Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha 125 Xt 2T

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Yamaha 125 Xt 2T

    Здравейте аз съм начинаещ моторист и от скоро доста запален.Допадна ми тази моторетка http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...048&f1=details но не съм много запознат с нещата все още но изчетах доста из форумите.Искам да попитам за този модел какъв разход има горе все пак е 2т колко коня е и колко е скапа поддръжка(зависи и от карането) става ли за всекидневно каране по асфалт черни пътища и от време на време малко ръчка добре ли е като за начинаещ моторист 80,82кг. 180см.Изобщо да ми споделите нещо повече за самия модел

  • #2
    От: Yamaha 125 Xt 2T

    Колега относно този модел на яхаха моето мнение е, че е най-доброто супермото в клас 2Т-125сс. Това е наследника на ДТ125Р и не е ХТ 125, а ДТ125Х. На първо четене, това не му е оригиналната маска, но както и да е........... Разхода би трябвало да е около 6/100 при нормално каране по асфалт, двигателя е 15 конски сили, става за всекидневно градско каране и търпи леки ръчки, а за начинаещ моторист направо е супер. Чао и късмет
    http://motoprofi.com/motospecspictur...25_x-2006.html
    SUZUKI DRZ SuperMoto

    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

    Коментар


    • #3
      От: Yamaha 125 Xt 2T

      Първоначално публикуван от Helik Преглед на мнение
      Колега относно този модел на яхаха моето мнение е, че е най-доброто супермото в клас 2Т-125сс. Това е наследника на ДТ125Р и не е ХТ 125, а ДТ125Х. На първо четене, това не му е оригиналната маска, но както и да е........... Разхода би трябвало да е около 6/100 при нормално каране по асфалт, двигателя е 15 конски сили, става за всекидневно градско каране и търпи леки ръчки, а за начинаещ моторист направо е супер. Чао и късмет
      http://motoprofi.com/motospecspictur...25_x-2006.html
      Благодаря за изчерпателния и бърз отговор!Но съм учуден малко че е само 15 коня мислех си че ще е между 24-36 коня и като имам предвид Yamaha XT125 четиритактов пак e 15 а там разхода е 3,4 /100км.

      Коментар


      • #4
        От: Yamaha 125 Xt 2T

        Колега леко си в грешка за конските сили на ХТ 125, там те са 10, а не 15.Няма как заводски мотор от този клас да е 24-36 к.с., това просто са легенди. Само за информация ще ти кажа, че моя ДРЗ 400 е 40 к.с. Относно разхода за ХТ 125 си прав, някъде около 3-3,5/100км е. Все пак разликата между 2Т и 4Т особено в по-малките кубатури е осезаема, защото там се кара кажи-речи на мах и тогава се усеща силата на вървене на двутактовия мотор, но ................. когато го вкараш в обороти
        http://motoprofi.com/motospecspictur...125x-2009.html
        SUZUKI DRZ SuperMoto

        Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

        Коментар


        • #5
          От: Yamaha 125 Xt 2T

          Първоначално публикуван от Helik Преглед на мнение
          Колега леко си в грешка за конските сили на ХТ 125, там те са 10, а не 15.Няма как заводски мотор от този клас да е 24-36 к.с., това просто са легенди. Само за информация ще ти кажа, че моя ДРЗ 400 е 40 к.с. Относно разхода за ХТ 125 си прав, някъде около 3-3,5/100км е. Все пак разликата между 2Т и 4Т особено в по-малките кубатури е осезаема, защото там се кара кажи-речи на мах и тогава се усеща силата на вървене на двутактовия мотор, но ................. когато го вкараш в обороти
          http://motoprofi.com/motospecspictur...125x-2009.html
          Колега с страхотна машина си се снабдил днес ми стана интересно и ги разгледах в mobile i cars твоя сигурно е между 2004-2008.А само информативно ако можеш да ми кажеш чувал сам че на тези 125 2Т им правели някакъв "кит" или тунинг нещо такова.А на този DT125 дали може да се направи нещо такова след време за да качи конете или ще започне да влиза много често в бокса

          Коментар


          • #6
            От: Yamaha 125 Xt 2T

            Здрвей, колега!
            ДТ125Х е всъщност ДТ125 със супермото комплект. Много здрав двигател, евтина поддръжка, стартер. Общо взето много приятно моторче. Този от обявата е със спортна генерация и не е никакъв проблем да направи 20к.с. Макс. скорост е около 130км/ч , нормалния разход 5-6/100. Има такива "китове" от 125 на 170cc, но са солени... струват 400лири , е верно правят мотора съвсем друг...
            Нагледал съм се на доста DT-та, и мога да ти кажа, че са здрави машини като цяло, ти си прецени.
            Успех!
            Yamaha WR 200

            Коментар


            • #7
              От: Yamaha 125 Xt 2T

              Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение
              Здрвей, колега!
              ДТ125Х е всъщност ДТ125 със супермото комплект. Много здрав двигател, евтина поддръжка, стартер. Общо взето много приятно моторче. Този от обявата е със спортна генерация и не е никакъв проблем да направи 20к.с. Макс. скорост е около 130км/ч , нормалния разход 5-6/100. Има такива "китове" от 125 на 170cc, но са солени... струват 400лири , е верно правят мотора съвсем друг...
              Нагледал съм се на доста DT-та, и мога да ти кажа, че са здрави машини като цяло, ти си прецени.
              Успех!

              Благодаря за информацията относно мотора на обявата хвърлил съм му око .Страх ме е да не се набутам с някакъв боклук като се подведа по външния вид и от това че не разбирам кои знае колко от мотори.Но от както пуснах тази тема в форума доста неща сте ми разяснили за модела и относно този на обявата за което отново благодаря!

              Коментар


              • #8
                От: Yamaha 125 Xt 2T

                Моето мнение за кита на 125 сс е, че просто не си заслужава инвестицията и също така това е мотор, който конструктивно е направен да бъде 125 сс и 10 к.с. Не напразно казвам конструктивно Ако искаш по-мощен мотор, просто си вземи такъв, а не разваляй това което хората които разбират много повече от нас са сътворили. Относно 2Т супермотото преди няколко години извън Бг се караха много Хонди ЦР, но 500 сс. Също така дори участваха в състезания, но с течение на времето съвременните 4Т машинки ги изместиха и напълно заличиха. При теб истината е в опита ти и в това за какво ще ползваш мотора
                SUZUKI DRZ SuperMoto

                Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                Коментар


                • #9
                  От: Yamaha 125 Xt 2T

                  Първоначално публикуван от Helik Преглед на мнение
                  Моето мнение за кита на 125 сс е, че просто не си заслужава инвестицията и също така това е мотор, който конструктивно е направен да бъде 125 сс и 10 к.с. Не напразно казвам конструктивно Ако искаш по-мощен мотор, просто си вземи такъв, а не разваляй това което хората които разбират много повече от нас са сътворили. Относно 2Т супермотото преди няколко години извън Бг се караха много Хонди ЦР, но 500 сс. Също така дори участваха в състезания, но с течение на времето съвременните 4Т машинки ги изместиха и напълно заличиха. При теб истината е в опита ти и в това за какво ще ползваш мотора
                  Ами да ти кажа нямам кои знай какъв опит.Първото ми качване на мотор беше на един умиращ скутер 50cc а после дълги и не приятни спомени на село с едно балканче по късно вече съм покарвал кросови мотори (125 2т и 250 4т малко по стари модели) на приятели от където се зарибих много.На мен ми трябва мотор които да карам в града да си ходя с него до университета,вилата и от време на време на излети по горски пътища.Големия проблем е при мен че нямам много добри финанси за добър мотор а искам да не гори много (до 5,6/100 е приемливо) а пак да не е много слаб да не ми омалее след 2,3 месеца.Взех да гледам и 4т насочиха ме към Yamaha tt-r 250 маи има и супермото при този модел ама са рядкост Хонда XR 250,Suzuki DR 250

                  Коментар


                  • #10
                    От: Yamaha 125 Xt 2T

                    Първоначално публикуван от Atanasov91 Преглед на мнение
                    Ами да ти кажа нямам кои знай какъв опит.Първото ми качване на мотор беше на един умиращ скутер 50cc а после дълги и не приятни спомени на село с едно балканче по късно вече съм покарвал кросови мотори (125 2т и 250 4т малко по стари модели) на приятели от където се зарибих много.На мен ми трябва мотор които да карам в града да си ходя с него до университета,вилата и от време на време на излети по горски пътища.Големия проблем е при мен че нямам много добри финанси за добър мотор а искам да не гори много (до 5,6/100 е приемливо) а пак да не е много слаб да не ми омалее след 2,3 месеца.Взех да гледам и 4т насочиха ме към Yamaha tt-r 250 маи има и супермото при този модел ама са рядкост Хонда XR 250,Suzuki DR 250
                    DT125X е типично градски мотор, с тези супермото гуми в гората ще е мъка.
                    А относно разхода- ако го натискаш се готви за по-голям от 5-6/100.
                    Yamaha WR 200

                    Коментар


                    • #11
                      От: Yamaha 125 Xt 2T

                      Ако го караш за градско ще ти харчи малко ама и толкова ще върви, малко повече от скутер ще е.
                      Ако искаш можеш да го направиш и доста повече коне, но и разхода ще скочи.
                      Не забравяй че има кросови 2Т двигатели по 38-40 к.с. , не че този може да стигне толкова, но до към 25 може и да се докара.
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X