Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискове BRAKING-от къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дискове BRAKING-от къде?

    Някой знае ли кой в България е вносител или може да достави спирачен диск от каталога на фирмата BRAKING?

  • #2
    До: Дискове BRAKING-от къде?

    Официален дистрибутор за България няма, доколкото разбрах от интернет. В сайта на Braking ги пише държавите и съответните дистрибутори. Най-близко до нас е Romania с представителсво, забележете - MOTOBOOM SRL, това ме навежда на мисълта, че motoboom-a в България също биха могли да измислят нещо, например да ти ги поръчат от Румъния... Просто предполагам, ходи и се интересувай може да имаш късмет.
    KTM Fen

    Коментар


    • #3
      До: Дискове BRAKING-от къде?

      За каква марка и модел ти трябва, и защо точно на Braking ?
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        До: Дискове BRAKING-от къде?

        По принцип ми трябва диск от пистов мотор които да е 320мм.да стане на главината на клх-са ми по вътрешен диаметър и да има място между оригиналните отвори за болтовете за пробиване на отвори като на клх-а.Но слет дълго четене останових че няма такъв съвместим диск или ако има то той не е от сериен мотор което съответно значи и голяма сума ако въобще се намери нещо.Така че пристъпих към моят план "В"-взех външната част от 320 милиметров спирачен диск на Хаябуса и сега правя чертеж на вътрешната част която по вътрешен диаметъл ще е с параметрите на моята главина,та с този чертеж ще отида право при чичо ми който за мое щастие има цех в който имат лазър и там с точният чертеж детайла става за секунди,после с двата детайла право при баща ми който пак за мой късмет вкъщи има стругове и фрези и всичко необходимо за направата на свързващите втулки,и се надявам че ще имам диска на обща стойност около 50-60лв.защото външният компонент ми струваше30лв.и разходите за бензин и готово.Мисля че дори и да си платя рязането на лазър и стругарофрезиските услуги стойноста ще е в пъти по малка от който и да е оригинален тунинг диск като на фирми като мотомастер,брекинг и др. а какво ще се получи като резултат ще видим,ще кача снимки и отзиви като стане диска.

        Коментар


        • #5
          До: Дискове BRAKING-от къде?

          Специално от БРЕКИНГ се интересувах защото те правят 320мм.къдрави дискове специално за клх 650ц,но като разбрах приблизителната цена и спрях да се интересувам

          Коментар


          • #6
            До: Дискове BRAKING-от къде?

            На прав път си. Вече съм си правил три пъти дискове за КТМ и Хусаберг по същият начин. Само че съм ползвал дискове от GSXR изхвърлям сърцевината и на лазер си правя нова която да съвпада с главината.
            Нитовете между диска и сърцевината ги правиш една идея по дълги и се получават така наречените раздвижени дискове. Спират много по добре защото се нагаждат моментално с накладките в момент на спиране. Страничен ефект ако мога така да се изразя е че леко дрънкат, но какво от това работят перфектно
            Прикачени файлове
            motobattalion

            Коментар


            • #7
              До: Дискове BRAKING-от къде?

              Мисля че Макея в Търново внасят Брейкинг, но цените им май са височки.
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #8
                До: Дискове BRAKING-от къде?

                Ето го и крайният резултат-Външна част на диска от разглобен диск на Хаябуса закупен от Дани американеца за 30лв. Вътрешна част изрязана на лазер(от чичо ми) 0лв.Би струвала около 300 лв. защото му поръчах 3 бр.за да съм сигурен при монтажа че и да збъркам някой ще има резерв.По принцип взимат по 22-25 евро на минута а моята операция е траяла 7 мин.Съединителни втулки(направени от баща ми от неръждавейка) 0лв.незнам колко биха ме одрали за тези втулки,но като гледам как си игра баща ми почти цял ден една стотарка с материала щеше да хвръкне и тук а и едва ли качеството щеше да е същото.И така 320мм. диск за супермото на обща стойност около 40лв. с разходите за пътуване.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  От: Дискове BRAKING-от къде?

                  колеги само не разбрах как изглеждат съединителните нитове и как се правят

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дискове BRAKING-от къде?

                    Първоначално публикуван от teodor1 Преглед на мнение
                    колеги само не разбрах как изглеждат съединителните нитове и как се правят
                    Взимаш един за мостра от някой диск и отиваш с него при стругар.
                    motobattalion

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дискове BRAKING-от къде?

                      Няма как да го вземе един за мостра без да го разглоби а разглобяването го унищожава като мостра защото са нитени,така че показваш на стругаря здрав плаващ диск и той като ги види тея втулки ще му стане ясно как да ги изработи.Само да знаеш че оригиналните са занитени на специална машина за да останат с хлабина и да са плаващи а тези които ще направи стругарът ще трябва да са с каналче от едната страна и да ги заключиш със специални зегерки за вал и пружинни шайби отвътре.Имам чертеж но е някакъв файл който неможе да се качи тук в сайта.
                      Последно редактирано от SMR610; 27-04-11, 10:52.
                      Киа Спортидж-2.0-16V-128к.с

                      Коментар


                      • #12
                        Re: От: Дискове BRAKING-от къде?

                        има и такива които се разглобяват, не са занитени
                        те са с канал на фтулката и зегерка

                        имам един правен 320мм, който скоро може да ми е излишен
                        в момента е на 620 LC4, aко ти върши работа може да се разберем
                        имам и диск от Хаябуса....щях и аз да си правя диск, но поръчах оригинален
                        (gsx.fighter ми е скайпа)

                        Коментар


                        • #13
                          Re: От: Дискове BRAKING-от къде?

                          ето

                          Коментар


                          • #14
                            Re: От: Дискове BRAKING-от къде?

                            ето и как изглеждат съединителните фтулки на beringer дисковете
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dscf0704.jpg
Прегледи:1
Размер:20.9 КБ
ID:5273371

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дискове BRAKING-от къде?

                              Браво,точно това за това става въпрос.Хубаво че ги правят и разглобяеми щото си е играчка да ги направиш наистина.Но пък като ги гледам и се кефя защото моите се получиха същите а несъм имал модел за гледане.Сигурно и себестойноста на правените е в пъти по малка,а и не е нещо кой знае колко сложно за изработка но не мислете че не е отговорен елемент-напротив без да го осъзнавате в много моменти животът ви се крепи само и единствено на тези втулки така че не правете компромис с материалите от които ги изработвате тези втулки.
                              Киа Спортидж-2.0-16V-128к.с

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X