Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Husqvarna Te 610 Проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Husqvarna Te 610 Проблем

    Имам проблем, който малко ме притеснява. От около 2 седмици сьм собственик на Хускварна Те 610 Супермото. Моторът е направен с един ауспух от едната страна и това, което ме притеснява е, че когато го паля студен и опъна смукача, гърми много силно веднъж или два пъти и после, докато загрее, пак леко прегърмява и хвърля огън. Искам да знам това дали е нормално или трябва да сменя ауспуха или някъв друг проблем имам?
    Последно редактирано от viki terzieva; 15-05-10, 17:05.

  • #2
    До: Husqvarna Te 610 Проблем

    Карбуратора ти е с "обогатена" смес !От там идва и гърменето в ауспуха.Неизгорелите газове се запалват и изгарят в него.Виж също и въздушният филтър в какво състояние е.
    333 Just Half Evil

    Коментар


    • #3
      До: Husqvarna Te 610 Проблем

      Казаха ми,че било нормално!Някой колега няма ли от форума такава машина да сподели със мен..

      Коментар


      • #4
        До: Husqvarna Te 610 Проблем

        Първоначално публикуван от thriller Преглед на мнение
        Имам проблем който малко ме притеснява,значи от около 2 седмица сьм собственик на Хускварна Те 610 Супермото,мотора е направен с един ауспух от едната страна и това което ме пртеснява е,че когато го паля студен и опъна смукача гарми много силно веднъж или двапати и после докато загрее пак леко прегърмява и хвърля огън,искам да зная това дали е нормално или трябва да смена ауспуха или някъв друг проблем имам ?
        Колега, първо честито за придобивката Второ, пусни някакви снимки, за да видим моторетката, защото аз дълго време си търсих по-ново супермото и гледах няколко Хъскита по страната, та току виж съм гледал и твоя мотор Проблемът при теб, ако може да се нарече проблем, тряба да се реши на място от човек, който види, запали, чуе и се яхне на мотора Имай само предвид, че "нагласените" моторетки супермото, независимо от това, че не са професионални, ако са със спортен филтър /К&N или някакъв друг/, то тогава настройките на карба са съвсем различни и от там идва това характерно припукване и гърмене на ауспуха, особено когато върнеш газта Надявам се, че си ходил на състезание по супермото, а ако не си ходил, то те съветвам да отидеш още на първото такова. И там не може да не ти е направило /да ти направи/ впечатление моторите, с каква сила и звук набират по правите и точно преди завоите и пързалянето, как връщат газта, при което пукат и гърмят яко през ауспуха Аз мисля, че човек, който разбира и то от супермото мотори, като чуе мотора, ще ти каже дали има проблем или не Ако не познаваш такъв човек, то направи клип и го пусни, за да могат хората от форума да го погледнат, като съм сигурен, че тук ще намериш човека, който ще ти помогне И последно, така на първо четене, без да съм чул и видял мотора ти, си мисля, че просто нямаш проблем
        Последно редактирано от viki terzieva; 15-05-10, 17:07.
        SUZUKI DRZ SuperMoto

        Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

        Коментар


        • #5
          До: Husqvarna Te 610 Проблем

          Първоначално публикуван от madbutcher Преглед на мнение
          Карбуратора ти е с "обогатена" смес !От там идва и гърменето в ауспуха.Неизгорелите газове се запалват и изгарят в него.Виж също и въздушният филтър в какво състояние е.
          При БЕДНА смес се получава гърменето в ауспуха, а не при богата. И това, че е преправен от два ауспуха в един, не е проблем. Стига да е спазено що-годе сечението на изпускателният път. Казвам що-годе, защото предполагам си любител и не търсиш чак максимумите от всички системи по мотора. Пусни снимки, че точно такъв си търся и аз в момента. ТЕ 610 с джанти за супермото, защото за разлика от оригиналното супермото, е с обратна предница и двигателят е без стартер и по-лек. А и малко по-мощен май. Сложи нов въздушен филтър-18лв. Ако въобще имаш филтър в кутията и виж някой, който няма да се учи на мотора, да ти оправи сместа, ако има винтче за това. А ако няма - нивото или жигльорите да се прегледат и това е. После яко газ, но ВИНАГИ карай с една идея по-леко от това, което си мислиш че ти е по възможностите. Успех и качи снимки.
          Последно редактирано от viki terzieva; 15-05-10, 17:09.

          Коментар


          • #6
            До: Husqvarna Te 610 Проблем

            Само да кажа, че при така зададения въпрос, аз никъде не прочетох, че мотора е преправян от два на един ауспуха, затова както писах по-горе, снимките и клиповете ще внесат яснота по случая
            SUZUKI DRZ SuperMoto

            Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

            Коментар


            • #7
              До: Husqvarna Te 610 Проблем

              Хускварна Те610 има с два ауспуха и с един ауспух. Генерацията им е разглобяема и може да се сменя дебелата тръба , при единия модел се разделя на две , а при другия е само от лявата страна. Гърменето при палене на студено и при връщането на газта е нормално при единичния ауспух , защото той е отворен.На един приятел му ремонтирах такъв модел , мотора върви много добре и е много лек. Проблема на тези мотори е , че някакъв умник им маха електрониката и им слага някаква правена от него в кутия от бонбонки и тогава почват проблемите. При палене се нагряват кабелите , ако му дадеш ток от кола , двигателя на колата гасне. Виждал съм три такива , дано твоя не е от тях.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                До: Husqvarna Te 610 Проблем

                Даже при моделите с два ауспуха, по-голямата част от газовете излиза през левият ауспух, а десният само тежи на мотора, защото на газовете им е по-лесно да излизат през по-правата тръба, а не да заобикалят през кривки. Това се вижда най-добре по парата, когато се запали мотора в студено време,така че това, че е с един ауспух, за мен е по-добре. Съвсем друга тема е при състезателните супермота. Там от един серийно се слагат два ауспуха, но това е друга дълга тема и не е за тук. Там са маркови генераций с точно изчислени геометрии и сечения, и така нататък.
                Последно редактирано от viki terzieva; 15-05-10, 17:11.

                Коментар


                • #9
                  До: Husqvarna Te 610 Проблем

                  аз нямам проблем с запалването,мойта Хускварна е със стартер когато нея карам дълго малко трудно пали но после нямам грижа,ще пусна снимки тук в темата да я видите,Значи отворих кутията за филтъра и има филтър леко е замарсен и сега ще го подмена с нов !

                  Коментар


                  • #10
                    До: Husqvarna Te 610 Проблем

                    Проблемите с паленето и гърменето са решени!Смених свеща с някаъв модел на Denso IU 24 Iridium.модела на мотора ми е SM 610 S извинявам се,че го описах като ТЕ 610

                    Коментар


                    • #11
                      До: Husqvarna Te 610 Проблем

                      Първоначално публикуван от thriller Преглед на мнение
                      Проблемите с паленето и гърменето са решени!Смених свеща с някаъв модел на Denso IU 24 Iridium.модела на мотора ми е SM 610 S извинявам се,че го описах като ТЕ 610
                      Тази свещ е наистина страхотнаИнтересното е, че точно такава ми дават и за сузукито
                      P.S. Колега няма ли най-накрая да се засрамиш и да пуснеш снимки на мотора
                      SUZUKI DRZ SuperMoto

                      Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Husqvarna Te 610 Проблем

                        Ето снимки на машинка ми.







                        Коментар


                        • #13
                          До: Husqvarna Te 610 Проблем

                          Хабава машинка колега, браво
                          SUZUKI DRZ SuperMoto

                          Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Husqvarna Te 610 Проблем

                            Здравейте и аз съм в отбора на СУПЕР мотористите от днес защото се здобих с мотора от снимките по долу.
                            Прикачени файлове
                            Киа Спортидж-2.0-16V-128к.с

                            Коментар


                            • #15
                              От: Husqvarna Te 610 Проблем

                              Първоначално публикуван от SMR610 Преглед на мнение
                              Здравейте и аз съм в отбора на СУПЕР мотористите от днес защото се здобих с мотора от снимките по долу.
                              Честито колегаРадвам се и в същото време се надвам, този клас мотори да става все по-популяренМотора изгледжа добре, така че по-бързо му слагай едни черни гардове и ще е супер
                              SUZUKI DRZ SuperMoto

                              Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X