Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подобрения на задния шарнир - коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подобрения на задния шарнир - коментари

    Темата произлиза от тук Подготовка за сезон 2010


    За оригинално изработен шарнир, който е изчислен против усукване съм съгласен, че би имал ефект. Но да попитам тая алуминиева планчица, на която захващащите болтчета са почти в права линия, с изключение на един,и имайки предвид тънкостта й в сравнение със самият шарнир - дали въобще има някаква ефективност, която да се усети или си е някаква лустричка на някоя фирма, с която бъркат в джобовете на недотам богатите европейци като нас Българите? Отделно ми стои въпросът с дупченето на шарнира, за да се монтира тая планка, дали не е минус в здравината му, защото всички знаем при детайли с такива огромни усилия на напън,усукване и вибрации каква пакост може да стане и от най-малката дупка или пукнатина и др.Питам от чисто технически интерес.Поздрави.
    Последно редактирано от Краси; 29-12-09, 08:24.

  • #2
    До: Подготовка за сезон 2010

    Този шарнир стана втори на световната купа на нациите в Плевен и това е правено тук в Бг и има ефект от него. Не е гъзария .
    Последно редактирано от viki terzieva; 27-12-09, 11:07.

    Коментар


    • #3
      До: Подготовка за сезон 2010

      "Конструктора" на тая планчица е Ивайло Караньотов или по-скоро той е инициатора за търсене на решение в тази посока. До колкото ми е разказвал, правили са компютъни симулации (с някакъв специален софтуер) на оригиналния шарнир и формата на "планчицата" е оптималното виртуално решение. Ефекта от нея, монтирана на шарнира е видим с просто око, при елементарен тест с усукване. Дупчиците с този размер и в тези позиции не са проблем за здравината.
      К. Кулев

      Коментар


      • #4
        До: Подготовка за сезон 2010

        Калине трябва да ни снабдиш с такива екстри че с 240-ката на
        Golden Tyre
        в гората е все едно съм на пистата ( да не ми се изкриви шарнира )
        ГЛАВИ МЕ БОЛИЧКАТА

        Коментар


        • #5
          До: Подготовка за сезон 2010

          Само искам да попитам,и моля да бъда извинен ако въпроса прозвучи малко тъпо.
          Тези планки усилващи задния шарнир вие ли сте ги правили или са закупени от някаква тунинг-фирма?
          Наистина съм се чудил как издържа с това голямо сцепление на тези центробежни сили.

          Коментар


          • #6
            До: Подготовка за сезон 2010

            "Конструктора" на тая планчица е Ивайло Караньотов

            Коментар


            • #7
              До: Подготовка за сезон 2010

              Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
              Само искам да попитам,и моля да бъда извинен ако въпроса прозвучи малко тъпо.
              Тези планки усилващи задния шарнир вие ли сте ги правили или са закупени от някаква тунинг-фирма?
              Наистина съм се чудил как издържа с това голямо сцепление на тези центробежни сили.
              Джарт, само 2 поста по-нагоре подробно съм обяснил...!?
              Последно редактирано от viki terzieva; 28-12-09, 16:31.
              К. Кулев

              Коментар


              • #8
                До: Подготовка за сезон 2010

                Абе, тая планчица алуминиева като я гледам само и съм почти сигурен, че ако се понапъна с две ръце голи ще я свия на две,но айде щом я е конструирал Караньотов да приемем, че върши големи чудеса. То тия хора, дето са конструирали усилен шарнир против усукване, как не са се сетили да минат тънко с ей такава планчица от алуминий (,то да беше поне от някаква стомана издържаща на усукване).
                Последно редактирано от boiko73; 28-12-09, 21:05.

                Коментар


                • #9
                  До: Подготовка за сезон 2010

                  Много скептично нещо. Зависи как я напънеш. И все пак моторът е бил шампионски и щом е там тази планчица, явно е по-добре да е там, отколкото да я няма. Не съм запознат, но бих се доверил на хора като Калин Кулев и Жоро Пашов, а и щом е минавало през софтуер, за да се види оптималната форма...

                  Очаквам още снимки и указания за извършените дейности по мотоциклета (,ако е възможно де).
                  Последно редактирано от viki terzieva; 28-12-09, 21:08.
                  Иван Маринов
                  Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                  ЕНДУРО ВАРНА

                  Коментар


                  • #10
                    До: Подготовка за сезон 2010

                    Първоначално публикуван от ceco.g Преглед на мнение
                    Абе тая планчица алуминиева като я гледам само и съм почти сигурен че ако се понапъна с две ръце голи ще я свия на две,но айде щом я е конструирал Караньотов да приемем че върши големи чудеса.
                    Пробвай да я свиеш както е монтирана на шарнира. Вложили са хората мисъл в нея, ако не върши работа, поне не пречи.
                    Иво Георгиев
                    Gworkshop

                    Коментар


                    • #11
                      До: Подготовка за сезон 2010

                      Първоначално публикуван от ceco.g Преглед на мнение
                      То тея хора дето са конструирали усилен шарнир против усукване как не са се сетили да минат тънко с ей такава планчица от алуминий(то да беше поне от някаква стомана издържаща на усукване).
                      Защото им е по-изгодно да продават шарнир, отколкото планка - елементарно
                      Последно редактирано от boiko73; 28-12-09, 21:04.
                      Иво Георгиев
                      Gworkshop

                      Коментар


                      • #12
                        До: Подготовка за сезон 2010

                        Пробвай да я свиеш, както е монтирана на шарнира.

                        Чакай да се разберем сега,така както е монтирана на шарнира, няма да мога да я сгъна, защото шарнира е сто пъти по-дебел и здрав от нея, но тук да попитам - планката ли ще заздравява шарнира или той нея, та ме караш да се напъвам да я огъвам в монтирано положение?Ама тая планка стана историческа, та чак отиде на човека темата в посока съчинения на ученици в час по рисуване. Не знам колко са го усилили с тази планка, но знам, че не е повече от това, дето са го отслабили с дупките за нея.Но то дупка до дупка се не къса(имаше такъв виц за Бай Ганьо май, дето надупчил целият самолет с дрелката, за да не му се късат крилете като излита)
                        Последно редактирано от viki terzieva; 28-12-09, 21:14.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Подготовка за сезон 2010

                          Ето отново се изнамери "специалист" който знае много и има огромен опит в спорта. С лека ръка осра хубавата тема на Жоро, и сега всички сме длъжни да му четем критиката, понеже е много градивна за форума и мотоспорта !!!
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #14
                            До: Подготовка за сезон 2010

                            Абе в спорта не знам какво имам, но покрай 22-годишният ми стаж като мотоциклетист имам толкова и повече години като монтьор и такива ташаци като тая планка не може да ме убедите, че върши нещо друго, освен да съдере някой ботуш на някой колега моторист, минал по-близо. Пък и критиката не е нищо лошо, нито злонамерена,то не може само свирки да се правят, понеже я е бил конструирал еди кой си.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Подготовка за сезон 2010

                              Тогава щом си толкова прав и егото ти като 22 годишен монтьор е наранено докажи че тази планка не върши работата за която е предназначена, в противен случай мненията ти са чисто заяждане.
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X