Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Супермото и джанти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Супермото и джанти

    какво мислите за супермототата с джанти от пистови мотори....тея с по 3-4-5 лъча....

    какви са предимствата и какви са недостатъците

    питам защото искам да си направя супермото но далеч нямам 1000 лв. само за джанти и главини..

    мотора ще се кара предимно по асфалт
    също така какво точно трябва да гледам по джантите за да паснат на моя мотор

    нещо като това говоря
    http://www.jhmsport.com/Velhjol/TM_R.../m400smm4t.jpg

  • #2
    ами тези със спиците са много по здрави, или поне би трябвало да бъдат

    Трябва да гледаш разтоянието между спирачният диск и пиньона да е по-малко или равно на твоето и оста да е по голяма или равна на твоята. Ако отговаря с разни втулки и подложки си готов.

    Коментар


    • #3
      ами знам че са по здрави и по леки, но аз ще го карам главно из града
      най-много 1 път седмицно да отида на някоя поляна с неравности и това е

      не възнамерявам да скачам от 2 метра нито да го блъскам по камъни

      просто безумно мн се кефя на супермотатата, но бюджета не ми позволява истинско такова, та затова....

      Коментар


      • #4
        Първо 1000 лева няма да ти стигнат за истински джанти и главини ,но
        Ако си решил да си преправяш мотора окончателно в супермото,варианта е да използваш твоите оригинални главини,като си купиш обръчи и спици.Ако пък,както най-вероятно искаш да си имаш и другите джанти за офф роуд,огледай се първо дали не можеш да намериш стари джнти на ниска цена,от които да ползваш главините за да станат джантите като истински.Препоръчвам ти това защото съм пробвал всички варианти.Алуминиевите джанти с няколко лъча са неподходящи защото с тях почти трябва да забравиш за каране извън асфалта,а и също струват пари и преправянето им за да станат на мотора е една страхотна играчка.Тези разни втулки и подложки искат много мерене,изчисляване и направа и може да се окаже (както при мен) че и разходите за всичко това са колкото ако приложиш по-горния вариянт,а може дори цялата галимация да е непосилна за тебе,тогава трябва да дадеш на някого да ги направи,а той ще ти вземе още пари.
        К. Кулев

        Коментар


        • #5
          ами аз най-първо се бях насочил към варианта да си взема само обръчите и да запазя мойте главини, но след отчаяно обикаляне по магазините и търсене на спици и недоумяващите погледи в очите на продавачите се отказах от тази идея

          сега просто търся някаква алтернатива, но както е тръгнало само ще си го сънувам това супермото

          то дефакто на мен ми трябва само 1 обръч понеже задния ми си е 17" и ще успее да се набута 150 гума

          Коментар


          • #6
            До: Супермото и джанти

            колеги трябвами предна супермото капла 16 цола.
            Ако някои има оферта дами пи6е тук или на skype-Sepia_91

            Коментар


            • #7
              До: Супермото и джанти

              Предните по принцип са 16,5 и 17 цола ,ако те интересува имам две излишни чисто нови предна и задна от KTM-SMR 2009г.некарани ,понеже ползваме безкамерни джанти.цена-1600лв.

              Коментар


              • #8
                До: Супермото и джанти

                И на мен ми се намира комплект чисто нови джанти за продан...
                К. Кулев

                Коментар


                • #9
                  До: Супермото и джанти

                  Колеги имам един въпрос , на СОЦ машина колко са спицити ? Дали ще стане да се сложат главини от Японски мотор на обрачи от тези мотори . Защото вече имам още един чифт оборудвани капли с главини, дискове и венци , за моя мотор и се замислям дали да ги продавам . Ще ми трябват само два обрача и спици ( не повече от 150 лева ) ако стават от ЧЗ 350 или ЕТЗ .
                  http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                  Коментар


                  • #10
                    До: Супермото и джанти

                    С 35 спици са и двете главини , сега само трябва да намеря два обрача от чз 350 , даже ми идва на ум кой може да има и скоро ще пусна снимки на проекта ми
                    Последно редактирано от CECO_KANGOTO; 09-06-09, 18:02.
                    http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                    Коментар


                    • #11
                      До: Супермото и джанти

                      Какво ще правиш с тия обръчи, че нещо не зацепвам?
                      К. Кулев

                      Коментар


                      • #12
                        До: Супермото и джанти

                        Първоначално публикуван от CECO_KANGOTO Преглед на мнение
                        С 35 спици са и двете главини , сега само трябва да намеря два обрача от чз 350 , даже ми идва на ум кой може да има и скоро ще пусна снимки на проекта ми
                        Сигурен ли си,че си преброил точно 35 спици на японските главини?Да ти не липсва една бройка?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Супермото и джанти

                          Колеги имам цели капли супермото за КТМ ,18-цоливи за всички модели 1993-1998 година.Някои ако търси съм съгласен и на размяна за кросови ,дори и само обръчите и ще си ползвам пак същите главини.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Супермото и джанти

                            Колега аз пък имам две оборудвани капли за крос , предната е 21 , задната е 19 . Дай ако искаш да правим размяна на каплите . Защото не ми се занимава с пренареждане . Само ми кажи колко са големи дисковете , за да знам дали ще паснат на спирачният апарат или ще има нужда от други дискове . Дай и някакви кординати от каде си и тел. за да се доуточним Ако може да пуснеш и снимки добре ще е , аз ще пусна снимки малко по късно
                            Последно редактирано от CECO_KANGOTO; 15-08-09, 15:34.
                            http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                            Коментар


                            • #15
                              До: Супермото и джанти

                              От Габрово съм. Телефон 0899990155 или dimovhristo@yahoo.com Диаметъра на диска на предната капла е 260 а на задната не го знам ,снимки само на каплите не сам правил ,но ще ти пратя на мотора.Утре ще ги снимам и ще ти дам размер на задният диск.Дано паснат на мотора ти ,ще е добре ако стане размяната,нама да се пренареждат спици поне.
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X