Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    ...Американските военнослужещи по договор имат право на превоз на личните автомобили (и вещи) от база в база при преразпределение...
    Е не е ли това израз на (в резултат от) отношение към човека?
    Останалото са прагматични сметки (съвсем резонно) как то по-рационално да се реализира.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Е не е ли това израз на (в резултат от) отношение към човека?
      Останалото са прагматични сметки (съвсем резонно) как то по-рационално да се реализира.
      Вероятно да, но без отношение към зададения по-горе въпрос. Навлизаме в теоретични неща, при които трудно можем да съдим за отношението към човека по крайния резултат без да намесваме данни за материалния стандарт. През живота си съм видял повече разглезени деца на бедни родители отколкото на богати родители например, а ако единственото мерило трябваше да бъде по кое колко пари са похарчени - резултата щеше да е обратен. В това отношение въобще не съм сигурен че някои (наши и "братски") армии преди няколко десетилетия са се "раздавали" по малко за своите (професионални) военнослужещи отколкото щатската за своите. Дори напротив. Разковничето е в понятието "пропорционално" просто. 60% от малко пак си остава по-малко от 10% от много.

      Отношението към човека конкретно в армията е функция и на това какво можеш да си позволиш. Военнослужещия (качествения) в Щатите е скъпо струващ специалист, който е на пазара на труда след всяко изтичане на договора си. Армията е един от играчите на пазара на труда, и е длъжна да предоставя същите стимули като конкуренцията ако иска да остане в играта. Ако можеше да задържи специалиста с бой, еб@не, сръбска музика и високовъздушни слова - щеше да го задържи с това. Но просто не може.
      Последно редактирано от Goblin; 31-03-15, 19:45.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
        Демек, извинявай за израза, Василев, има някаква мрежа, дето спира противотанковите оръжия?
        Очевидно се е сметнало, че не е ефективно.
        Или че повече пречи, отколко помага.
        Мерси за обяснението.
        Напротив,не са го премахнали, даже вече още повече пречи от шофиорска гледна точка,ако не си обърнал внимание на всичките MRAP превозни средства в Афганистан и Ирак имат накичени едни парапети по тях само че вече от дебели шини.

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Противокумолативните екрани никой не ги е отменил . Въпреки многото по съвременни средства за защита те си остават едно от най ефективните .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Колегата надлежно е обяснил как се отглежда лоялна войска. Нещо изключително необходимо.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Чисто пазарни отношения който предлага повече печели .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Валидно и за самите кандидати: който предлага повече печели. Армията не взима всеки. А предлага неща които не само са в повече, а в някои случаи са и единствени по рода си. Някои видове служба се приравняват за висше образование при това в читави области като електроника и инженерство (с това си автоматично едно сто бона напред и вместо да се дипломираш потънал в дългове отслужваш и се уволняваш с диплома в джоба), службата се води за трудов стаж и каквото още се сетиш. То предполагам и в другите държави е (пропорционално) същото.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Благодаря Админ, проясни ми се
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    ...Някои видове служба се приравняват за висше образование при това в читави области като електроника и инженерство.
                    В контекста на алюзията с глезените деца - тук по едно време две години служба се приравняваха с пет години работа в Кремиковци (или обратно). И в двата случая, това коства няколко години от относително най-активната част на живота, ма във втория има опция да си едно заветното „жителство" и също толкова заветно жилище напред (заветното в жилището е нечакането, плащането не се отменя).
                    Верно стандарти ...откъм отношение към човека.
                    Последно редактирано от davc; 31-03-15, 21:40.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Василев, благодарско.
                      Аз онези щори по бронетехниката си ги знам.Ползват се активно наистина, при това и в последните конфликти.
                      Просто такива екзотики, като това дуло не бях срещал, и затова допуснах че не се е наложило по някаква причина.
                      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                      0887/осемпет 66 4осем

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          9x17 (380ACP) и 9х18 Макаров са разменени

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                            9x17 (380ACP) и 9х18 Макаров са разменени
                            Съдиш по окраската на макаровския, и аз не съм виждал 9Х17 такъв , но има макаровски като 9Х17.
                            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Немските парашутисти по време на втората световна /Fallschirmjäger/
                              На последната снимка Валтер Герицке по професия полицай, който става един от първите батальонни командири на парашутни части. Сражава се в битката за Крит /1941/ и Италия. Завършва войната като пленник на британците.

                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X