Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подготовка за сезон 2010

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подготовка за сезон 2010

    Искам да отворя тази тема за да се надникне в кухнята на истинското супермото. Ще се опитам да покажа как се обслужва един състезателен SMR-KTM 450SXF модел 2009година .
    Мотоциклета е бил на най-известния български състезател и за сезон 2010 ще бъде предоставен на един перспективен млад състезател.























    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Chinela; 17-12-09, 19:29.

  • #2
    До: Подготовка за сезон 2010

    Жоро браво за тематаС нетърпение очаквам развитието и
    SUZUKI DRZ SuperMoto

    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

    Коментар


    • #3
      До: Подготовка за сезон 2010

      Няма ли снимки от ремонта на двигател и рама и как е станал в крайна сметка?
      ГЛАВИ МЕ БОЛИЧКАТА

      Коментар


      • #4
        До: Подготовка за сезон 2010

        Довечера, това не става за два дни.
        Всичко се гледа под лупа и ако има съмнение, се подменя с ново.
        Последно редактирано от Chinela; 17-12-09, 19:24.

        Коментар


        • #5
          До: Подготовка за сезон 2010

          Трябваше да се направи пълна ревизия на предницата и се наложи подмяна на доста елементи от компресията и реверса. В това време рамката с новия цвят е готова и тази година пак съм с едни гърди пред конкуренцията (след като миналата наложих мода с оранжевите рами).























          Прикачени файлове
          Последно редактирано от Chinela; 17-12-09, 19:25.

          Коментар


          • #6
            До: Подготовка за сезон 2010

            Новата мода на белите рамки е поставена, аре всички да се хващаме за четкитеМежду другото както си я подкарал, след някоя и друга година, когато стигнеш до червения цвят за рамките, тогава и аз ще съм на мода
            П.С.За да не нарушаваме правилата във форума, ще те помоля на Л.С.да ме светнеш, кой състезател тази година е карал този КТМ, и кой ще бъде щастливеца през 2010г.
            SUZUKI DRZ SuperMoto

            Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

            Коментар


            • #7
              До: Подготовка за сезон 2010

              Първоначално публикуван от Helik Преглед на мнение
              ...Между другото както си я подкарал, след някоя и друга година, когато стигнеш до червения цвят за рамките, тогава и аз ще съм на мода....
              Жоро Пашов тоя урок го е минал отдавна, ма не четете форума...

              Я виж тук.

              Коментар


              • #8
                До: Подготовка за сезон 2010

                Грешката е моя
                SUZUKI DRZ SuperMoto

                Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                Коментар


                • #9
                  До: Подготовка за сезон 2010

                  Браво мойто момче
                  Кефиш!
                  Мотора е шампионски отива в бивш джуниър
                  К. Кулев

                  Коментар


                  • #10
                    До: Подготовка за сезон 2010

                    Малко новини около сезон 2010,след разглобяването на двигателя отделих доста време на измервателните уреди и се наложи двигателя да се раздели с: цилиндър (9десети елипса) ,бутало ,биела(задължително все пак е на един сезон яко каране),ангренажна верига ,всички лагери в двигателя(без изключение дали може да карат още).Дойдоха и новите пластмаси,и днес реших да позглобя малко и да видя как ще изглежда новият ми проект.Остана да наплета джантите и да ги центровам и да ревизирам задния амортисьор.

















                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      До: Подготовка за сезон 2010

                      Това не са пластмаси, а са алумиеви планки, които не позволяват на шарнира да се усуква, тъй като има голямо сцепление на асфалта. Има шарнир, изработен от една швейцарска фирма, с който карат почти всички от световния и европейския шампионат, но той е 1600евро. И засега, тъй като нашия състезател е млад и от него се иска да завършва всяко състезание и да се учи, ще си останем с този.
                      Последно редактирано от viki terzieva; 27-12-09, 11:09.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Подготовка за сезон 2010

                        Подготовката на мотоциклета приключи,това е окончателния вид ще се уточнят само стикерите и номера на мотора .Остава да се качат малко температурите и гърците да вдигнат блокадата на границата,за да може да се направят тестове на пистата в Серес.




















                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          До: Подготовка за сезон 2010

                          Ш'ма извините за тъпия коментар ама просто не мога да се сдържа!
                          Тва е най-гадния калник който можеше да сложите! Като на свинче звънче е, че и бетер! Направо ос... целия дизайн на мотора. Ще повърна.... УжЕс!!!!!!!

                          Извинете...
                          К. Кулев

                          Коментар


                          • #14
                            До: Подготовка за сезон 2010

                            Напълно съгласен съм с Калин.Калника е пълен т***к.Някак си никак не пасва с линията на мотора с тези обли форми като мотор от преди 15г.

                            Интересна ми е кривката на ауспуха.Там където пише Акрапович това цилиндърче.Винаги съм се чудел по какъв начин е свързано с тръбата?Чрез малки дупки и тръбички някакви ли как?Гледам уж в сайта на Акрапович е цилиндърчето там ми се струва, че е свързано с две тръбички към основната тръба, но на тези снимки тук не мога да видя точно така ли е.Та каква е ролята на това цилиндърче ми е въпроса?

                            Иначе е станал доста готин като изключим по-горе споменатия калник.Ще го показвате ли преди първото състезание с лепенките или ще го пазите в тайна.
                            Иван Маринов
                            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                            ЕНДУРО ВАРНА

                            Коментар


                            • #15
                              До: Подготовка за сезон 2010

                              Айде сега пък и вие...
                              "На вкус и цвет товарищей НЕТ"!...както едно време казваха братушките.
                              Ако си му харесва на човека, дето ще го кара, ако пък иска да е по-различен и ако е функционален, какъв му е проблема...Може пък нарочно да го е сложил Жоро, да му намерите кусур, щот други кусури няма. А и каква по-хубава реклама от анти-рекламата!

                              Ако питате мен - можеше да се изразите по-така:
                              " Абе Жоре, дай да помислим за един по-фешън калник за момчето, да му отива на темперамента!" ...Че и да му го подари някой например.

                              Аз например бих помолил Жоро да каже нещо повече за допълнителната (х)апаратура от тази снимка...за такива невежи като мене.

                              Както и това - виждам, че предницата е доста свалена, както и специалната по-ниска седалка. Това "сваляне" заради ръста на състезателя ли е, или в супермотото се прави така...Извинявам се предварително на знаещите за въпроса.

                              Мисля, че по-скоро Жоро трябва да каже и някоя дума (ако не е професионална тайна, разбира се) за "невидимите неща" по мотоциклета, отколкото за "грима",
                              Последно редактирано от miki64; 27-01-10, 06:55.
                              Mitsubishi L200 DobbleCab

                              KTM XC 450 RW 2009
                              KTM 350 SX 2011

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X