Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
    - Индивидуальные средства энергопитания, обеспечивающие работу комплекта в течение 24 часов,... вес комплекта составляет не более 26 килограмм. (С)

    Мисля че става въпрос за теглото на цялата екипировка. Относно продължителността на работа от 24 часа - ако става въпрос за непрекъсната работа, не е малко. Колкото и да продължи бойната обстановка, ако си откъснат от тила и/или си попаднал на вражеска територия, енерго запас за повече от денонощие е не рентабилен. Такава ситуация може да продължи неопределено време, а няма как да знаеш точно колко и няма как да мъкнеш едно ремарке акумулатори.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Да, говори се САМО за комплект. Добави носим боекомплект, добави вода, добави туй-онуй и кво става? Я пробвай дори и само с 26 кг товар да се качиш на Витоша или да минеш 10 километъра преход, и представи че после те чака сражение?!

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Без да ме чака сражение аз с карабина 3 кила или там някьде,9 пьлнителя по 10 патрона 7.62,пищов едно кило,4 пьлнителя за него,радио,нож,вода литьр и бронежилетка без бронята в нея и не ме тьрси да бягам с кубинки за студено.Ако на това накача и броня,малко повече вода,аптечката,наколенки и налакьтници,сложа оптика на карабинката и си накича и раницата на гьрба с бинокьл,скоуп папараци,инструмента и резервните части за карабинката и пищовчето,резервни пьлнители,чувала........клекна ли няма ставане ма аз сьм кекав та за т'ва така.

        26 кила е половин торба цимент,хльзгава рекичка до крьста и спирам на водопой,няма минаване ако ми е на гьрба това,а да го влача по дьното не ми се вижда правилно.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Ами те момчетата за това тренират постоянно. И нас едно време в казармата като ни опънаха в началото с пълно бойно и припадахме. После като свикнахме, когато тръгнехме към полигона и за ниска дисциплина ни сваляха от камионите, да мааме марш на скок в прахоляка и калта, си бяхме свикнали и даже си и пеехме. Аз и дърва не бях цепил преди да вляза в казармата, и като станех от масата не си прибирах стола обратно, и ме мързеше вкъщи сутрин да си оправям леглото - ама там се научих и свикнах.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            При нас нормата беше 15 кг при сражение (де факто - нож, боекомплект, два литра вода, индивидуални санитарни пакети, радиостанция и противогаз), 35 килограма при парашутен скок и 45 килограма при нормален пеши преход (нормален - в смисъл, че не се очаква да влизаме в бой веднага след това). 26 кг наистина е множко.
            "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

            2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              ... Добави носим боекомплект, добави вода, добави туй-онуй и кво става?...
              Работи се по въпроса. На принципа накарай мързеливия да работи,за да те научи на ум

              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                26 кг наистина е множко.
                Аз до колкото съм разбрал, това е теглото на екипировката + прицелите + системата за комуникация + батериите за тези джаджи. А като го гледам например прицела си е голям туч. А май мъкнат и бинокъла -
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Ами те момчетата за това тренират постоянно. И нас едно време в казармата като ни опънаха в началото с пълно бойно и припадахме.
                  И при нас беше така Хем физзарядка под 2-3 километра нямаше.
                  26 кила са наистина много, затова почвам да си мисля, че този комплект е само когато не се предвижда много движение.
                  Като помня няколкото "марш на скок", колко беше, към 12 или повече километра, с автомат, каска, сумка, мешка, противогаз и ИСПХЗ идваха сигутно 15 и нагоре килограма. И беше доста зор. После нямаш хал за нищо поне за час-два, а тук с 10 и повече килограма...

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                    Като помня няколкото "марш на скок", колко беше, към 12 или повече километра, с автомат, каска, сумка, мешка, противогаз и ИСПХЗ идваха сигутно 15 и нагоре килограма.
                    16 километра и 800 метра. Бягане 800 метра, което се редува с ходене 200 метра. Поне така е "по норматив"...
                    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                      16 километра и 800 метра. Бягане 800 метра, което се редува с ходене 200 метра. Поне така е "по норматив"...
                      Май така беше за километрите, беше отдавна и не си спомнях точно.
                      При нас редовно даваха команда "Газ" или "Газ Поливка", че ни се виждаше по-дълга дистанцията, да бягаш и ходиш опакован

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Хубав е.

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Австро-Унгарската 380 мм гаубица производство Шкода, 1916 г. Хвърляла 750 килограмови снаряди на разстояние до 15 километра. Транспортирала се разглобена върху четири транспортера, и общото тегло на превозваните части (заедно с боекомплекта, и т.н.) е почти 150 тон.Самите транспортерите за това чудовище са най-интересните. Мощността им била е 150 к.с., 20 литров дизелов двигател, трансмисията е електрическа, със задвижване на задните колела на трактора и всички колела на ремаркетата. Конструктор на това чудовище, разбира се -. Ferdinand Porsche.















                          Май тази гаубица стои във войни музей в Белград, в Калемегдан?

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...



                            Специалистите да разкажат за този легендарен модел.
                            Последно редактирано от Самодържец; 08-09-14, 21:07.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X