Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въоръжение на българската армия

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
    Абе явно не сме само ние "идиоти" щото близо 40 страни също си ги експлоатират в родните ВС.
    Съгласен съм, но с оглед бройката на армията ни да бяха взели 100 бройки и 100 Пуми примерно. За това иде реч...

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      400+ нее чак толкова голяма бройка.Първоначално в договора се говореше за 11 000-13 000 автомобили,камиони,автобуси,цистерни и други спецвозила,от които "гегите" трябваше да са 1800-2000-половината в неброниран вариянт,половината в брониран.Ама после като урезаха армията урезаха и договора на 3-4 000 машини общо а гегите на 400+.

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
        400+ нее чак толкова голяма бройка.Първоначално в договора се говореше за 11 000-13 000 автомобили,камиони,автобуси,цистерни и други спецвозила,от които "гегите" трябваше да са 1800-2000-половината в неброниран вариянт,половината в брониран.Ама после като урезаха армията урезаха и договора на 3-4 000 машини общо а гегите на 400+.
        Ок. но пехотата продължава да виси във въздуха - това с което разполагаме е правено и мислено за войни дето няма да се случат никога. Нямаме нищо което да става за асиметрични бойни действия, а това е най-реалната заплаха за сигурността ни на наша територия. Да притежаваме и поддържаме техника за евентуални пълномащабни бойни действия (каквото е цялото ни въоръжение в основата си) срещу евентуален противник като Русия мисля, че няма смисъл да си приказваме...

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Смисъла е, че харчим и без това малкото си пари за глупости и затова не са виновни Гегите, а рушветчиите дето ги купиха! Сега по-ясно ли е?
          Ами ако изходим от това, което казах, а именно, че са смяна на уазките в армията - не, не е по-ясно. А аз си мисля, че са точно с тази цел - постепенно да подменят парка от пълноприводни армейски автомобили, а именно уазките. За това ми говори и факта, че има например геги линейки и други конфигурации, както при уазките. А бронирани уазки не сме имали никога, но разни бронирани машини за пехотата сме имали.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            О далеч съм от тази мисъл даже при 100 000 армия и 4 000 танка като навремето пак неможем спря Русия.Но да се замислят малко преди да тръгнат можем-според мен трябва да се наблегне на високоточните оръжия с голям обсег.Поляците наскоро поръчаха някакви крилати ракети за техните Ф-16(не Томахоци)с радиус 800-1000 км.С такива ракети в вариянт-въздушно,морско и наземно базиране покриваш всички точки от където могат да тръгнат срещу теб.И разбира се добро ПВО му е майката.Колкото до кашимерията,в последно време се говори упорито за 100-120 нови БМП/БТР(най-вероятно за подмяната на техниката в 61-а Бригада) като упорито се спряга Боксер с 30 мм оръдие(такива поръчаха някой от Балтийцити)+ 30/50 Динго.

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              И ако се върнем на темата, можете да създате нова някъде
              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                О далеч съм от тази мисъл даже при 100 000 армия и 4 000 танка като навремето пак неможем спря Русия.Но да се замислят малко преди да тръгнат можем-според мен трябва да се наблегне на високоточните оръжия с голям обсег.Поляците наскоро поръчаха някакви крилати ракети за техните Ф-16(не Томахоци)с радиус 800-1000 км.С такива ракети в вариянт-въздушно,морско и наземно базиране покриваш всички точки от където могат да тръгнат срещу теб.И разбира се добро ПВО му е майката.Колкото до кашимерията,в последно време се говори упорито за 100-120 нови БМП/БТР(най-вероятно за подмяната на техниката в 61-а Бригада) като упорито се спряга Боксер с 30 мм оръдие(такива поръчаха някой от Балтийцити)+ 30/50 Динго.
                Е това вече е друга приказка!

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Ами ако изходим от това, което казах, а именно, че са смяна на уазките в армията - не, не е по-ясно. А аз си мисля, че са точно с тази цел - постепенно да подменят парка от пълноприводни армейски автомобили, а именно уазките. За това ми говори и факта, че има например геги линейки и други конфигурации, както при уазките. А бронирани уазки не сме имали никога, но разни бронирани машини за пехотата сме имали.
                  Пълноприводните ни автомобили са последната ни грижа... Бронетехниката ни е за боклука (да речем без 72-ките но след дълбока модернизация). Авиация в момента буквално нямаме. Държим огромно количество остаряла артилерия от която единствено РСЗО - Град, 152 милиметровите гаубици и 120 милиметровите минохвъргачки реално биха свършили работа. ПТ средствата ни ги няма никакви (морално остарели са - имаме нужда от модерни ПТУРС на модулен принцип с универсален монтаж). ПВО-то ни и то на 80% е остаряло... Нали се сещаш колко сме впрегнали каруцата пред коня...?!

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Пълноприводните ни автомобили са последната ни грижа... Бронетехниката ни е за боклука (да речем без 72-ките но след дълбока модернизация). Авиация в момента буквално нямаме. Държим огромно количество остаряла артилерия от която единствено РСЗО - Град, 152 милиметровите гаубици и 120 милиметровите минохвъргачки реално биха свършили работа. ПТ средствата ни ги няма никакви (морално остарели са - имаме нужда от модерни ПТУРС на модулен принцип с универсален монтаж). ПВО-то ни и то на 80% е остаряло... Нали се сещаш колко сме впрегнали каруцата пред коня...?!
                    С това съм съгласен. Но по една случайност в нашето ТБО ремонтирахме г-тата на едно от софийските поделения - ми хората много им се радват, щото нямат нищо общо с уазките. А за всекидневното им придвижване по задачи, и не само, точно от това имат нужда. Нали ме разбираш - няма как да нямат оперативни автомобили и да разчитат за това на дъртите грохнали уазки. Та за тая цел хъмвито не е по-подходящо от ге-то, а така или иначе момента за подмяната на уазките е просрочен отдавна. Та си е в реда на нещата да обновяват автопарка и с ге-та да се изпълняват задачите, изпълнявани с уазки. За комисионните, разбира се, не бих спорил. Но съпоставката ненужни геги/нужни хъмвита е некоректна, защото говорим за различни типове, те пък от своя страна за различни задачи и условия. Просто няма как да отнемеш всекидневната оперативна мобилност, за да осигуриш защитата на личния състав с бронирани платформи, които не са за всеки ден. И двете неща са еднакво важни за ефективността. Та никак не са последна грижа, при тоя грохнал уазков автопарк. Важи и за тежкотоварните автомобили.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Аз пък не мога да вдяна какви са всекидневните задачи на армията, освен да поддържа нужната боеготовност? Ебем ти и армията (принципно и с цялото ми уважение към момчетата и мъжете избрали тази професия като призвание, а не да си возят дупетата напред-назад в германски возила срещу сигурна заплата...)

                      П.П. Извинявам се, че осрахме темата!

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        [QUOTE=komuso;2816861Поляците наскоро поръчаха някакви крилати ракети за техните Ф-16(не Томахоци)с радиус 800-1000 км.С такива ракети в вариянт-въздушно,морско и наземно базиране покриваш всички точки от където могат да тръгнат срещу теб.[/QUOTE]
                        Ракетата е AGM-158 JASSM.Дали са се договорили за базовата или новата версия ще се похвалят по някое време.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AGM-158B-JASSM ER.jpg
Прегледи:1
Размер:141.2 КБ
ID:5678317

                        http://warfiles.ru/show-52103-vvs-ss...-jassm-er.html
                        Последно редактирано от Stoian Ivanov; 29-08-15, 23:18.

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                          ..според мен трябва да се наблегне на високоточните оръжия с голям обсег.Поляците наскоро поръчаха някакви крилати ракети за техните Ф-16(не Томахоци)с радиус 800-1000 км...
                          300km. са но са напълно достатъчни, те ги те:


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1800729.jpg
Прегледи:1
Размер:125.0 КБ
ID:5678318

                          оп, писали сме заедно
                          полската стратегия си е съвсем адекватна.
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            Аз пък не мога да вдяна какви са всекидневните задачи на армията
                            Нормално е, екшън филмите показват само една определена част от армейския живот. Това го казвам само като констатация, не е с цел да те засегна
                            И понеже говорим за нашата армия, с нейните специфики и задачите, които изпълнява - знаеш всяка година са в помощ при бедствия и мисии по търсене и спасяване ... на туристи. Когато не сме запознати с детайли от дадена дейност, на оперативно ниво, често не сме в състояние да разберем спецификата на работата. Началниците ми, след като ги изоставих, го усетиха, при спад на оборота 20 пъти за два месеца, ама така и не са разбрали за какво става въпрос и как се движи машината.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:g_wagon.jpg
Прегледи:1
Размер:134.8 КБ
ID:5678330

                            За всички има място в строя.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              Пълноприводните ни автомобили са последната ни грижа... Бронетехниката ни е за боклука (да речем без 72-ките но след дълбока модернизация). Авиация в момента буквално нямаме. Държим огромно количество остаряла артилерия от която единствено РСЗО - Град, 152 милиметровите гаубици и 120 милиметровите минохвъргачки реално биха свършили работа. ПТ средствата ни ги няма никакви (морално остарели са - имаме нужда от модерни ПТУРС на модулен принцип с универсален монтаж). ПВО-то ни и то на 80% е остаряло... Нали се сещаш колко сме впрегнали каруцата пред коня...?!
                              Гледам тарамбуките не се оплакват от остарелите ПТ средства и си пердашат с РПГ/СПГ съвременната американска бронетехника по целия свят от Ирак до Афганистан . Не знам какво е останало от буксирната ни артилерия но едва ли е много . Самоходна произвеждахме и сами докато я имаше БЕТА . Колкото до хъмвито ето ти го по широк ковчег от Г егата .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0_7d322_af2319a8_XL.jpg
Прегледи:1
Размер:91.0 КБ
ID:5678331
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Проблема с "Гетата" (ползвам го за нарицателно за всичкото Мерцедес - Актроси, Унимог, автобусите..) е в прекалено високата цена. Личните ми съмнения са - умишлено завишена заради получаване на комисионна под масата! Отделно, че въпреки получената линия за обслужване и ремонт такъв беше "усвоен" до ниво подмяна на масла и филтри, защото "Друго нямаме право да извършваме. Всичко трябва да се прави в дилъра на марката" (Балканстар) и там започва дрането...
                                А това са глупости на квадрати (за дилъра), защото имах следния случай преди няколко месеца. Румънците на път за едно учение удрят един от Спринтерите си, и ми го оставят да им помогна с ремонта по линия на НАТО. Карам го аз в Балканстар и познайте цената за ремонт - 30000 лв и отгоре.... От НАТО директно ми казаха или да намеря някой местен обикновен сервиз или просто ще го бракуваме, това не е цена, това е обир... В крайна сметка румънците (то пак НАТО де) си плати на платформа и го закара в техния си представител на Мерцедес. Цената за ремонт - наполовина...
                                Като "джипови" качества също съм леко пристрастен (не в полза на Г-то), една Тойота примерно бе стояла и по-добре извън и пътя, и като цена, обаче да имаш разнородни возила на въоръжение, при това доставчика на части да ти оттатък земното кълбо е меко казано неразумно.

                                Искам и да подкрепя Марто, че причината да се отказват "подаръците" е липсата на комисионна за лампазлии разни! Другата е вродената простотия у някои (разбирай, принципа - "от Русията и руското по-убаво нема").
                                По едно време се бяха напънали нещо да се закупят няколко десетки (като за първо време) нови, модерни агрегати за ток. И си направиха устата това да стане през логистичната агенция на НАТО, защото тя пазарува без никакви данъци върху стоката. Представителя ни там прави, струва човека и хората се съгласиха (може да се каже с охота) да ни помогнат и че ще направят такава поръчка.
                                И тука дойда камъка -
                                "Ама то така.... тия всичко до стотинка ли искат да се отчете..."
                                "Да до стотинка, колкото струва, при производителя - толкова пари му се превеждат."
                                "Ама няма ли начин да се свържем с фабриката, да направим нещо..."
                                "Ми не няма. Договорите за доставка на това оборудване са сключени още преди години, не може да се вземе нещо извън договорените условия."
                                "Ъхххм, ми то .... нямаме пари сега налични...., абе кажи им че се отказваме."

                                Е как да ни приема някой насериозно, при положение, че това хоро се играе постоянно.
                                Единствената оправия е да махнат 20-те заплати при пенсиониране !

                                П.П.: Отделна тема е защо не беше прието със закон и тук правилото, че НАТО (демек армията) пазарува всичко без данъчни утежнения... По тоз параграф примерно са митичните евтини магазини из базите по другите страни (не на всякъде ги има!), но покупки като горива, ядене, амуниции, униформи и все са освободени.
                                Последно редактирано от Чавдар (V93); 30-08-15, 08:37.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X