Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Триал байк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Триал байк



    работата по стягането на триалката ..постепенно продължава..
    този път на помощ се притече стар наш приятел и голям майстор -бат Емо както го наричам оправи всъщтност единственният по сериозен дефект по бетата-а именно ел вентилатора..който -като я взех ..въртеше едва едва и по едно време направо и спря
    оказа се че още в англия са го човъркали но не са го направили както трябва та се наложи пълен ремонт и възстановяване на вентилатора както и на ел захранването му










    всъщтност това и счупените и ръчки бе най големия дефект
    вентилатора вече е оправен ..ръчки ..чакам да пристигнат от странство..
    та вече опираме и до тунингите..



    ..нещо което е от първите неща като взема мотор..почиствам и смазвам чистачите и семерингите на предницата и слагам неопренови защитни чорапи
    -понеже хода на триала на предницата е малък-като премерих видях че от на нормален мотор единият чорап отрязан на 2 ще е достатъчен и за двата и кола ..само дано не видят от ктм...макар че предполагам и те обмислят да правят нещо такова
    или защо не да купят някой готов производител..за що не и бета..те и без това в момента им дават двигатели за ендурата
    ..така че..това лого там..нищо чудно да се окаже и пророческо

    ..докато свалях предната капла и предницата обаче а и въобще като разглеждам мотора стигам до извода че тия мотори..направо са си произведение на изкуството и в тях има много скъпи материали и ръчен труд..а се продават и в много малки бройки..така че със сигурност излизат сравнително скъпи на производителя и "келипира" от тая работа едва ли е голям..може би и за това японците се отказаха от тези машини

    ..предната ос например изглежда дебела и масивна а е направена от някакъв много лек материал..апаратите на предната спирачка и съединителя също са едни малки чудеса на техниката като тегло и размери
    ..рамата на тази бета пък вече си е откровенно произведение на изкуството..хем е алуминиева хем е направена сглобяема .. и в същото време в кухините и е поместен и резервоар за бензин абе..луда работа всичко е много качествено прецизно и на място поставено...и всичко това в "масово " производство ..не знам някой знае ли колко бройки на година произвеждат от бета..но гледайки номера на рамата на моята..май хич не са много

    Коментар


    • #47
      До: Триал байк

      Това моторче (YAMAHA) дали е траиалл
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #48
        До: Триал байк

        Tricker-Pro е модела, само че го няма на Европейския пазар и е за Щатите но и там е Бяла Врана, работата става при който и да е дилър на Ямаха в Щатите и година чакане там a и не се предлага в Стрийт легал вариант, демек хубава градска пърпоретка без изгледи да се регистрира изобщо в зоната на Еврото
        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

        Коментар


        • #49
          До: Триал байк

          ..има и по нормален вариант който си го има и тука ..в европа във смисъл у нас в бг ..не знам
          чак да става за триал обаче..
          по скоро става за трикове и гъзареене пред съученичките

          а това което сте дали е по скоро прототипа на цялата работа в по сериен вариант/оригинала е с двигател от уз250ф и карбонова рама /-който са го пуснали в малка серия..имаше преди време обширна тема за него във форума !

          ..а между другото нормалният вариант е много често срещан по улиците на гърция
          ..ползват го и за градска моторетка

          Коментар


          • #50
            До: Триал байк

            вече направихме и първите по раздвижени снимки с бетата
            ..още едни кабели и оправях тия дни..ама..какво да се прави..сега пък кабелите към термо датчика дето включва вентилатора се бяха прекъснали..то само тях не бях сменил миналия път..въобще с тоз вентилатор..голяма одисея бе а той е важен защото моторчето за да няма стърчащи неща и да е защитено са му сложили малък радиатор и то само 1 потока въздух преминаващт през него при изключен вентилатор и типичното триал каране -никак не е голям и мотора се охлажда почти изцяло на вентилатор..




            ..след решаване на проблема с вентилаторите вече взех да пробвам -това стоене на място ..без подпиране и ..май взех да му хващам челъма



            ..взех да се задържам бая пъти по..няколко минути
            ..струва ми се че ..номерът всъщтност е не само балансът с тялото ..но и "играта" със съединителя и двете спирачки и разтоварване и товарене на осите..трябва -тежестта ти и точките на контакт на предната и задната гума ..да направят нещо като триъгълник ..и тогава да се заиграеш със съединителя и спирачката..и става лесно.. може да си стоиш и цял ден

            ..номера на равно е сравнително лесен но с предна гума на препятствие...

            е..БАЯ по трудно..и принципа май е малко по различен
            .. триал майсторите-е при това положение гасят и пак ритат и палят мотора без да стъпнат на мен със изгасен двигател ще ми е много много трудно дори и минута да стоя и без да го паля ..а и той си иска бая сериозно -ритване



            .пробвах и завои през предната гума ..цял..още не съм направил..ама ..МАЙ взех да се досещам как ще стане номера



            ..пробвах и скоци ..стават..но втвърдих с по няколко кликвания амортисьорите




            още баланси



            друг забавен елемент



            ..проба за преминаване в завой тип-Блазусиак



            ...и по права линия не е толкова лесно с триалката..доста по различно е от с ендуро мотор ..като спре да се върти предната гума..започва много да се накланя настрани и става много трудно ..жан пиер гой ..като поставяше световен рекорд за каране на задна с триалка..го бях видял че с едни ремъци бе направил да се върти и предната гума..което тогава ми се стори абсолютно безсмислено защото -тя му стоеше само във въздуха..но..явно е имало защо-жироскопичният ефект който създава явно много влияе на устойчивостта на тази толкова лека конструкция


            ..още ..завои тип-Блазусиак ..
            ..между другото и той го прави балансирайки или подпирайки чат пат с левия крак ..


            ..пак опити за завой през предната.. ..засега най много до 45-рядко70 градуса ..но пак помага някъде на тясно ако искаш да завиеш


            ..преминаване на задна през прагчета..едно по практично ползване на номера



            ..странно но и триалките бая уморяват... за нула време ставате целия пот

            ..накрая щях да се пребия на най лесното "препятствие"..да кача мотора в буса


            __________________
            Митко Митков


            http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=1867


            Коментар


            • #51
              До: Триал байк

              Ей господин Митков голем зор ша видиш докато падниш да си счупиш пишката.Карай и на две гуми бе .
              Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
              0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

              Коментар


              • #52
                До: Триал байк

                Питанката, която имам е следната тези трайл моторетки... някакви шансове за законна регистрация с номера и прегледите му там? (освен да си окичиш номера на гърба де)
                Поздрав за моторетката и вниманието, на което се радва!
                П.П. кажете нещо за скоростната кутия (Предавателни числа)
                щом тръгва от място на 3-а на задна... и като гледам малката задна зъбчатка... Предполагам тук се намесват и олкотената конструкция и ниския център на тежестта (позволяваш стабилност)
                Признавам, че не съм търсил из нета и не съм питал чичи Гоогъл за пордобна техн. характеристика, търпя критика за това...

                Коментар


                • #53
                  До: Триал байк

                  някакви шансове за законна регистрация с номера и прегледите му там? (освен да си окичиш номера на гърба де)
                  значи за регистрацията..по принцип няма проблем
                  има и в испания и в англия много триалки с номера и всички документи за да се регистрира и тук..по скъпи са обаче и по трудно и рядко се намират защото повеечето триалки и там си се карат без регистрация
                  освен това понякога моделите-ставащи за регистрация се отличават-имат си кит-осветление и тн които да отговарят на законодателството
                  инак всяка триалка в общи линии може да се направи да мине технотест и да се регистрира-имат си достатъчно мощтни генератори за фарове стопове и тн

                  кажете нещо за скоростната кутия (Предавателни числа)
                  ..значи ..гледате го задния зъбак че не е голям ..но-всъщтност той не е за верига 520 както ендурата и кросаците а за 480 мисля че се водеше тази стъпка..така че има по голям брой макар и по малки зъби а предната е изключително малка
                  освен това явно и предавките вътре в двигателя са много спънати-или поне първите 3 които ги водят -работни а от 3 та до 6 та са т.нар."транспортни"
                  освен това двигателя има изключително тежък маховик и много силни и стабилни ниски обороти на това се дължи и това "тръгване" на всяка скорост дори и от място ..та дори и да сте на горна предавка

                  Поздрав за моторетката и вниманието, на което се радва!
                  ..тук ако имате нещо предвид ..че прекалено много неща показваме за това моторче..ако искате -няма да го правя
                  -все пак обаче много хора ме питат на лични и явно има интерес за търсене на триалки и към този толкова непознат у нас спорт..
                  Манол от клисура-/момчето което ми я докара от англия/ също ми споделя че много му звъняли и поръчвали и питали за триалки..за това и гледам да давам някаква информация и постепенно да се разшири кръга на триал любителите ..и ..евентуално да прерастне /защо не / и във състезания и шампионати по триал..каквито май от евросъюза..само у нас а и май в румъния няма ..но и там все пак има бая хора доколкото знам с нови триалки кито си карат на сам на там..тоест ние пак сме..някъде между албания и зимбабве..и в тази област


                  ето онзи ден..още едно нововъведение и направих..






                  ..сложих и предпазители за ръцете..т нар -лопатки



                  ..за да може -да предотвратя чупене на новите ръчки които мисля да и поръчам - и които в момента са и счупени и двете..или може би нарочно отрязани..не знам..но са за смяна



                  ..сега очаквам от испания освен комплекта ръчки и нова гарнитура за под ето този капак защото оригиналната точно там леко таи..но все пак това ме дразни..
                  ..иначе технически мотора е като часовник..много добре работи.. и като го покарах малко и спирачките му се пооправиха и взеха да държат по добре..явно доста време е прекарал някъде без да бъде каран преди да дойде при нас ..много се кефя и че гумите му са нови/и то мишелинки/, защото у нас и такива гуми не се внасят от никого и щеше да е зор да търся ..
                  Последно редактирано от mitkov; 23-02-09, 13:34.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Триал байк

                    Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
                    ..тук ако имате нещо предвид ..че прекалено много неща показваме за това моторче..ако искате -няма да го правя
                    Мисля, че се има предвид, че темата е много популярна, т.е. - интересна. Още повече, че в България почти никой не кара такива мотори. Аз също я следя, и ми е мерак да пробвам някой път такъв мотор (едва ли ще си купя, малко съм голям тепърва да се уча на траял )

                    Ръчките 99% съм сигурен, че нарочно са отрязани. Иначе при стискане с един/два пръста опират в останалите пръсти, и е много неприятно. Аз също ги режа
                    Последно редактирано от ACCELERATOR; 23-02-09, 15:29.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Триал байк

                      ..не е нужно човек да си купува такова нещо за да се учи на триал..повечето хора които ги купуват на запад ги взимат за да се разхождат на сам на там ..на ендуро разходки -а и защото не вдигат и шум не ровят..и магат да се карат и на..супер забранени места
                      освен това като за разходки заради лекотата си и спокойните двигатели се карат много по лесно и безопасно/спрямо ендуро моторите/ дори от супер неподготвени хора..дъщеря ми например е едва в 5 ти клас и може да се разхожда с триалката по ендуро маршрути..нещо което не може инак никак да стане..
                      Последно редактирано от mitkov; 23-02-09, 13:47.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Триал байк

                        Здравйте, а аз може ли да попитам за други марки трайл мотори освен "Beta и Gas Gas" Примерно ако Honda, Yamaha, Kawasaki(и не само те) имат такъв тип мотори какви са им моделите. Ако някой знае нека да сподели....
                        [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=433"]Денем почивай, за да може нощем да се наспиш.[SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

                        Коментар


                        • #57
                          До: Триал байк

                          Montesa - Испански, двигатели Хонда
                          Beta - Италиянски, при триала са мисля със собствен двигател.
                          Gas Gas - испански
                          Sherco - испано-френски
                          Scorpa - френски, двигатели Ямаха
                          Xispa - новодошли, френска фирма, повечето са произведени в Китай. До колкото съм чувал - най-евтините на пазара.

                          От изброените Бета, Гас Гас и Скорпа имат вносител в България.
                          Монтеса и Скорпа са ориентирани по-скоро към състезатели, с професионални и скъпи машини. Останалите имат и от двата вида.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #58
                            До: Триал байк

                            На сайта на Xispa пише че са испанска фирма и моторите са Made in Spain, цените са около 4000 евро
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • #59
                              До: Триал байк

                              Някокой може ли да каже нещо за Фантик(обща информация,мнение...).
                              Един познат има тъкъв(друг път ще ви разкажа как се е оказал при него-случката е доста весела) и се чуди дали да го продава,а пък аз се чудя дали да го купувам.
                              Знам , че е доста допотопна машина(със съответните проблеми като части и амортизация),но цената е супер атрактивна-мисля да го взема колкото за проба,а пък по-натам знае ли човек.За съжаление не мога да ви кажа точния модел(така и не можах да го изровя от интернет) и основното което ме интересува е има ли такава огромна разлика(като поведение и характеристики) между по-старите модели и по-новите , както е при ендурата.
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • #60
                                До: Триал байк

                                Не знам, аз по френските списания ги гледам Xispa че са френски, но предполагам и двамата сме прави - почти всички френски триал машини имат силна испанска кръв. Шерко са испано-френски, на Скорпа половината шефове са испанци, въобще мешавица си е.

                                А иначе си е сглобявана цялата или отчасти в Китай. То това беше идеята, да се направи здрав и евтин мотор. Първите отзиви между другото са доста положителни. Цената не знам, мисля че 125-цата беше доста евтина, някъде с около 400 евро по-евтина от всичко останало.

                                Скорпа за жалост си спряха двутактовата гама вече, остана само профи версията с четиритактовия Ямаха двигател.

                                Fantic са италиянци. Едно време бяха много напред с материала, в момента обаче преживяват трудни времена. Много са добри в 50 кубиковите двутактови. Части за по-стари модели би трябвало да има, фирмата все още съществува.

                                За разликите - мисля че 80те години триалистите са катерили същите канари като сега Та не знам.
                                Последно редактирано от Goblin; 23-02-09, 17:03.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X