Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За маниаци в стрелбата-обмен на мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За маниаци в стрелбата-обмен на мнения

    Дайте да пообменим мнения, нищо че не сме форум "на лов"...

    Става въпрос за стрелба с карабина на дистанции от 100 м. нагоре..
    Аз като начинаещ и мераклия наблягам на учението...

    Конкретно, направи ми впечатление, че след тотално сваляне на медното замърсяване на цевта с амонячен разтвор, групата на попаденията падна с 4 см/100 метра!
    До 20-тия изстрел постепенно се качиха до нулевата стойност.
    Демек, наслоената мед между 1 и 20 тия изстрел променя сериозно групата! Не казвам, че 4 см са от значение при лов на 100 метра, но на 300 метра или при някакви експериментални 500 или супероптимистични 600 метра си е направо кьорфишек!

    Още нещо от опит - преди лов, пускаш едно парцалче с обезмаслител през цевта, после само първия е "флайър", иначе трябва да пуснеш поне 3 за да влезеш в час...

  • #2
    До: За маниаци в стрелбата-обмен на мнения

    Нямам наблюдения, но съм сигурен че влияние има, защото руснаците в една нова снайперска пушка 22-ри калибър се отказват от хромирането на цевта с цел подобряване на групата.В статията се говореше как би могла да влияе хромировката на цевта на точноста.
    Мисля че има аналогия със случая, който цитириш.
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

    Коментар


    • #3
      До: За маниаци в стрелбата-обмен на мнения

      определено наслоенията играят важна роля при изстрела, но при съвременните боеприпаси наслояването е минимално...не казваш каква е карабината, с оптика или без??? при по - малки калибри огромно влияние имат надморска височина, посока и скорост на вятъра, денивелация на изстрела, влажност на въздуха и др.
      имам някъде материали и таблици (които са изпитани и работят на практика) по тия въпроси.
      поздрави и успех в стрелбата!!!

      Коментар


      • #4
        До: За маниаци в стрелбата-обмен на мнения

        някъде трябваше да имам няколко балистични калкулатора (май ставаха и за смартфон) ако някой се интересува...
        поздрави!

        Коментар


        • #5
          До: За маниаци в стрелбата-обмен на мнения

          я кажи с какави патрони си стрелял

          Коментар


          • #6
            До: За маниаци в стрелбата-обмен на мнения

            [QUOTE=Volk;147416]Дайте да пообменим мнения, нищо че не сме форум "на лов"...
            ..................
            Конкретно, направи ми впечатление, че след тотално сваляне на медното замърсяване на цевта с амонячен разтвор, групата на попаденията падна с 4 см/100 метра!
            До 20-тия изстрел постепенно се качиха до нулевата стойност.
            Демек, наслоената мед между 1 и 20 тия изстрел променя сериозно групата!

            ...................
            Особено важна за траекторията на проектила е повърхността на цевния канал в последната 1/3 (или почти толкова) от дулния срез. Пробвай проектила и шийката на гилзата да са финно смазани с качествена и подходяща смазка. Ще получиш интересни резултати
            Дискавъри 300 тди ръчка
            Витара тди автомат
            XT660R

            Коментар


            • #7
              До: За маниаци в стрелбата-обмен на мнения

              [quote=jumbo1;338148]
              Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
              Дайте да пообменим мнения, нищо че не сме форум "на лов"...

              ...................
              Особено важна за траекторията на проектила е повърхността на цевния канал в последната 1/3 (или почти толкова) от дулния срез. Пробвай проектила и шийката на гилзата да са финно смазани с качествена и подходяща смазка. Ще получиш интересни резултати
              Интересно с какво ще помогне "подходаща"-та смазка? Единственно ако става въпрос за самозаряден пистолет във "трета" възраст.
              И какво се случва с нея при тези налягания и температури. Да си спомним дизел ефекта! Самовъзпламеняване има при дватридесет атм. а тук са хиляди!!!

              Коментар


              • #8
                До: За маниаци в стрелбата-обмен на мнения

                Аз ползвам FP10 (не е реклама). Какво ще помогне и как се държи при изстрел можеш да разбереш сам ако я пробваш. За повече информация www.fp10.com . Някъде имаше информация за изпитанията й в "Арсенал" - Казанлък, но не мога да намеря къде е. като я намеря ще пусна линк.
                Дискавъри 300 тди ръчка
                Витара тди автомат
                XT660R

                Коментар


                • #9
                  До: За маниаци в стрелбата-обмен на мнения

                  Не, около 200 и по-малко.

                  Коментар


                  • #10
                    До: За маниаци в стрелбата-обмен на мнения

                    Последно редактирано от traktorist; 23-04-08, 23:56.

                    Коментар


                    • #11
                      До: За маниаци в стрелбата-обмен на мнения

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Не, около 200 и по-малко.
                      ???Извинявам се за некомпетентноста си.

                      Коментар


                      • #12
                        До: За маниаци в стрелбата-обмен на мнения

                        Няма за какво да се извиняваш. Никъде в масовата литература тоя въпрос не се освещава. Формата на ръкохватката и цвета на лака - най-подробно. А реално важните числа - забрави. Щото всъщност да си остане тайна. Учебниците по това всъщност са почти недостъпни.

                        Коментар


                        • #13
                          До: За маниаци в стрелбата-обмен на мнения

                          [QUOTE=петко петков;365899]
                          Първоначално публикуван от jumbo1 Преглед на мнение

                          Интересно с какво ще помогне "подходаща"-та смазка? Единственно ако става въпрос за самозаряден пистолет във "трета" възраст.
                          И какво се случва с нея при тези налягания и температури. Да си спомним дизел ефекта! Самовъзпламеняване има при дватридесет атм. а тук са хиляди!!!
                          Може ли да бъдете малко по обстоятелствен, защото този форум се чете от хиляди
                          хора които нямат вашите познания по физика и двигатели.Лично аз нищо не разбрах
                          от вашият пост.
                          Поздрави.

                          Коментар


                          • #14
                            До: За маниаци в стрелбата-обмен на мнения

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            Няма за какво да се извиняваш. Никъде в масовата литература тоя въпрос не се освещава. Формата на ръкохватката и цвета на лака - най-подробно. А реално важните числа - забрави. Щото всъщност да си остане тайна. Учебниците по това всъщност са почти недостъпни.
                            Обясни за какво говориш, защото пак нищо не разбрах.Какви недостъпни таблици?
                            В САЩ една от най добрите снайперови пушки"Барет" е констроирана от частно лице,
                            някой си господин Барет.Каква секретност, кви 5лв?Хората стрелят по мишени на
                            2000м разстояние.

                            Коментар


                            • #15
                              До: За маниаци в стрелбата-обмен на мнения

                              А какъв е проблема? Тогава вземаш, и намираш формулите за смятане на цев. В тая работа участва налягането. Как се прави аз също знам, бидейки поне в момента също частно лице. Откъде го знам е друг въпрос.
                              Балистичните таблици ли? Те се правят лесно, ако имаш оръжието и достатъчно патрони.
                              Стрелбата в очите на катериците на разни километри е като тотото. В прости метеоусловия и без голямо превишение/подлежание на целта. Във всякакви реални условия е мит даже и със зенитно оръдие.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X