Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha Wr426 Supermoto.Въпрос за гума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Yamaha Wr426 Supermoto.Въпрос за гума

    Здравейте,

    От скоро съм собственик на Yamaha WR 426 Supermoto.Купих го направен на супермото.Изминал съм около 1500 км. основно на отсечки със завои и съм страшно доволен от машината.

    Имам обаче един малък проблем(потърсих из други теми,но не намирам отговор

    Моторът е със Суперспорт гуми Michelin Pilot,които са чисто нови.Задната гума е 150 широка.Проблемът е ,че веригата ми яде задната гума жестоко и левият ръб и почти изчезнал.Предишният собственик ми каза,че преди моторът е бил с 140 задна гума,но е видял че може да се сложи по-голяма и сега е с 150.

    Сега стои пред мет въпросът.Някои ми казват,че има шанс да се сложат нещо като шаиби между рамката и джантата и по този начин разстоянието между веригата и гумата ще е по голямо.
    Чували ли сте и дали това и възможно?

    Или другият варянт да монтирам по-тясна гума.

  • #2
    От: Yamaha Wr426 Supermoto.Въпрос за гума

    Колега добре дошъл в клуба Ще се опитам да отговоря на всичките ти въпроси, в реда в който си ги задал: Яденето на левия ръб на гумата е нормално явление при супермото, поне за мен. Просто от време на време я преглеждай и не мисля, че ще имаш проблеми с това. Все пак за улеснение може да качиш снимки на "пострадалия" ръб, така че да може коментарите ни да бъдат максимално коректни.Още от сега ще ти кажа, че няма да решиш проблема със смяната на гумата от 150/60 на 140/70, това го зная от личен опит. При мен ДРЗ-та го взех със задна 150-ка и ръба на гумата беше по-малко изтрит. След време реших да му сложа 140-ка, защото все пак това е заводската пропорция на ДРЗ-те, но тъй като тези гуми се намират по-трудно, и то във вариант 70 височина, се получи така, че ръба на 140-та е в по-тежко състояние от 150-та. Това го отдавам на пропорциите на гумата и по-голямата и височина. Също така мога да ти кажа, че съм пробвал и вариант 150-ка на 70 височина и там резултатите бяха много трагични. Общо взето триенето на левия ръб се получава от лягането в десните завои, така че май трябва да се примириш с това, е освен ако не искаш да взимаш тези завои прав де На последно място, но не и от личен опит мога да ти кажа, че този вариант с шайбите и прочие не ми се нрави и не ти го препоръчвам Айде чао и дано съм бил полезен
    SUZUKI DRZ SuperMoto

    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

    Коментар


    • #3
      От: Yamaha Wr426 Supermoto.Въпрос за гума

      Явно конструкцията на мотора е такава . Аз съм със 160/60 - 17 на ХР 600 и нямам проблеми .

      Коментар


      • #4
        От: Yamaha Wr426 Supermoto.Въпрос за гума

        Ако не я "хапе" веригата много не е голям проблем. Иначе варианти ти те са да монтираш една ролка за верига каквито имаш на мотора фабрично от горе и от долу на веригата, само че странично на на веригата някъде на шарнира на подходящо място, или с по една шайба да отдалечиш малко задния пиньон от джантата. И двата варианта работят!
        между другото и веригата е от значение някои са по широки от други ( със/ без о-ринг, х-ринг, z-ринг ... и т.н. ) както и профила на гумата слагал съм на моя мотор 160 мишелин гума която повече пострада от 170 на дънлоп. Задната джанта ми е 5,50
        motobattalion

        Коментар


        • #5
          Re: Yamaha Wr426 Supermoto.Въпрос за гума

          В един форум гледах че им слагат такива "плъзгачи" за да отдалечат веригата от гумата.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:airboxcover012.jpg
Прегледи:1
Размер:39.5 КБ
ID:5374739

          Коментар


          • #6
            От: Yamaha Wr426 Supermoto.Въпрос за гума

            Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
            Явно конструкцията на мотора е такава . Аз съм със 160/60 - 17 на ХР 600 и нямам проблеми .
            Мисля че проблема се крие във височината на гумата, както е при теб Пешо. Очевидно е, че ако може да влезе гума 160-ка, то тя ще бъде по-добрия вариант. Имам един приятел, който караше ДРЗ-та с 160-ка отзад, но нещо го беше пипал, обаче пък нямаше ядове с ръба на гумата
            SUZUKI DRZ SuperMoto

            Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

            Коментар


            • #7
              От: Yamaha Wr426 Supermoto.Въпрос за гума

              Аз съм с 160 също ми яде задната, но няма проблеми.
              Преди имах идея да занеса на шлайф стар алумиев заден пиньон да изреже само часта с болтовете и да престърже на 0.7- 1мм. Този диск да поставя между пиньона и главината като спейсър.
              Мотора който си купил да не е старият на Тото?
              KTM350EXC-F

              Коментар


              • #8
                От: Yamaha Wr426 Supermoto.Въпрос за гума

                Благодаря ви много за отговорите.Проблема с гумата мисля ,че го отстраних.Оказа се, че веригата имаше разтегнати звена и просто нямаше как да се обтегне. Беше прекалено хлабава и се качваше на гумата. Нова верига и сега мисля ,
                че е ОК.

                Сега искам да сменя маслото. Знам ,че се източва и от рамката. НякоЙ запознат ли е с точната процедура

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X