Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ямаха ХТХ 660 супермото, отзиви, мнения, препоръки, снимки .....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ямаха ХТХ 660 супермото, отзиви, мнения, препоръки, снимки .....

    Колеги от известно време и под въздействието на един колега от форума /а сега, кой ли е той / се заглеждам по тези машинки: Ямаха ХТХ 660 в заводския вариант супермото. Идеята на темата е да се обменят опит и мнения за този мотор, защото не се знае, може след известно време да ми влезе в гаража Предварително благодаря на всички отзовали се
    SUZUKI DRZ SuperMoto

    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

  • #2
    От: Ямаха ХТХ 660 супермото, отзиви, мнения, препоръки, снимки .....

    За съжаление сега видях, че подобна на тази тема има в раздела, така че ще помоля моделраторите ако преценят да изтрият тази или пък да ги обединят
    SUZUKI DRZ SuperMoto

    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

    Коментар


    • #3
      От: Ямаха ХТХ 660 супермото, отзиви, мнения, препоръки, снимки .....

      Доколкото съм чел, "hardcore" супермотистите хич не го бръснат за слива, но предполагам, че за туристи като нас си е ОК. Бих ти препоръчал да голеднеш и по-новите Aprilia Pegaso, тъй като те са със същия двигател от Ямаха и гуми 17".

      Коментар


      • #4
        Re: Ямаха ХТХ 660 супермото, отзиви, мнения, препоръки, снимки .....

        Колега, това XTX ще ти се стори като тир в сравнение с DRZ-то. За мен си е турист със СМ джанти. Не съм карал, само съм виждал, но е прекалено голямо на размери за да бъде СМ, поне според мен.

        Коментар


        • #5
          От: Re: Ямаха ХТХ 660 супермото, отзиви, мнения, препоръки, снимки .....

          Определено не търся сравнение между ДРЗ-та и ХТХ-то, но сравнението ти май е точно на място. За съжаление и аз не съм карал такова ХТХ и ако ми изпадне възможност веднага ще се възползвам. ДРЗ-та е доста по "фън" във всяко едно отношение, но пък ХТХ-то предполагам, че предлага възможности за по-дълги преходи, а това понягока доста ми липсва. Аз на ден ако направя 150-200 км, след това ходя, като ...н. Все пак не се знае на човек, какво, кога и как ще му дойде, защото си спомням че само преди около година, видях едно ХТХ и направо го заклейних, като мотор нищо общо нямащ със супермотото. Абе както и да е, нали човек расте, развива се, остарява и т.н.
          SUZUKI DRZ SuperMoto

          Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

          Коментар


          • #6
            От: Ямаха ХТХ 660 супермото, отзиви, мнения, препоръки, снимки .....

            Първоначално публикуван от Краси К Преглед на мнение
            Доколкото съм чел, "hardcore" супермотистите хич не го бръснат за слива, но предполагам, че за туристи като нас си е ОК. Бих ти препоръчал да голеднеш и по-новите Aprilia Pegaso, тъй като те са със същия двигател от Ямаха и гуми 17".
            Колега, за кой точно модел на Пегасо имаш в предвид, от коя година насам??? Също така ако не ти представлява трудност, може да публикуваш някоя снимка за да направим външно сравнение между двата мотора.
            SUZUKI DRZ SuperMoto

            Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

            Коментар


            • #7
              От: Ямаха ХТХ 660 супермото, отзиви, мнения, препоръки, снимки .....

              Мисля, че от 2005 насам са с този двигател:
              http://www.motorcyclenews.com/MCN/bikereviews/searchresults/Bike-Reviews/Aprilia/Aprilia-Pegaso-Strada-2005-current2/




              Коментар


              • #8
                От: Ямаха ХТХ 660 супермото, отзиви, мнения, препоръки, снимки .....

                Ето един сравнителен тест , в сравнение със Сузукито , има много по-добри показатели.

                http://www.motocykl-online.pl/testy/...amaha_XT_660_X
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  От: Ямаха ХТХ 660 супермото, отзиви, мнения, препоръки, снимки .....

                  Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                  Ето един сравнителен тест , в сравнение със Сузукито , има много по-добри показатели.

                  http://www.motocykl-online.pl/testy/...amaha_XT_660_X
                  Страхотна статия колега, само дето не успях да намеря по-добър превод, но в общи линии разбрах написаното. Още веднъж, това е много интересна и полезна информация, за която благодаря.
                  SUZUKI DRZ SuperMoto

                  Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ямаха ХТХ 660 супермото, отзиви, мнения, препоръки, снимки .....

                    Кой беше казал, че ХТХ било паркетно супермото ???
                    http://www.youtube.com/watch?v=FbyLVd_IuUI
                    SUZUKI DRZ SuperMoto

                    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ямаха ХТХ 660 супермото, отзиви, мнения, препоръки, снимки .....

                      Клипа не се препоръчва за лица, които не са силно пристрастени към Ямаха ХТХ 660
                      http://www.youtube.com/watch?v=cuCucBqv7rE
                      SUZUKI DRZ SuperMoto

                      Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ямаха ХТХ 660 супермото, отзиви, мнения, препоръки, снимки .....

                        Здравейте колеги , съжалявам че пиша в малко позабравена тема просто исках да споделя малко впечатление от моторчето . Вчера ми се отдаде въжможност да покарам малко Ямаха ХТ660Х 2011 година (не че има значение дали е 2004 или 2011) . Та впечатленията са ми , че моторчето е доста прилично на външен вид , доста меко вози (за хубавите ни пътища е направо чук) . Двигателя е доста високо . Много ми беше удобна седалката в сравнение с пистовия мотор , коЙто карах . Изправената стойка допринася за това, разбира се , но просто този мотор ми се стори адски удобен . Минуса ми е , че е доста слабичък . Тръгвам, включвам 2-ра, навивам масура рязко и очаквам нещо да ме стресне , е не се получи . Доста спокоен мотор бих казал . Може би, ако имаше набор от 15-20 кончета отгоре, щеше да е перфектния мотор за мен . Друго хубаво е разхода и здравия двигател , говорих с човек дето го кара от 2 години . По негови думи в града с гаЗ до края и доста пържене дава 5,5 , а при скорост 90-100 падал около 4 л/100 км . Над 120 км/ч да се вдигне е мъчение за двигателя . Усеща се че почва да се мъчи , а и много вятър духа (а да поясня, карах го , защото се чудя дали да не се сдобия с един екземпляр )

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ямаха ХТХ 660 супермото, отзиви, мнения, препоръки, снимки .....

                          Първоначално публикуван от maldezzar Преглед на мнение
                          Здравейте колеги , съжалявам че пиша в малко позабравена тема просто исках да споделя малко впечатление от моторчето . Вчера ми се отдаде въжможност да покарам малко Ямаха ХТ660Х 2011 година (не че има значение дали е 2004 или 2011) . Та впечатленията са ми , че моторчето е доста прилично на външен вид , доста меко вози (за хубавите ни пътища е направо чук) . Двигателя е доста високо . Много ми беше удобна седалката в сравнение с пистовия мотор , коЙто карах . Изправената стойка допринася за това, разбира се , но просто този мотор ми се стори адски удобен . Минуса ми е , че е доста слабичък . Тръгвам, включвам 2-ра, навивам масура рязко и очаквам нещо да ме стресне , е не се получи . Доста спокоен мотор бих казал . Може би, ако имаше набор от 15-20 кончета отгоре, щеше да е перфектния мотор за мен . Друго хубаво е разхода и здравия двигател , говорих с човек дето го кара от 2 години . По негови думи в града с гаЗ до края и доста пържене дава 5,5 , а при скорост 90-100 падал около 4 л/100 км . Над 120 км/ч да се вдигне е мъчение за двигателя . Усеща се че почва да се мъчи , а и много вятър духа (а да поясня, карах го , защото се чудя дали да не се сдобия с един екземпляр )
                          Колега, темата е позабравена, както повечето теми тук, но това не е най-важното. До сега не е писал човек с преки впечатления от мотора, така че те поздравявам за написаното и за споделеното мнение. Аз лично съм фен на този мотор и някой слънчев ден мога да заменя ДРЗ-та с такъв Ясно е, че на твое място бих взел такъв мотор, така че скачай спокойно
                          SUZUKI DRZ SuperMoto

                          Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ямаха ХТХ 660 супермото, отзиви, мнения, препоръки, снимки .....

                            Колега на кантар съм между две коренно различни Ямахи , едната е ХТ-то , другата е скутер Ямаха Т-макс 500 . И двата в момента ще ми вършат доста голяма работа , и двата имат предимства и недостатъци спрямо другия и така . В дилема съм още , ще изчакам след нова година и тогава живи и здрави ще взема нещо на две гуми (и без друго сезона свърши , а моя мотор го продадох) Иначе ХТ-то е супер моторче и според мен ,човек който ще го кара всеки ден това е много добър избор

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ямаха ХТХ 660 супермото, отзиви, мнения, препоръки, снимки .....

                              Първоначално публикуван от maldezzar Преглед на мнение
                              Колега на кантар съм между две коренно различни Ямахи , едната е ХТ-то , другата е скутер Ямаха Т-макс 500 . И двата в момента ще ми вършат доста голяма работа , и двата имат предимства и недостатъци спрямо другия и така . В дилема съм още , ще изчакам след нова година и тогава живи и здрави ще взема нещо на две гуми (и без друго сезона свърши , а моя мотор го продадох) Иначе ХТ-то е супер моторче и според мен ,човек който ще го кара всеки ден това е много добър избор
                              Зравей Колега,
                              Т-макс 500 не е мотоциклет, а скутер. Сигурен съм, че и ти го знаеш добре, но не съм сигурен дали си карал голям скутер? Ако не си, задължително пробвай.
                              Аз карам мотори от малък, и се качих на макси скутер преди две години. Резултата е, че поведението му не ми допадна и се върнах към класическия мотоциклет.
                              Само за града обаче има според мен много повече предимства (не визирам Т-макс, защото е големичък и за провиране между колите по светофарите е трудно. Гумите за нашите разбити пътища също са малки според мен).
                              Дано съм ти бил полезен толкова време след като си писал, но зимната пауза още не е свършила...
                              Това, че на мен не ми харесва обаче не значи, че и на теб няма да ти хареса макси скутера - пробвай задължително някой екземпляр!!!
                              Поздрави

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X