 и/или пленен/и пилот/и).
                            3.Най-невероятната версия-вижда се , че попадението е в левия борд(почти перпендикулярно на оста на хеликоптера).Двигателя е разрушен , но пожарогасителната с-ма(на двигателя) сработва и поради това няма пушеци и пламъци , а хеликоптера излиза на един двигател.Ми-8/17 е двудвигателен , като не представлява никакъв проблем машината да лети на един ДВГ изведен на авариен режим(т.е. форсиран) в продължение на 40мин. , мисля.Версията е невероятна първо защото не се вижда никакво нарушаване на обшивката на хеликоптера и второ защото при попадение на ракета с топлинна глава(тя обикновено се взривява в ДВГ или много близо до него) осколки от самата ракета и от разрушения двигател се разлитат с висока скорост и обикновено поразяват и втория.Точно поради тази причина при Ми-24 м/у двата двигателя има титаниев(ако ме не лъже памет) щит а при Су-25,А-10,Ка-50/52 и Ми-28 двигателите умишлено са поставени(разнесени) от двете страни на фюзелажа(тялото) като той играе ролята на буфер(отделно че там има бронева "облицовка" на самия двигател).При Ми-8/17 такива екстри липсват.Любопитното е , че не се вижда хеликоптера да разхвърля топлинни капани(ловушки) , което е норма при атака на земни цели или прелитане над опасен терен.Май са ги сгащили неподготвени.

                            ПП. Любопитно ми е какво говорят арабите от кадъра(това че Аллах е велик и аз го разбирам) и се надявам , че някой ще разкаже с две думи...
                            Последно редактирано от ЕМО; 24-10-15, 21:41.
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                              Фотошоп???? Пряко попадение...И как така изведнъж изобщо не е на фокус...Странно!
                              Вероятно не е Фотошоп, а просто екипажът може да е извадил късмет и машината да не е била засегната по-сериозно. Между другото, видеото било отпреди 3 години. Т.е хеликоптерът е сирийски, а не руски, както се твърди на няколко места.

                              А ето едно друго. Ракетата се взривява не с пряко попадение, а в близост до хеликоптера и явно осколките не са го засегнали достатъчно сериозно.

                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                До допълня - при изряден винт и витла, вертолет може да се приземи и без двигатели. Упражнението се казва авторотация.

                                А да питам - топлинните и радарните примамки автоматично ли се изстрелват ( при засечена опасност ) или пилотите ги пускат превантивно?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X