Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Всички картечни пистолети със свободен затвор имат този недостатък като най често се случва при МП 40 щото най малко носи на замърсяване . Глух глух колко да са глух като всички останали образци от този период са на този принцип . До ден днешен се произвеждат такива системи и нашата Шипка е един от примерите
    Негативен, за съжаление!

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      На времето като шипките ги приеха на въоръжение в МВР специално отидох при един приятел в СДВР да видя на живо това чудо на нашата оръжейна индустрия . Бях се наслушал на суперлативи . От пръв поглед като инженер изпаднах в тих ужас от изпълнението . Незапилени заварки фаски на които можеш да се порежеш двата пълнителя имам чувството че не ги е правила машина а някой пиян шлосер с чука и накрая странно защо единя беше по къс от другия с десетина милиметра . Даже и произвеждания по времето на блокадата в Ленинград Судаев е с пъти по добре изпълнен . Няма селектор на огъня само нещо като предпазител на спусъка . Ако само толкова може съвременната ни военна промишленост по добре въобще да я няма .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        На времето като шипките ги приеха на въоръжение в МВР специално отидох при един приятел в СДВР да видя на живо това чудо на нашата оръжейна индустрия . Бях се наслушал на суперлативи . От пръв поглед като инженер изпаднах в тих ужас от изпълнението . Незапилени заварки фаски на които можеш да се порежеш двата пълнителя имам чувството че не ги е правила машина а някой пиян шлосер с чука и накрая странно защо единя беше по къс от другия с десетина милиметра . Даже и произвеждания по времето на блокадата в Ленинград Судаев е с пъти по добре изпълнен . Няма селектор на огъня само нещо като предпазител на спусъка . Ако само толкова може съвременната ни военна промишленост по добре въобще да я няма .
        Ако е било съвсем в началото - възможно ли е да е било някаква "пред-продукция" ? Или си беше крайния сериен продукт ?
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          ...Или си беше крайния сериен продукт ?
          Серийното производство... За съжаление!
          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Ако е било съвсем в началото - възможно ли е да е било някаква "пред-продукция" ? Или си беше крайния сериен продукт ?
            Сериен от всякъде и до ден днешен така ги произвеждат . Ще потърся някой приятел в МВР където имат такива да го снима . Недоделките са много . След втория пълнител обикновено му изпада някой от болтовете които държат полимерната ложа . На времето човека ми сложи под шипката един Скорпион който е 30 години по назад в производството имах чувството че скорпиона е направо като правен от извънземни Такъв тип оръжие обикновено се прави по време на война и липса на средства и ресурси . На тази снимка заварките изглеждат долу горе добре .
            Последно редактирано от sek.1; 16-12-14, 08:03.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              ....
              Точно се бях наточил да напиша че всеки с Шипка си мечтаеше за Скорпион но ме изпревари.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Благодаря ви.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  В милицията навремето и сега в МВР Скорпиони само 7.65мм ли е имало или и в друг калибър?Някой запознат ако може да отговори.И изобщо да даде мнение за качествата на това оръжие което е интересно за мен.

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Картечните пистолети са по-смислени в калибър 9 мм. ИМХО.
                    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                    имат право да гласуват на избори.

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      На времето в ОСО при нашия оръжейник имаше 4 бройки . Държаха ги най вече заради калибъра 7.65 щото всички началници се бяха уредили с валтери PP/PPK и естествено от някъде трябваше по голям лимит патрони . Аз поне си спомням че съм стрелял два пъти на корем със скорпиона . Това чешко чудо има перфектен баланс благодарение на доста сложна механика и малкия калибър . Имаше някакъв регулируем забавител в дръжката и на 25 метра на автоматична влизат дупка в дупка . Комплекта вървеше два пълнителя по 20 патрона и един 10 . На мене лично не ми допадна основно заради слабия калибър и системата за зареждане . С тия копчета от страни на блока се зарежда с доста усилие а с мокри или мазни ръце е мисия невъзможна . Нашия оръжейник не спираше да ги хвали но на времето в този клас нямаше друго с което да сравняваш . Чехите винаги са правили качествено оръжие .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                        В милицията навремето и сега в МВР Скорпиони само 7.65мм ли е имало или и в друг калибър?Някой запознат ако може да отговори.И изобщо да даде мнение за качествата на това оръжие което е интересно за мен.
                        Само 7,65мм. Много добро оръжие, но по провинцията имаше по 3,4 бройки само за отрадите за бързи действия. Всъщност тези отряди бяха създадени след атентатите 1985 година и бяха към 6 управление отдел "Т"/тероризъм. После минаха към полицията.
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                          Само 7,65мм. Много добро оръжие, но по провинцията имаше по 3,4 бройки само за отрадите за бързи действия. Всъщност тези отряди бяха създадени след атентатите 1985 година и бяха към 6 управление отдел "Т"/тероризъм. После минаха към полицията.
                          Не съм много сигурен, но мисля, че имаха и вариант 9х17 /къс/ но не в България.
                          А отрядите бяха към Окръжните управления и бяха "мешани" ДС и оперативни по НМ. Бяха /поне в нашето ОУ/ с "Щаер" 9 мм
                          и имаха и револвери /май "Астра"/.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                            Не съм много сигурен, но мисля, че имаха и вариант 9х17 /къс/ но не в България.
                            А отрядите бяха към Окръжните управления и бяха "мешани" ДС и оперативни по НМ. Бяха /поне в нашето ОУ/ с "Щаер" 9 мм
                            и имаха и револвери /май "Астра"/.
                            Имаше и Берети 7,65 със заглушители, Астри. Снайпери Бърно 22 кал, Драгунов и какви ли не екзотики! Обаче най-много се стреляше със Судаев щото патроните бяха "колкото си искаш".
                            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Сериен от всякъде и до ден днешен така ги произвеждат . Ще потърся някой приятел в МВР където имат такива да го снима . Недоделките са много . След втория пълнител обикновено му изпада някой от болтовете които държат полимерната ложа . На времето човека ми сложи под шипката един Скорпион който е 30 години по назад в производството имах чувството че скорпиона е направо като правен от извънземни Такъв тип оръжие обикновено се прави по време на война и липса на средства и ресурси . На тази снимка заварките изглеждат долу горе добре .[ATTACH=CONFIG]762579[/ATTACH]
                              Утре, ако не забравя, ще щракна някоя снимка на един който в момента е на въоръжение, кал.9х18!Действително, човек като го види за първи път може да си помисли, че е произвеждан в някоя занаятчийска работилница под обсада или в един от някогашните МУЦ-ве от ученици по практика. Но пък, колкото и да не е за вярване, стреля прилично точно с посочения патрон на 25 м.

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                КП Скорпион http://handguns.g00net.org/CZ/CZ_vz61_Skorpion.htm
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X