Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Husqvarna Te 610 Проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Husqvarna Te 610 Проблем

    Моделите на Хускварна и Хусаберг до 1999-та година са БЕЗ МАСЛЕНА ПОМПА !Няма маслен филтър и смяната на маслото е на 1000 км максимум 1500 км.Разчита се на разликата в налягането и не е препоръчетелно да се кара по магистрали.Клапаните са на 0,15 и 0,20 на студен двигател.610/410 1999 ии 2000 са най-хубавите защото са стария двигател но със двойна маслена помпа,за 2000-2003 не мога да кажа нищо вече.За гърменето от ауспуха и паленето - Слагаш свещ иридиум и го наместваш на ГМТ и пали от раз.Аз лично имах проблем с гърменето и проблема се оказа прокъсани маншони на карбуратора и филтъра.Паленето обаче за тия мотори винаги си е проблемно,Основен ремонт на около 25-30 000 като през това време може да се наложи по една смяна на Съединител или ангренажна верига.Като цяло много корави мотори,стига да се сменя често маслото.Препоръчват 10W40 по 1,5L за пистата и по 1,7L за нормално каране.А и да кажа моята машина е 1996 610ТЕ.

    Коментар


    • #32
      От: Husqvarna Te 610 Проблем

      Здравейте Това , което казва колегата в горния пост е точно така . Голям мит е , че хъскитата се чупят , верно е че са редки и частите се чакат повечко време . Много здрави машини , много сила имат и за супермото са перфектни , особенно заводското 610 СМС с идеален център на тежестта . Ендуро вариантите и те не са за подценяване . Една Хускварна Вр 250 просто няма удържане и от доста опитни хора Най - големия каприз за Хускварната е маслото . На моя мотор 610 СМС му сменям маслото между 1300 -1500 км най -много .Ползвам 15W50 Сменя се филтъра от дясната страна , от ляво има една цедка , пада се до скоростното лостче, малко под него , която се почиства само . Когато маслото е за смяна , лостчето на скоростите не стои хоризонтално , ами един вид увисва надолу - сигурен признак , че трябва да се смени .Друго много важно според мен е бензина , същото много капризничи и се променя вървенето . По възможност 100 октана . Иридиумна свещ Денсо е много добър избор. За гърменето от ауспуха , става когато не е настроен карбуратора , но и по-принцип някой път си понагърмява Другото е всичката газ и безаварийни километри

      Коментар


      • #33
        От: Husqvarna Te 610 Проблем

        Здравейте колеги, аз си купих еснте 2013 Husqvarna te 610 e, поне така се води по талон инче е супер мото бе манивела и пинъона е от ляво, та аз обичам да се чопла с разни трудни за решаване ремонти и така бях чул за проблема на хускварните с магнета звездата и така реих да се пробвам купих мотора без да работи отворих капака при маховика и един магнит се беше отлепил одарил датчика звездата кабели покасуни целия двигател пален с старготини от магнита, и така се заех с ремонта нали без да купуам нови части. Датчика му запоих кабелите електрически си бесше в параметри, звездата ч пренавих не аз нали си намерих бобинъор, маховика намерих един пич които работи в завод за ел. двигатели и ми залепи друг магнит като ми гарантира че ще спази поларитетите и така. Събрах аз мотора даде искра на свеща, но не иска да запали свалих карборатора имаше в чашката олаганиа предполагам че е стоял доста така почистих продухах, пробвам пак мотора запали трудно, но работи само на смукач и няма ниски обороти, винта който е за оборотите го навивам до край и никакав ефект. Та ако можете да ме посаветвате нещо ще буда много благодарен.

        Коментар


        • #34
          От: Husqvarna Te 610 Проблем

          Здравейте на всички да се похваля и аз от 2 седмици имам Husqvarna TE610 2000 година което разбрах в последствие по време на купуването ми казаха че е 410 както пише и на талона ,но като свалих оптегача на ангренажната верига с помощ от един познат установихме че той е заминал водач въобще няма а веригата е разтегната като лукум. Та въпроса ми е от къде мога да си поръчам части или ремонтен комплект ? Благодаря предварително!

          Коментар


          • #35
            От: Husqvarna Te 610 Проблем

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19420595_1750601974968942_7272136891311365488_n.jpg
Прегледи:1
Размер:132.8 КБ
ID:5758847Ето и една снимка засега като му направя още ще кача

            Коментар


            • #36
              От: Husqvarna Te 610 Проблем

              До колкото се вижда от снимката , двигателя е от 610 със стартер и манивела , 99-2000г. Части от Ибей , но имай предвид , че при различните години , веригата е различна. Тези дни ще ходя да купувам някои неща от една Хускварна от този модел , ако има това което трябва , ще пиша.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #37
                От: Husqvarna Te 610 Проблем

                Моят е само със стартер и благодаря предварително дано да има частите ,които ми трябват че да си го поскарам по-скоро [emoji846]

                Коментар


                • #38
                  От: Husqvarna Te 610 Проблем

                  Коментар


                  • #39
                    От: Husqvarna Te 610 Проблем

                    Здравейте колеги имам хусварна 610те от скоро нямаше манивела купих нова но не иска да запали с манивелата някакав съвет да ми дадете благодаря

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X