Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как руснаците се борят със сомалийските пирати...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как руснаците се борят със сомалийските пирати...

    Сибирски, за мен клиповете в този им вид са боза и опошляват иначе добрата работа на активните участници в акцията.

    Просто е недостойно да се представя по такъв чалгарски начин (пасивните участници - акули ги яли )
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #17
      От: Как руснаците се борят със сомалийските пирати...

      Картинки от ученията на прохождащите новобранци, какво толкова? 99% от тия хора няма да наденат ония пагони, ще ги върнат обратно в частите от които са кандидатствали, а те - обратно на майките им, живи. Чудо голямо. После ще се фукат пред гаджетата със снимките, и ще се оженят за най-хубавите
      Когато работят такива, за това се говори. Как го правят знаят само те, и даже после, когато са много болни, бедни, или пияни, го разказват мъгляво, вервай ми. Може да им платиш много пари, и ако се продадат - ще ти свършат работа. Но няма да ти разкажат как, пак "вервай ми".

      Коментар


      • #18
        От: Как руснаците се борят със сомалийските пирати...

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Сибирски, за мен клиповете в този им вид са боза и опошляват иначе добрата работа на активните участници в акцията.

        Просто е недостойно да се представя по такъв чалгарски начин (пасивните участници - акули ги яли )

        Goblin, ти да не се разстрада изведнъж от някакво неясно за мен състрадание..?! Много пъти съм се питал, защо вместо да се дислоцират бойни съдове в Аденския залив, не започнат да качват по 20-30 подготвени (и оборудвани) човека на борда на търговските съдове - докато пресичат опасната зона (няма ли да е по-евтино)?! За да се отблъснат или ликвидират пиратите и паянтовите им гемии, и лодки не се иска кой знае каква бойна подготовка или въоръжение (според мен, де)... Два броя картечници 50 кал. и два броя автоматични гранатомета - оборудвани с прицели за нощна стрелба - по една бройка на носа и кърмата, на охранявания съд, биха били достатъчни да държат пиратите далеч или да ги пратят на дъното! Някой има ли идея защо не се процедира така или по подобен начин..?! Според мен е много по-ефективно и само за няколко месеца пиратите биха избрали друг по-малко опасен начин за препитание...
        Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 17-11-11, 08:42.

        Коментар


        • #19
          От: Как руснаците се борят със сомалийските пирати...

          Що пък недостойно и чалгарско? За мен лично недостойно да се снимаш или да се гавриш с телата на противник, ама познай кой греши с това? Глупости на търкалети, направили са момчета весел и забавен клип и това е. Който го харесва, сваля го и гледа, който не го харесва, не го гледа.

          Пък и вземете и обърнете внимание на кадри от 1:00 до 1:04, на мен лично станало много интересно.
          Последно редактирано от Sibirski; 17-11-11, 08:29.

          Коментар


          • #20
            От: Как руснаците се борят със сомалийските пирати...

            Е какво ти е интересно толкова..?! ОФ или някакъв тип касетъчен боеприпас се детонира над целта и я засипва със шрапнели или друга гадост! Предполагам, че е снаряд, защото не биха хабили ракета за да си правят кефа - скъпа е...

            Коментар


            • #21
              От: Как руснаците се борят със сомалийските пирати...

              Я да вземе да се включи някой дето е служил на море и да каже там не трябва ли по-честичко да се подменя боеприпаса, все пак солена среда и т.н. Та използването и удобният повод може и да е причина за тази необуздана канонада. Е и възпитателният ефект, разбира се.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #22
                От: Как руснаците се борят със сомалийските пирати...

                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                Я да вземе да се включи някой дето е служил на море и да каже там не трябва ли по-честичко да се подменя боеприпаса, все пак солена среда и т.н. ...
                E, стига де... Дай да сменяма и гемиите по-честичко, че водата е солена...
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #23
                  От: Как руснаците се борят със сомалийските пирати...

                  Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                  E, стига де... Дай да сменяма и гемиите по-честичко, че водата е солена...
                  Гемиите не гърмят, за разлика от снаряда/патрона, а тях да ги мажеш с четката с антикорозионен грунд е бошлаф работа - ще вземат да не влезнат където им е мястото или при изстрел да се изложат.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как руснаците се борят със сомалийските пирати...

                    Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                    Гемиите не гърмят, за разлика от снаряда/патрона, а тях да ги мажеш с четката с антикорозионен грунд е бошлаф работа - ще вземат да не влезнат където им е мястото или при изстрел да се изложат.
                    Гемиите са ясни - грунд, боя.. и всичко нужно... Боеприпасите ги пукаме и снимаме за ютуб, ракети и торпеда - пускаме...
                    А как стои въпроса с пушкалата? Сменят ли се често?
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как руснаците се борят със сомалийските пирати...

                      Имал съм честа да минавам през Червено море и Аденския за Япония много пъти. Обстановката при последното ми минаване беше близка до бойната със стрелба и както си му е реда. Кораба пред нас беше отвлечен към 0500 часа сутринта на зазоряване пред погледа на СТРОГО охранявашите ни ХАМЕРИНСКИ конвой. Дрогираните чернилки се качиха като маймуни на палма от двата борда на кораба и за отрицателно време бяха на мостика. Останалото беше нещо което не искам повече да чувам - как човек моли за живота си - Капитана на отвлечения кораб, ревеше и молеше по УКВ-то военните да спрат да стрелят защото към главата му имало насочени дула като в същото време пиратите стреляха по военните лодки които приближаваха. Това стана на 1-2 мили от мен.Няма да обяснявам че с бинокъл се вижда всичко съвсем ясно...и военните си дигнаха чукалата и си се прибраха насигурно.
                      Та на тия от военните кораби им е през оная работа за сомалийските пирати...те са на работа там - сега че изяли едно агне от стадото - голяма работа.
                      Добре че отскоро разрешиха да се взема въоръжена охрана на борда на кораба та малко понамаляха отвличанията(и пак само Английски компании и вездесъщите от BlackWater). Но както винаги в този свят - всичко е за пари - който плати застраховката за преминаване което е около 4-5 дни (в момента зоната е от 15N Червено море до 75Е - малко преди Дондра Хед - Шри Ланка) е от порядъка на 50000 - 100000 USD на кораб, минава чисто а ха се сетете от къде минава потока от Азия със стока към Европа за какви пари говорим на ДЕН - всичко е добре измислено

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Pirati1.jpg
Прегледи:1
Размер:53.9 КБ
ID:5318235

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как руснаците се борят със сомалийските пирати...

                        Ще цитирам един приятел:

                        Абе положението е гадно там. И Митко на Н. е минавал през Аденския залив и ги е доближавала лодка с маймуни. Но корабът им бил с по-висок борд и дали пълна газ, та ония се отказали. Пропуск е, че не се събере ООН и да решат проблема. Конвоят как може да спаси кораб, ако го нападнат пирати? Да избие маймуните? - нали всички ще ревнат, че наглите американци пак убиват бедни рибари. И така и иначе - все американците виновни. Фирмите с кораби да вземат да отделят 1 % от печалбата си и да предизвикат някакви промени в международните закони, а не да се оправдават с хамериканците.
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как руснаците се борят със сомалийските пирати...

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          Пък и вземете и обърнете внимание на кадри от 1:00 до 1:04, на мен лично станало много интересно.
                          Снощи гледах по дискавърито "Оръжия на бъдещето". Имаше ревю на едно ново леко корабно оръдие - шведско, с калибър 57 мм. или нещо от сорта. Оръдието - нищо особено - напълно автоматизирана скорострелна система - 200 изстр/м с която (или с подобни) е въоръжен почти всеки военен флот в света. Виж снаряда беше интересен... Обвивката е двойна - външната част не казаха от какво е (предполагам е секретно), но между двата слоя има 2 500 волфрамови "болта" (така се изразиха)! Снаряда си има собствен радар с таймер и програмируем взривател, благодарение на който по безжичен път - непосредствено преди изстрела може да бъде зададен режима на детониране. В ОФ режим снаряда който лети с малко над 5 000 км/ч се взривява на 5 м над целта като я засипва с волфрамовите осколки, които я поразяват, летейки със скорост 1 500 км/ч. Демонстрацията бе върху две лодки на разстояние - около 2 км., които буквално станаха на "сито", като се наблюдаваше и "баражен" ефект на огъня- всеки следващ снаряд се детонираше на около 1-2 м преди точката на детонация на предходния, като по този начин покритието над целите бе максимално. В "бронебоен режим" взривателя детонира снаряда 1 милисекунда след контакта с целта. Демонстрацията бе върху един голям корабен контейнер отдалечен 2,5 км. С 3 изстрела, контейнера бе почти прерязан на две, като видимо снарядите се детонираха вътре в контейнера, който също бе превърнат в "сито" от волфрамовите осколки (можеше да се гледа спокойно през останките на контейнера). Другото което ме впечатли бе здравината и устойчивостта на "умната част" на снаряда, която понася 60 000 G в момента на произвеждане на изстрела... Та предполагам, че това което ти е привлякло вниманието в клипчето е нещо от сорта!

                          П.П. - Ето го хубавеца:



                          Поздрави

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как руснаците се борят със сомалийските пирати...

                            Maрто, аз като гледам нито лодките не станаха на сито, нито боклучийския контейнер беше прерязан на две. Нещо много слабичка ми се види тая пушчица... Хеле пък хич не разбрах, къде в това миниатюрно снарядче са заврели 2500 болта. Май най-доброто е системата му за взривяване и програмиране на детонацията.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как руснаците се борят със сомалийските пирати...

                              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                              Maрто, аз като гледам нито лодките не станаха на сито, нито боклучийския контейнер беше прерязан на две. Нещо много слабичка ми се види тая пушчица... Хеле пък хич не разбрах, къде в това миниатюрно снарядче са заврели 2500 болта. Май най-доброто е системата му за взривяване и програмиране на детонацията.
                              Аз само съм превел данните които цитираха (това клипче е половината от това което даваха снощи). Въпросния контейнер не е този в клипа (този е за боклук) и го "резнаха" веднъж, а корабния - три пъти! По една дупка на всеки 10-20 см, според теб какво е (относно лодките)..?! Това е 100% "прочистване" на екипажа (можеш да си сметнеш "квадратурата" на тялото и после броя на евентуалните попадения в него)... Мен също ме впечатли най-вече прецизността на детонацията на снаряда...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как руснаците се борят със сомалийските пирати...

                                Бизнеса със "сомалийски пирати" е доста отдавна и няма да приключи, защото от него се хранят застрахователите, охранителите, политиците, информаторите и още много хора. Тези чернилки получават най-малко. Някой от тях рискуват живота си за да нахранят семействата си само. Парите отива винаги по банкови сметки и се разпределят по веригата, но до чернилките остават стотинките. Именно за това много от корабите имат "тайни бронирани стаи", за да изчаква екипажа подкреплението на ковоиращите. Чернилките имат до 30мин за да вземат заложници или трябва да изчезнат от кораба. В повечето случаи стрелят само по уредите и бягат. В случай, че докопат някого от екипажа, вече работата става сериозна. Искат се едни пари за откуп, дето кара собствениците на корабите да съжаляват, че не са искали лична охрана за 50 000 - 100 000 долара.
                                [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X