Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Въобще живота на танкистите по време на война със сигурност не е лек и дълъг .
    ...То сигурно и в съвременните е така ....в казармата се разправяше че живота на танкиста във война е средно 8 минути.
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Оръдието от 88 mm зенитка е въведено повече от успешно в емблематичните Тигри (100мм броня от 1000м) - за времето си е било перфектно оръдие.

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
        Оръдието от 88 mm зенитка е въведено повече от успешно в емблематичните Тигри (100мм броня от 1000м) - за времето си е било перфектно оръдие.
        Кажи го поне година две преди Тигъра.Тигъра излиза на сцената в края на 42-а и то не много успешно, затъва в блатата до Ленинград.До тогава Матилди, КВ-та как да ги спират?88-цата е единия вариант, ако успеят да го развърнат предварително или бързо в процеса на боя ако са ги хванали неподготвени.

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Шанса им е бил почти никакъв в танк със самолетен бензинов двигател . Руснаците го кръщават най добрия танк за служба в мирно време . Танка е с люк и половина на купола и 5 човека екипаж . Няма отделен люк за механик водача . Като се запали а това се е случвало всеки път след попадение за което екипажите го кръщават Зипо от рекламата на Зипо пали всеки път много рядко са успявали да изскочат повече от двама човека . На места съотношението е достигало до 7-10 шърмана за един унищожен Тигър или Пантера . Въобще живота на танкистите по време на война със сигурност не е лек и дълъг .
          Колко викаш са люковете на шърмана?
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            На долната скица израелската версия ли е или бъркам?

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Още една интересна италианска картечница Бреда М 37 .https://www.youtube.com/watch?v=pWesu9pA6Ro
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...



                МиГ-15 все още на служба в наши дни, в една до неотдавна "братска" страна
                Че и с фешън пилоти.

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Мисля , че имах същият кожен костюм когато карах служебното ЕТЗ през 88-89 година
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                    На долната скица израелската версия ли е или бъркам?
                    Да Супер Шермана е
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение


                      МиГ-15 все още на служба в наши дни, в една до неотдавна "братска" страна
                      Че и с фешън пилоти.
                      Как ли ги поддържат ? Аз като служех през 1988 - 1990 такъв вече нямаше и като музеен експонат по летищата на които съм бил .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Как ли ги поддържат ? Аз като служех през 1988 - 1990 такъв вече нямаше и като музеен експонат по летищата на които съм бил .
                        Не е въпроса как, а защо?
                        Майтапа на страна, ама на бас, че имат повече летяща техника от нашите ВВС.
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                          Не е въпроса как, а защо?
                          Майтапа на страна, ама на бас, че имат повече летяща техника от нашите ВВС.
                          Сигурно само че тия музейни експонати освен да гълтат пари за поддръжка за друго не стават. Ако ги продадат на колекционери ще си оправят икономиката
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            В уикито пише че са тренировъчни 15ките. Това апропо 15ки ли са или някое китайско копие ? Понеже ги броят различно в списъка май.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Как ли ги поддържат?
                              Мисля, че в Китай имаше лицензно производство - "Shenyang J-2". В последствие то е предадено на КНДР - ако не се лъжа в края на 60-те.
                              КНДР имаха и някакъв авиационен завод, а и произвеждат доста неща сами, така че поддръжката на самолета едва ли им е трудна.

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              В уикито пише че са тренировъчни 15ките. Това апропо 15ки ли са или някое китайско копие ? Понеже ги броят различно в списъка май.
                              Тренировъчни са - иначе си имат МиГ-29 (вариант като българските машини).
                              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                В уикито пише че са тренировъчни 15ките. Това апропо 15ки ли са или някое китайско копие ? Понеже ги броят различно в списъка май.
                                Различна маркировка но са руски . До колкото си спомням МиГ 15 са произвеждани само в Чехия и Полша по лиценз . През ония години китайците още не са можели да копират всичко
                                Последно редактирано от sek.1; 10-12-14, 20:50.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 17:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X