Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От офроуд към супермото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От офроуд към супермото

    Първоначално публикуван от lancerpor Преглед на мнение
    Мотора е Сузуки РМХ 250 2-тактов е... в момента мисля че задната гума е с широчина 110 но от двете страни на най-издадените кубчета от грайфера на гумата има поне по 1 см свободно място.
    Това означава, че по-голяма от 130 гума няма да можеш да вкараш, обаче не е лошо да вземеш една ролекта и да премериш точно колко сантиметра е кросовата ти гума, защото тя може да е 110, но без стърчащите кубчета.Хубавото при тази ситуация е, че на по-малките машинки супермото гумите отзад са около 130, така че може да свършиш работа с джантата от ДР-а и гума супермото 130, но да не забравиш.........без излишни номераВиж този примерен адрес, където има такива гуми, като при теб важи и размера на предната гума http://www.motoboom.bg/product.php?c...171&m=5&p=1695
    SUZUKI DRZ SuperMoto

    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

    Коментар


    • От: От офроуд към супермото

      Бих искал да се извиня - най-вероятно въпроса е задаван, но просто нямам нервите да изчета цялата тема от кора до кора...

      Малко ми е трудно дори да повярвам, че се замислям за това - мразя да карам на асвалт... но поради липса на свободно време поне ако мога до работата да си ходя с мотоциклета ще е горе-долу приемливо.

      Как да преценя какви капли трябва да си купя за TM-а за да го подкарам като SM. Мотоциклета е TM 300 En от 96-та до колкото схващам. Гледам оригиналните капли са някакви Excel-ки, но нямам идея какво следва - дори не знам дали са съвместими с някоя от по-масовите марки.

      Коментар


      • От: От офроуд към супермото

        Може би ако измериш диаметъра на оста и ширината на главината ще се намери нещо от някой друг мотор.Поне да се разбере с кое са що годе съвместими.
        Иван Маринов
        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
        ЕНДУРО ВАРНА

        Коментар


        • От: От офроуд към супермото

          Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
          Може би ако измериш диаметъра на оста и ширината на главината ще се намери нещо от някой друг мотор.Поне да се разбере с кое са що годе съвместими.
          Точно това мислех да направя, но не съм сто процента сигурен само това ли ми трябва за да е точно сравнението. Просто се чудя дали не пропускам нещо, че при тия цени...

          Не съм много сигурен дали въобще има смисъл, но...

          Мисля да си направя втори комплект за каране в града... Като дойде Петък за един час сменям гуми (капли) и айде Събота на офроуд. Като казвам втори комплект - капли, пиньон и дискове. Буквално само сменяш и айде. По тоя начин предният ще почне да се износва още по-бързо, та се чудя дали да не добавя и това в комплекта, но преден пиньон сам не съм сменял Ако е прекално много играчка (над два часа например) май по-добре не. Иначе сумата си е сериозна.
          Последно редактирано от господин никой; 07-06-10, 07:52. Причина: Добавка...

          Коментар


          • От: От офроуд към супермото

            Пробваи да смениш предния пиньон сам.Не знам как е при теб, но и на двата ми мотора предния пиньон се държи само от една зегерка.Махам си зегерката, отхлабвам веригата (дори не я свалям) и си вадя зъбчатката и си слагам новата.Чисто, лесно и бързо.А иначе за износването не знам.При теб няма ли го тоя ефект 2 предни зъбчатки 1 задна?В смисъл като износиш една предна, задната да си е почти нова и да си купиш само предна.
            Иван Маринов
            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
            ЕНДУРО ВАРНА

            Коментар


            • От: От офроуд към супермото

              Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
              Пробваи да смениш предния пиньон сам.Не знам как е при теб, но и на двата ми мотора предния пиньон се държи само от една зегерка.Махам си зегерката, отхлабвам веригата (дори не я свалям) и си вадя зъбчатката и си слагам новата.Чисто, лесно и бързо.А иначе за износването не знам.При теб няма ли го тоя ефект 2 предни зъбчатки 1 задна?В смисъл като износиш една предна, задната да си е почти нова и да си купиш само предна.
              При Honda-та не се получи така, а TM-а почти нямах време да го карам... Тая година започвам кажи-речи от "а и б", а предният пиньон е почти нов. Вероятно точно така ще стане и заради това се чудех дали няма да е по-смислено направо и предният пиньон да го добавя в "комплекта ". Друг е въпроса, че мотора въобще не е за супермото, но пък и аз нямам намерение да го режа в града - просто искам да си го карам по-често...

              Коментар


              • От: От офроуд към супермото

                Всъщност правилният подход е - два пълни комплекта - джанта , верига преден пиньон. В противен случай всички останали се подравняват към най-износения чарк.

                Може да излезе и не точно така щото преден пиньон се закалява , а заден много често се ползва от алуминиеви сплави и като така се износват различно. Веригите и те един билюк......
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • От: От офроуд към супермото

                  Взех да се развивам... като теглих чертата чифт капли около 1200-1500 лева, дискове, пиньони и верига поне още едно 500 лева... доста си е...

                  Коментар


                  • От: От офроуд към супермото

                    Предполагам че се развиваш ..... а освен това май се разнавиваш за идеята супермото. Винаги съм си мислил , че по-добрия вариант е - втори мотор.
                    0888932647

                    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                    Коментар


                    • От: От офроуд към супермото

                      А не... не въпроса за мен никога не е бил за втори мотор... Просто искам да си карам спокойно пръвия възможно повече. Това е... Нито ми се състезава (тукашните шофьори са пълни говеда в голямата си част ), нито ми се форсира като лапе насред града. Общо взето мразя да карам на асвалт... Просто на асвалт е по-добре от нищо през повечето време. Като поизкарам още някой лев пак ще се замисля сериозно за super moto проекта. За сега ще го оставим на положение проучвания.

                      Коментар


                      • От: От офроуд към супермото

                        Е караи си го с "рошавите" гуми.Вземи си само гуми за твърд към интермедеия (среден) терен и готово.Малко по-бързо ще се износват ама то така или иначе твоя ТМ си мрази гумите предполагам.
                        Иван Маринов
                        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                        ЕНДУРО ВАРНА

                        Коментар


                        • От: От офроуд към супермото

                          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                          Взех да се развивам... като теглих чертата чифт капли около 1200-1500 лева, дискове, пиньони и верига поне още едно 500 лева... доста си е...
                          А пък аз продавам цял мотор супермото за около 2500 лв и никой не го иска, къде ли е проблема
                          SUZUKI DRZ SuperMoto

                          Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                          Коментар


                          • От: От офроуд към супермото

                            Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
                            Е караи си го с "рошавите" гуми.Вземи си само гуми за твърд към интермедеия (среден) терен и готово.Малко по-бързо ще се износват ама то така или иначе твоя ТМ си мрази гумите предполагам.
                            Не е проблема с гумите... Въпроса е че контрола намалява драстично, а както по-горе написах си е проблем с нашите шофьори... За сега ще се налягам парцалите и ще проучавам по-сериозно въпроса.

                            Коментар


                            • От: От офроуд към супермото

                              Най еВтиният вариант който няма да ти отнеме повече от час е смяна на рошавите гуми с ендурови за асФалт - трябва да се охарчиш само за две гуми втора ръка и за времето за което ще сменяш адаптори и апарати и Втулки ще смениш гумите но с около 2000лв по еВтино.
                              Последно редактирано от Chinela; 21-06-10, 07:36.
                              Киа Спортидж-2.0-16V-128к.с

                              Коментар


                              • От: От офроуд към супермото

                                Никой ли не се занимава вече с преправяне на ендура в супермото или всички вече си ги купуват готови?Някой нещо да сподели или снимчици да сложи тук та да пораздвижим темата.А и сезонът набира сила.
                                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X