Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самураите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

    Все пак да напомня и че 690-то е с коренно различен двигател от 525-цата и останалите двигатели на КТМ. Уж е понапомпан, пък не с толкова честа подръжка. Има хора навъртяли по над 50 000км на такива и само са им сменяли масла и филтри. Даже някой от тях обикаляха света ... някой все още обикалят ... от няколко години.
    Иван Маринов
    Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
    ЕНДУРО ВАРНА

    Коментар


    • #62
      Здравейте колеги,
      Много се радвам че има повече, и различни мнения и гледни точки. ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ на всички за желанието да ми помогнете в това да се "ориентирам" правилно в избора на най-подходящ за мен мотор!!!

      Ще се опитам да отговоря на всеки по реда на постване, надявам се да не изпусна някого...

      Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
      [ATTACH=CONFIG]567295[/ATTACH]
      Аз понеже съм пристрастен залагам на това....смяна на маслото е на 1000 км. Тежи 113,5 сух. 570 куб. см.
      Колеги, вие ми разбихте представите за супермото. Да взема готово, ама какво? Това което си ми постнал изглежда добре на снимка, обаче ми се струва екзотика. Това FS650E ли е като модел? Как е като обслужване, цени, части (има ли ги, нача ли ги)? Какви са му детските болести? Разкажи повече за него! пт кошко време го караш, каквъм модел е твоя, какви проблеми си имал, кой модел ще предложиш за мен като подходящ? Палиш фитила и бЕгаш. Хихихи! Недей така.
      Поздрави!

      Първоначално публикуван от Helik Преглед на мнение
      В моя пост имах в предвид този модел SMC 690
      Да, този е красив и прилича на мотор, а онова другото прилича на гарга с виснала надолу човка - без да искам да обидя някой, но дизайна е грозен. Все пак искаме да си купуваме вещи, които ни допадат и харесват, нали?! Никой не си купува кола, която ще мрази!!! Както колите/джиповете на Хонда! За модела CR-V, в една стаия пишеше: "Или ще се влюбите в нея от пръв поглед, или никога няма да ви хареса!!!". Мисля че случая е идентичен.

      Въпрос:
      След 2012 модела не се ли нарича SMC-R, или в нета когато ги гледах съм се заблудил. Ако този втория модел (който написах) не е наследник на SMC, то каква е разликата между двата модела?
      Благодаря.
      Последно редактирано от icemaan; 08-04-13, 21:31.

      Коментар


      • #63
        Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
        Мотор за каране ли ще го взимаш или да пречи пред кафето?
        За каране ще е! Затова и не държа да е за двама човека. Даже, ако е само за един още по-добре. Това е моето хоби и за жената там място няма!

        Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
        Един въпрос:
        Нали си имал няколко пистарки и ще даваш 10к+, толко ли е определяща подръжката като е в пъти по евтина от една 130кс четри цилиндова пистарка ?! Би трябвало да знаеш кое колко струва.
        Масло на половина,гориво и то къде на половина, 1 свещ не 4, верига+пиниони+накладки+гуми по евтини и издържат бая повече.
        Поддръжката хич не ме плаши, но понеже тук се говори за нея като за някакъв страшен разход, едвали не за 2-3години надхвърля цената на самия мотор, затова си казах: "чакай да питам", да не стане така, че всяка година ще трябват по 2-3-4 хил.лв. за "профилактика". А относно пистарките, никога не съм правил нещо сериозно. Сменям масла, филтри карам година-две (заради работата ми ги карам по 1000-1500км годишно) и ги продавам. Дори Yamaha-та R6-цата дойде от Канада на 5'000км!!! На нея нищо не съм и правил, защото тя още
        меришеше/ухаеше (хихихи) на ново.

        Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
        Колега, един съвет и от мен-ако си взимаш мотор за града, то си вземи ЗАВОДСКО супермото....
        Така че, както разбирам, разполагаш с бюджет, разгледай мотори, които оригинално-заводски са пригодени за супермото. Другото е ''бошлаф'' работа!
        добре колега (адаш), ти коя марка и модел препоръчваш?!
        Последно редактирано от icemaan; 08-04-13, 21:33.

        Коментар


        • #64
          Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
          Все пак да напомня и че 690-то е с коренно различен двигател от 525-цата и останалите двигатели на КТМ. Уж е понапомпан, пък не с толкова честа подръжка. Има хора навъртяли по над 50 000км на такива и само са им сменяли масла и филтри. Даже някой от тях обикаляха света ... някой все още обикалят ... от няколко години.
          Колега, искаш да кажеш, че 690-ката (нали говорим за KTM SCM-R 690?!) е наистина добър и отличаващ се с надежност от другите си КТМ събратя?! Или че е толкова калпав, че някой тръгнал да обикаля света, още не може да се прибере? Нещо ми убягват нещата.... Сори!

          Коментар


          • #65
            От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

            Хусаберга от снимката е FE570 инжекцион със супермото окачване. Аз карам същия само, че е ендуро от 2010г. Не съм се сблъсквал с някакви детски пробеми.
            Сменя се масло на 1000км, наливаш бензин и толкова. Не мисля, че е екзотика извън България. От 2013 е с двигател на КТМ. Аз говоря за 2008-2012-та година. По чуждите форуми пише доста. Споменава се за екземпляри с над 50 000 км пробег без отваряне на двигателя.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • #66
              От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

              Искам да кажа че е сполучлив модел, хората го харесват и разчитат на него дори на дълги пътешествия и не се притесняват да пътуват сами по света. Става въпрос за 690 ендуро версията, но двигателите на всички 690та са еднакви. Ендурото и SMC са близки едно до друго като шасита, SMR-а е доста по-различен, Дюка е съвсем различен, но двигателя е същия.

              Съвременен Хусаберг и екзотика не върви някак си. Искаш части, обаждаш се на дилъра и ги имаш. А и се навъдиха доста Бергове напоследък.
              Иван Маринов
              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
              ЕНДУРО ВАРНА

              Коментар


              • #67
                Между другото, историята на Husaberg е невероятно интересна. Ето малко факти:
                Husaberg е ориентирана в производството на off-road & Supermoto 4- и 2-тактови мотори! Те са известни с големите си кубатури и състезателно-ориентираните си конструкции на моделите.
                Оригинално базирани в Швеция, вече се развиват и произвеждат в Австрия под шапката на КТМ!

                ПРОИЗХОД:
                Всичко тръгва от шведската марка Husqvarna, която през 1987г е купена от италианската Cagiva. Част от инженерите oт Husqvarna остават в Швеция и през 1988г и основават марката Husaberg. Опитвали са се да пробият на пазара с кураж и иновации, защото нямали финанси за развойна дейност или да наемат професионални полоти за тестовете си!

                КТМ - СОБСТВЕНИК:
                Но, добрите резултати на трасетата, не могли да компенсират слабите продажби и през 1995г КТМ купува Husaberg. През 2003г производството им се мести в централата на КТМ, в Австрия (Mattighofen). По това време слогана на Husaberg e "Ready to Race", който KTM присвояват в последствие. Сега Husaberg имат нов слоган: "4 Stroke Force" (въпреки че в последствие ще предлагат и 2-тактови машини).

                НАДЕЖНОСТ:
                Първите им двигатели 1989-1996 са били недоносчета и пълни с дефекти. Те дори нямали маслена помпа. От 1997г. са подобрени значително. През 90-те години господстват в Световния Шампионат по Мотокрос (1995, 1997, 199, както и в Световноя Шампионат по Ендуро (1990, 1991 (2!), 1995, 1996, 199. Моторите на Husaberg са на въоръжение в Шведската армия.

                МОДЕЛИ:
                По настоящем моделната линия включва само ендуро и супермото модели. Мотокрос и крос-кънтри моделите вече не се предлагат. Имената на моделите са винаги съставени от две букви: "F" за "Four-Stroke" (4 тактов), "T" за "Two-Stroke" (2 тактов), също "X" за мотокрос, "E" за ендуро, или "S" за Supermoto моделите. Някои от старите модели са били изписвани и с цифрите 4 и 6, което е отговаряло на броя на предавките.
                Въпреки слогана си, през 2011г, Husaberg за пръв път в своята 22 годишна история лансира 2-тактови машини.

                В ГОДИНИТЕ:

                2011г.:
                - модели 4T Supermoto - FS580
                - модели 4Т Ендуро - FR390, FE450, FE570 (числото отговаря на кубатурата)
                - модели 4т крос-кънтри -FX450
                - модели 2Т едндуро - ТЕ250, ТЕ300
                (Оттук нататък ще говоря смо са супермото моделите)

                2010г.:
                Supermoto FS570 (570cc) new, тогава са стартирали модела

                2009г.:
                Supermoto - няма новости (пускат Ендуро само със стартер и много революционни технологии)

                2008г.:
                Supermoto FS 550 E - със страртер,
                Supermoto FS 650 E - със стартер,
                Supermoto FS 650 C - без стартер, версия само за състезания!

                През 2007 година на изложението в Милано Husaberg представя своя тотално нов революционен дизайн за модела FE450E при ендураците. Той е лансиран като модел за 2009г. Мотора е изцяло нов, завъртян на 180' от горе на долу (или "Upside-Down), както и е наклонен напред на 70' от вертикалата. Карбуратора е заменен от EFI (инжекционно впръскване на горивото), а веригата минава от по-стандартната лява страна.

                Информацията я преведох от нета. Надявам се да е било забавно и образователно за вас, както беше за мен! (Останах без пръсти пишейки от телефона, но пък си заслужаваше) ))
                Последно редактирано от icemaan; 08-04-13, 23:17.

                Коментар


                • #68
                  От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                  Има тема за поддръжката на ендуро /за супермото сигурно е подобно, като изключим тия 690ки дето не им се сменя масълцето толкова често/, не че е много сериозна /темата/, но в общи линии на година за мотора ще даваш колкото имаш и ти се дават , но не по-малко от 1000 лв. Не знам, например, как стои въпросът с гумите. При ендурото десетина карания и задната гума я няма.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                    Ето тук може да се намери интересна информация и да се придобие по-пълна представа. Вярно е че става въпрос за ендуро версията, но както казах тя е аналогична със SMC.

                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=55932
                    Иван Маринов
                    Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                    ЕНДУРО ВАРНА

                    Коментар


                    • #70
                      От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                      Темата е добра, дано да има повече специализирани такива!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                        Като гледам предлагането в БГ, май ще го купувам от Италия, и по-точно модификация на HM. Цена/година/пробег, са в много добър баланс.

                        Въпрос:
                        Има ли някой, който докарва мотори от Италия? Имам предвид да харесам дваж ли три екземпляра и срещу съответното заплащане да се докара.
                        ПП. Надявам се скоро да има с какво да се похваля.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                          Icemaan, изчетох цялата тема. Бих те посъветвал да изчетеш още веднъж всички мения в темата на JAM.
                          Мисля, че ктм 690 SMC отговаря на всичките ти изисквания, освен леко. Но аз бих избрал малко по-тежко, но малко по-комфортно и с по-лека поддръжка.
                          Като се бях зарибил по супермото и аз само това гледах коне, кила и регистрация. В крайна сметка взех ктм 520 exc, но това не е мотор за всеки ден. Д-то ти става на поница, леките ендура са мотори проектирани да се карат прави. Да, има много сила истина е, но дори вповече от това, което би ползвал в градски условия.

                          В гаража имаме и една lc4 620 (пра бабата на 690-ката) - малко по-слаба е, но е в пъти по-комфортна, а разликата в килограмите на пътя се усеща, но съвсем малко. Има и много по-добра двигателна спирачка, което за мен си е голям плюс. Не знам знам 690 как е в това отношение. Ако ще е само за асвалт бих карал него или някой наследник лц4-625/640/690.

                          В събота ходихме да покараме на Калояново, както ще видиш вървят наравно на пистата, даже брат ми е със секунда по-бързо, но това е по-скоро понеже аз съм шматка.
                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=164718

                          Виж в гората килограмите са от съществено значение и там нещата се обръщат. Постоянно се налага да го чакам и то не за по една секунда.

                          Тук има и опит за сравнение между двата, което мисля че важи в общия случай за сравнение между леко/модерно ендуро и заводско супермото.
                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=151564

                          Помисли и за нещо друго поддръжката не е е само пари, а и време. Ако караш по половин час на ден на всеки 40 дни на лекото ендуро (црф-x, вр, еxc) трябва да отделиш половин ден за тази манипулация, ако въобще имаш условия да го направиш в домашна среда.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                            Здравей stinat,
                            Много ти благодаря за описателния пост. Аз за поддръжката ... време нямам да я правя в домашни условия (макар гаража да ми е по-голям от някои "сервизчета"), затова ще разчитам на сериозен, отговорен и вманиачен (хихихи) майстор, при когото да ходя. КТМ-а вероятно е прекрасна машина (като техника и т.н.), но на мен не ми допада визуално. Взе пак ако ще давам 10-15к лв трябва поне да ми харесва на вид. За неудобствата... не ми е проблем. Че то пистарките в града да не са удобни?! така че , мога да го карам прав, на задна гума дори, или ДС си направя по-удобна/дебела седалка... Все пак за 10км в посока на ден (общо 20км) не е болка за умиране.
                            ПП. Благодаря и на колегата "Червиляка_" за личното....с оферта за една "оранжада", но ще разочаровам феновете на КТМ.
                            Още веднъж благодарности за всичко. Надявам се да продължавате да помагате...и скоро да де похваля.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                              Почти те разбирам, само едно нещо не мога да разбера, защо държиш да е чисто нов? Ето ти едно предложение: http://www.ebay.co.uk/itm/honda-crf-...item3381bc23ea , за на старо.
                              В обявата пише, че по мотора има доста сменени части - бутало, клапани, гарнитура, лагери.
                              А ето ти и още една обява - 2010 г. роуд лигъл, хехех http://www.ebay.co.uk/itm/HONDA-CRF-...item4ac3bb4497.
                              Помисли и за на старо, като си го пипнеш ще стане все едно е нов.
                              Поздрави и действай, че то времето си лети.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                                Благодаря колега,
                                Не държа да е нов. Както пише и в заглавието склонен съм на машина на възраст м/у 1-3 годинки. Но май ще се ходи в Италия, защото им едни HM CRF450 Supermoto, а тук не се предлагат, нито внасят. А това е точно каквото аз търся - направено от профи! Дано скоро да се обзаведа, че изпускам сезона.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X