Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
    Ще се опитам с няколко снимки да представа един мой любимец
    Любимец ? Не си казал (а може и да си, и може и да съм ги пускал )






    На тази умолявам да не ми се държи сметка за хоризонта, океана беше крив






























    И някакъв друг се мота, не му знам модела:

















    Последните две са от второ прелитане, между двете минаха няколко минути и влагата малко се разсея та са малко по-малко отвратителни.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
      Ще помоля танкистите да кажат дали са виждали това чудо?
      Това е предпазен
      екран от кумулативни заряди като РПГ-7 например

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Демек, извинявай за израза, Василев, има някаква мрежа, дето спира противотанковите оръжия?
        Очевидно се е сметнало, че не е ефективно.
        Или че повече пречи, отколко помага.
        Мерси за обяснението.
        Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
        0887/осемпет 66 4осем

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Гоблине, страхотни снимки!
          А иначе имам чувството, че когато си решите - там зад океана, си щракате военни самолети!И ме обзема завист!
          И по принцип, честно, ХАРЕСВАМ (визуално) повече руските машини.Личен вкус...
          Но има една крайна бройка от щатски самолети, дето са......страхотни.
          И Херкулес-а за мен е един от примерите.
          F-14
          P-51
          SR-71
          B-2
          B-17
          B-29
          A-10
          Сигурно и за други ще се сетя...Ама по-късно!
          Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
          0887/осемпет 66 4осем

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Де да беше... не е когато поискаме, а на Memorial Day - деня на падналите в боя. Последният понеделник на месец Май. През съботата и неделята преди понеделника където може се правят авио шоута, с което нюйоркчани сме късметлии понеже ни се пада едно наблизо. В общи линии е аматьорска работа на частни клубове, една-две демонстрации на армията (парашути хеликоптери и един-два транспортни прелитат с отворени врати), и ако сме късметлии - Сините Ангели, дето са тука има тука нема. Една година ще прескочат понеже конгреса се заинатил и спрял парите, друга - понеже ги приземили всичките след командирска издънка. Тогава ако се смилят канадците ни пращат един самотен да ни позабавлява, но той лети с няколкостотин метра по-далеч от ония сините.

            Отделно понеже е на плажа - сутринта винаги е гадна, отвратна мараня, захлупено небе и прочее фотографски радости. СА минават за щастие винаги последни, до тогава що-годе се изчиства небето. Понякога.

            Иначе за самолетите - аз там съм си безпрекословно дървоглав: от руските по-красиви няма, мечта ми е да снимам тях но де тоз късмет. Частниците пускат по някой и друг Як от Втората Световна (там пък за беля щатските повече ми харесват), но тия новите колекционерите ги крият.

            Та щракам каквото има и какъвто фандък отпусне Слънцето.

















            А това е предишния ден при облачно време:

















            Последно редактирано от Goblin; 30-03-15, 21:26.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение

              Иначе за самолетите - аз там съм си безпрекословно дървоглав: от руските по-красиви няма, мечта ми е да снимам тях но де тоз късмет.
              Е иди до Русия де, и ги наснимай на воля, тамън и ние да им се порадваме на готово.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Е иди до Русия де, и ги наснимай на воля, тамън и ние да им се порадваме на готово.
                Мързи ме, все се надявам междувременно или да ни нападнат или да станат толкова дружки с местните че да пратят витязите на добра воля - което дойде първо. Хем ако стане няма да е на деня на падналите в боя а някой друг ден, и ще ми се съберат две събития в годината
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Мързи ме, все се надявам междувременно или да ни нападнат или да станат толкова дружки с местните че да пратят витязите на добра воля - което дойде първо. Хем ако стане няма да е на деня на падналите в боя а някой друг ден, и ще ми се съберат две събития в годината
                  Да ти имам чувството за хумор! (в добрия смисъл)

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Не знам само какво се оплакваш от времето...за мен са си кристални снимки.
                    А и 18-ките са от хубавците!
                    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                    0887/осемпет 66 4осем

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...


                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Мързи ме, все се надявам междувременно или да ни нападнат
                        Е мерак кока колата да стане 10 копейки
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          . да пратят витязите на добра воля
                          Предполагам че това може да се организира на някое авиошоу, тъкмо ще предизвика и сериозен интерес. Като и вашите може да гостуват, примерно да закарат някой раптър на руснаците също ще им интересно. Е няма да стане точно в този момент де...
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                            А самолетите от палубата на собствен ход ли се пребазират?
                            Да, самолетите прелитат до новата база на самолетоносача и хангара е пълен с колите на екипажа.

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Абе нещо не вдявам.
                              Значи самолетите летят "на собствен ход" и харчат тонове гориво, а колите се возят.
                              Хайде, военен бюджет голям - да не ги мисля.
                              В базата самолетите кацат, а колите къде отиват? На брега ли?
                              Ами ако следващата база е "на майната си"?
                              Самолетите пак ли ще хвърчът с презареждане във въздуха?
                              Нещо ми се губи.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                                Абе нещо не вдявам.
                                Значи самолетите летят "на собствен ход" и харчат тонове гориво, а колите се возят.
                                Хайде, военен бюджет голям - да не ги мисля.
                                В базата самолетите кацат, а колите къде отиват? На брега ли?
                                Ами ако следващата база е "на майната си"?
                                Самолетите пак ли ще хвърчът с презареждане във въздуха?
                                Нещо ми се губи.
                                По реда:

                                - Американските военнослужещи по договор имат право на превоз на личните автомобили (и вещи) от база в база при преразпределение. Не когато поискат, не колкото поискат - има изисквания там за минимално разстояние, ала бала. Но като цяло го имат.

                                Тъй че при всички положения тия коли дето ги гледаш натрупани на и в самолетоносача - ако не бяха там, щяха да са на влак, автовоз, или в търбусите на цяла сюрия "Херкулес"-и, или пък щяха да се кандилкат по магистралите с платени пак от Чичо Сам километри, бензин, амортизация и допълнителни часове за военнослужещите които ще ги прекарват.

                                Тъй че като теглиш чертата - дори ако се доближава поне минимално до цената на прелитането на самолетите на собствен ход (което пък може да се отчете към задължителните часове нальот който така или иначе трябва да се прелети) - нещата не са толкова луди.

                                Въпросното преместване е било от Сан Диего до Сиатъл - точно 2000 километра. Умножи го по броя коли, часове, резервоари, амортизация и километри, и си готов. Аз мога да ти ко сметна - 2012та, бензина беше четири долара на галон, едно пълнене на резервоар беше 65 долара на кола и 90 на пикап (средно), щатска кола рядко минава повече от 500км с един резервоар. Значи за начало броиш между 260 и 360 долара на кола, само за гориво. Останалото отделно.

                                Това всичкото - по принцип. В конкретния случай събитието е било "семейно събитие", на по-заслужилите от екипажа е било разрешено да вземат семействата си на борда и да си вземат колите. Излишно е да цитирам че всичките тези коли като бройка не покриват и една трета от екипажа (виждам няколкостотин коли, а екипажа на това нещо е къде 3200 души). И вероятно - останлите няколко хиляди коли на екипажа са били прекарани с други средства, нито едно от тях по-евтино от това да ги качиш на самолетоносач.


                                - В базата колите ще отидат на паркинга/в гаража на къщите/жилищните блокове в които ще живеят военнослужещите и семействата им.

                                - Ако базата е на майната си, колите ще летят до на майната си в транспорт който не е проблем на военнослужещите а на интендантството им. Разбира се, в повечето случаи ще бъдат поощрявани да продадат/оставят колите си на място и да си купят нови в новата база - това чрез намаления, безмитни магазини и каквото още се сетиш. Ако са заслужили - няколко пъти по време на кариерата си (не помня как точно беше и колко пъти) ще имат право да докарат екзотичните си купени на майната си коли обратно в Щатите при прибирането им обратно там. Не мога да ти кажа точно на колко превоза имаха право.

                                Това е толкова отработена процедура че измамниците я ползват редовно при ужилвания през интернет - "Аз съм военнослужещ, колата я продавам евтино понеже ме пращат в Япония, прати ми парите ще ти пратя колата гратис от другия край на Америка понеже транспорта го плаща Армията". И като провериш в интернет че военните наистина имат право на превоз за колите си - и клъвнеш.


                                Та така. Има тук един много читав лаф, "There's a reason for my madness". "Има обяснение за лудостта ми".
                                Последно редактирано от Goblin; 31-03-15, 16:54.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X