Обява

Свий
Няма добавени обяви.

гуми за КТМ 990 супермото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • гуми за КТМ 990 супермото

    Какви гуми да купя за мотора от заглавието?
    Сега карам с такива: http://www.demon-tweeks.co.uk/motorc...180-55-17-pair
    Бързо стоплят, но и топли сцеплението е лошо. Карам с ниски скорости по тесни сгърчени неравни пътища с остри завои, поне такива харесвам най-много. В дъжд дори и през лятото почти е невъзможно да се кара.
    Дайте идеи.
    И също от къде да купя с пресен ДОТ, че у наше село нЕма.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    От: гуми за КТМ 990 супермото

    Ако караш с чисто шосейни гуми, пробвай тези:
    http://www.pirelli.com/tyres/en-gb/m...sheet/angel-gt , или тези: http://moto.michelin.com/tyres/michelin-pilot-road-4, като вторите не съм ги пробвал, но се радват на всеобщо одобрение от каращи с тях...
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #3
      От: гуми за КТМ 990 супермото

      В Търговище тези, които карат "асвалт" казаха, че пирели не стават, независимо от това, че гумаджиите ще ми ги препоръчат, много се били режели от дупки, а това е основен проблем по пътищата по които карам. А този мишелин го намирам в три варианта:ендуро?!?, пистови и GT. Кой от трите да избера?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: гуми за КТМ 990 супермото

        Аз харесвам само Dunlop. Ако си рейсър си вземи Sportsmart 2, ако си турист си вземи Roadsmart 2.
        before: Kawasaki ZX10R 2009
        after: KTM 690 SMC R 2015

        Коментар


        • #5
          От: гуми за КТМ 990 супермото

          Сега видях, че си писал дъжд и че караш със стария спортсмарт, вземи си Роудсмарта.

          Едит: И Пилот 4ката е добра туристическа гума, Angel GT нямам идея, но не вярвам да са по-лоши от гореописаните. Това със рязането според мен не е вярно.
          Последно редактирано от Mean; 10-11-15, 14:20.
          before: Kawasaki ZX10R 2009
          after: KTM 690 SMC R 2015

          Коментар


          • #6
            От: гуми за КТМ 990 супермото

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            В Търговище тези, които карат "асвалт" казаха, че пирели не стават, независимо от това, че гумаджиите ще ми ги препоръчат, много се били режели от дупки, а това е основен проблем по пътищата по които карам. А този мишелин го намирам в три варианта:ендуро?!?, пистови и GT. Кой от трите да избера?
            Разликата м/у пистовите и GT e износоустойчивостта, за сметка на сцеплението - ти си прецени. За ендуро вариант не знаех, че има....

            а за Angel GT освен моето мнение и това на гумаджиите в Търговище, може да се поровичкаш по нета - има доста изписано....
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #7
              От: гуми за КТМ 990 супермото

              А какво ще кажете за Bridgestone BT? Според гумаджията Bridgestone били най-добрата марка за мото гуми.

              А оригиналната гума на КТМ-а на сина ми точно заради дупка си замина. Сега и за него търся нискобюджетен вариант 150/60/17 с най- нисък скоростен и тегловен индекс.
              Не карам по дъжд, ако не ми се наложи, но като съм тръгнал за някъде и ме завали какво да правя? А сега есента пътищата са влажни и с ниски температури и трябва гумите да са съобразени и с това.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: гуми за КТМ 990 супермото

                Най-ниско бюджетният вариант е да отидеш на битака и за 20-30 лева да купиш гума втора ръка. За такива пари и с търсените размери можеш да намериш гуми от топ марки, като Метцелер, или Мишлен и др. Сега в началото на зимата изборът може би няма да е особено богат, но след февруари вече се зареждат яко подобни гуми втора ръка.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #9
                  От: гуми за КТМ 990 супермото

                  BT-016 съм карал преди години, когато имах CBR F4. Прилична гума...равносилна на Dunlop Q2, но Q2-ката ми по-допадна, по-спортна...
                  before: Kawasaki ZX10R 2009
                  after: KTM 690 SMC R 2015

                  Коментар


                  • #10
                    От: гуми за КТМ 990 супермото

                    Оказа се че никаква налична гума не мога да намеря с размер 150/60/17. Някакви идеи?
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      От: гуми за КТМ 990 супермото

                      Колко инча ти е задната капла ? 160/170/180 не става ли или ти искаш 150 с някаква определена цел ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: гуми за КТМ 990 супермото

                        Не знам дали 140 ще стане на джантата, но по-широка или по-висока гума категорично не става. Намерих и монтирах 150/70/17 но не влиза с поне 1 см.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          От: гуми за КТМ 990 супермото

                          Ъъъъ как така 150 и 160 бе хора? Този мотор си е със 180ка отзад на 55 и 120 на 70 отпред. 150-160, това са гуми за друг тип мотор!
                          before: Kawasaki ZX10R 2009
                          after: KTM 690 SMC R 2015

                          Коментар


                          • #14
                            От: гуми за КТМ 990 супермото

                            Първоначално публикуван от Mean Преглед на мнение
                            Ъъъъ как така 150 и 160 бе хора? Този мотор си е със 180ка отзад на 55 и 120 на 70 отпред. 150-160, това са гуми за друг тип мотор!
                            Тоя размер е за сина му , той е с друга моторетка.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #15
                              От: гуми за КТМ 990 супермото

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              А какво ще кажете за Bridgestone BT? Според гумаджията Bridgestone били най-добрата марка за мото гуми.

                              А оригиналната гума на КТМ-а на сина ми точно заради дупка си замина. Сега и за него търся нискобюджетен вариант 150/60/17 с най- нисък скоростен и тегловен индекс.
                              Не карам по дъжд, ако не ми се наложи, но като съм тръгнал за някъде и ме завали какво да правя? А сега есента пътищата са влажни и с ниски температури и трябва гумите да са съобразени и с това.
                              Това е за KTM 125 Duke 2015, просто използвах същата тема.
                              И продължавам пак за Dukа:

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              Оказа се че никаква налична гума не мога да намеря с размер 150/60/17. Някакви идеи?
                              Първоначално публикуван от Valentin Krasimirov Преглед на мнение
                              Колко инча ти е задната капла ? 160/170/180 не става ли или ти искаш 150 с някаква определена цел ?
                              Първоначално публикуван от Mean Преглед на мнение
                              Ъъъъ как така 150 и 160 бе хора? Този мотор си е със 180ка отзад на 55 и 120 на 70 отпред. 150-160, това са гуми за друг тип мотор!
                              Извинявам се, че неволно съм Ви подвел и Вие си мислите за 990 супермото. А за него също не мога да намеря "прясна" гума. За пирелито ми казаха, че ДОТ-а е 2013, а за мишелина не ми гарантират кога е произведена. Намерих налична Bridgestone BT, но също не е прясна. Дават ми я за 200 лв, като продавача ме увели, че на толкова той я е купил и че такава цена не мога да намеря.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X