Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на супермото?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на супермото?

    Здравейте,

    Имам нужда от помощ в избора на супермото като разполагам с ~2500 - максимум 3000лв.
    Трябва да е до 400cc понеже закона толкова позволява, ще се кара главно из града, от време на време ~50км извън градско, също така и черни пътища и лек offroad.

    На 22 години съм ~80кг. Харесах си Suzuki DRZ 400, но доколкото четох тук бил доста слаб за кубиците си а и за парите с които разполагам трудно ще намеря? Затова се загледах и по Aprilia 125 2t, Honda CRM 125 2t, 250 2t, Husqvarna 125 2t. Там пък ме спира разхода на гориво които до колкото четох из форума варира между ~7-12 литра на 100? :О Също и как стои въпроса с частите, бутало, цилиндър, на каква цена са? За да имам предварително отделени ако се окоти..

    Последно карах Honda CR 85 ~2002г. крос мисля е ~20 коня и ми хареса как върви.

    Също държа на външния вид да е по нов и красив. Но пък това е поправимо.

    Ще съм благодарен ако ми отговорите на по горе написани въпроси и ако може някакво предложение какво да правя, че дилемата е голяма.

    Хубав ден на всички
    Последно редактирано от FPS; 06-03-13, 09:17.
    Машината може само толкова, колкото задкормилното устройство. : )
    Само смелост не стига - Трябва да си малко луд !!

  • #2
    От: Избор на супермото?

    В обявите за КТМ има нещо което не отговаря само на едно от условията ти.Определено избягвай 125цц, Honda CRM 250 не е лош избор,но не съм виждал читав на нашия пазар.Хъскитата са доста примамливи ,но са малко екзотични за нас и понеже е малко кофти с чаркове(не че няма,просто на нашия пазар липсват) не са много поддържани(не всички де).А ако намериш DRZ да е до тия пари и здрав хич не му мисли не е чак толкова слаб,а и е предвиден точно за карането което мислиш да правиш.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на супермото?

      имаш ли интерес за КЛХ300 супермото на 16000км,стартер
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0358.jpg
Прегледи:1
Размер:127.7 КБ
ID:5459952
      crf450 supermoto

      Коментар


      • #4
        От: Избор на супермото?

        Значи да търся DRZ 400 или CRM 250 (какъв разход дава и колко км приблизително му е живота на двигателя на crm-a)?
        Някакви други подобни да предложите? Хъскитата ми харесват, но пък са над 400cc а закона не позволява..


        @shumanski KLX-а е хубав, но нещо не ме грабва, ще си помисля.

        Благодаря!
        Машината може само толкова, колкото задкормилното устройство. : )
        Само смелост не стига - Трябва да си малко луд !!

        Коментар


        • #5
          От: Избор на супермото?

          Първоначално публикуван от FPS Преглед на мнение
          Харесах си Suzuki DRZ 400, но доколкото четох тук бил доста слаб за кубиците си.....
          Колега не си взимай ДРЗ, сред "майсторите" на супермото се слави, като много спънат и бавен "куц кон"
          SUZUKI DRZ SuperMoto

          Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

          Коментар


          • #6
            От: Избор на супермото?

            DRZ-а не е "куц кон" ,просто е "универсален боец" ,какъвто мисля че търси колегата.Обаче на тая цена трудна работа.ЦРМ-а със сигурност няма да гори малко и със сигурност няма да е по-добре от ДРЗ-а,ЦРМ-а е за фенове на 2Т.Я по-добре събери още някой лев и търси ДРЗ-идеалното градско и извън градско "супермото".Относно ресурс на двигателя ДРЗ-та пак бие.Какво гласи закона ,че отдавна не съм го чел,за 400 цц.

            Коментар


            • #7
              От: Избор на супермото?

              Първоначално публикуван от alehandro Преглед на мнение
              DRZ-а не е "куц кон" ,просто е "универсален боец"
              Така си мислиш от страх, я питай някой "разбирач"
              SUZUKI DRZ SuperMoto

              Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

              Коментар


              • #8
                От: Избор на супермото?

                ЕЕЕЕ не така с лошо де ;-) .Принципно и за мене супермотото е само на писта с "як" мотор.Сори за спама.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на супермото?

                  Така е, аз затова си държа коня и си свиркам, защото съм "сланинар"
                  P.S. Всичко беше в кръга на майтапа и с използвани "бисери" от колеги, които са графата "специалисти без опит"
                  SUZUKI DRZ SuperMoto

                  Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на супермото?

                    Почти никой неможе да си използва капацитета на мотора,освен на състезания!Но пък повечето си мислят че знаят как да определят дали е силен или слаб.

                    ДРЗ-е твоят мотор.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на супермото?

                      на кой мотор
                      crf450 supermoto

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на супермото?

                        аз определям ДРЗ като слаб ,и да напиша защо де
                        карах такава машина ,и не е истина направо ,идва дупка виждам я ,подготвям се,давам яка газ да я прескоча ииииииии,едно голямо нищо
                        праз в дупката ,идва друга и пак същото ,но бих казал че е корава машина в смисъл надеждност ,двигателят не е форсиран но и няма ти прави магарии
                        ако търсиш мека спокоино и надеждна машина ,ДРЗ е идеялен и гори малко
                        но ако си по екстремен ти трябва нещо по мощно и по леко

                        Коментар


                        • #13
                          Бихте ли ми помогнали ?

                          Здравейте ! На 19 години съм , 184см , 72 кг и съм си поставил за задача , следващият мото-сезон през 2016 да го започна със СМ. Млад съм и опита ми в моторите не е голям , карал съм 50,85,125,150 кубикови мотори и съм разбрал , че това е нещото което ще прсвя до старини.Обичам адреналина , дето се вика ако падна пак ще се кача ! Така...през пролетта ще се запиша на курс А2 , там дали ще придобия минимални умения за яздене на здраво животно ? Мотора , който бих искал да ми предпочете ще се кара почти всеки ден , до университета , работа , а през събота и неделя извън града с приятели . Няма да правя кой знае какви глупости с него , като палене на гуми , стънтове и прочие...най много да се опитвам да го карам на една гума или просто да го изправям. От сега ще кажа , че искам да е 4т. Бюджета ми е 4500 лв , но до догодина има доста време , може и някой друг лев да излезе. Искам и да не му е скъпа поддръжката , пинеже съм студент , не изкарвам кой знае какви пари. Тоест изключваме всякакви хъскита бергове и т.н.. Като че ли Дрз е най добрия ми вариант , но пък нали бил по муден , дали ще ми върши работа , пък и е 48к.с , с А2 май по нагоре няма да може да ходя ? Кажете вашите предложения за мотор Също така ще се радвам ако някой внася мотори да се обърна към него , че като гледам из нета много супермотота не се продават...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на супермото?

                            Drz 400. Перфектен е и не случайно се кара масово в Америка - здрав,надежден, евтина поддръжка. Мощността му е доста добра и този модел има възможност за повишаване на конете, което не препоръчвам

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на супермото?

                              А за модела КТМ lc4 какво може да ми кажете ? Понеже го гледам е г/д на същата цена и се двоумя за ДРЗ или ЛС4

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X