Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Протектори за колове.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Протектори за колове.

    Здравейте Колеги,

    Мисля да правя основен ремонт на предницата и се чудех дали някой е запознат с протекторите за колове от неопрен.
    Моля дайте съвет чидя се дали има ефект от тяхното поставяне?

    Предварително ме извинете за темата ако се повтаря.
    Не намерих другаде писано.
    Aprilia Pegaso 650 - 1997.

  • #2
    От: Протектори за колове.

    ефект определено има спират всичката кал и прах .Много по рядко ще ти се налага да я обслужваш

    Коментар


    • #3
      От: Протектори за колове.

      Определено си струва да се поставят. Казват, че удължават живота на семерингите 3 пъти, а и изглеждат готино...

      Коментар


      • #4
        От: Протектори за колове.

        Първоначално публикуван от neonif Преглед на мнение
        ефект определено има спират всичката кал и прах .Много по рядко ще ти се налага да я обслужваш
        Първоначално публикуван от g-powerr Преглед на мнение
        Определено си струва да се поставят. Казват, че удължават живота на семерингите 3 пъти, а и изглеждат готино...
        Да определено е така и не слагай коловете на мотора без чорапи.Можеш да си ги закупиш от Стефан от Севлиево,продава на Ацербис и са си много качественни.

        Коментар


        • #5
          От: Протектори за колове.

          ДА спомага за по бавно износване на предницата и по рядка смяна на семеринги .Но не я ли обслужиш както трябва няма смисъл од неопрена

          Коментар


          • #6
            От: Протектори за колове.

            Първоначално публикуван от vladaeca Преглед на мнение
            Здравейте Колеги,

            Мисля да правя основен ремонт на предницата и се чудех дали някой е запознат с протекторите за колове от неопрен.
            Моля дайте съвет чидя се дали има ефект от тяхното поставяне?

            Предварително ме извинете за темата ако се повтаря.
            Не намерих другаде писано.
            Няма особено голям ефект по скоро вредят.
            Аз съм българче.Обичам наще планини зелени.

            Коментар


            • #7
              От: Протектори за колове.

              Благодаря за менията.
              Така като гледам няма да разглабям преди да си купя.
              Ина4е на "krik4e" няма как да не послушам другите, все пак мненията са 4:1 в полза на чорапчетата.
              И аз гледах тези на Ацербис и вече знам че ще си купя тях.

              Отново искам да благодаря и ако някой има още какво да каже по въпроса нека сподели.

              Отностно мнението "krik4e" мисля, че би било добре да се аргументираш?
              Последно редактирано от vladaeca; 20-06-10, 09:40. Причина: правопис
              Aprilia Pegaso 650 - 1997.

              Коментар


              • #8
                От: Протектори за колове.

                Проблема на неопреновите "чорапи" е, че задържат влага - трудно съхнат след като ги намокриш, а това може да доведе до корозия.
                Иначе пазят от прах и кал и ако се почистват и подсушават своевременно вършат чудесна работа. За каране в сухо и прашно/песъкливо време са чудесни.
                Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                Коментар


                • #9
                  От: Протектори за колове.

                  Да верно това е логично обяснение.Трябваше да се сетя.
                  В такъв случай може би е добра идея да се поставят протектори с лепки.
                  Има ли такива изобщо?

                  Или просто да не карам през реки, локви и когато вали дъжд.
                  Което не знам как точно ще се стане : ))

                  Мерсни отново.
                  Aprilia Pegaso 650 - 1997.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Протектори за колове.

                    Употребата им е въпрос на избор.
                    Определено кал по кола също задържа влага и води до корозия, а като изсъхне уврежда семерингите 2-3 пъти по-бързо ... Няма пълно щастие.
                    Не знам какво биха казали инженерите на производителите, но определено от завода излизат само с пластмасовите предпазители. Лично аз бих заложил на тях - донякъде предпазват от натрупването на кал и прах и не задържат вода при преминаване през река/локва или миене на мотора...

                    Все пак това са си мои разсъжнедия и корозия по коловете съм виждал само на мотори стояли по японските пристанища 3-4 години ...
                    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Протектори за колове.

                      +1 към мнението на таткобарба, аз лично съм махнал всякакви излишни протектори /като например този на пиньона/ за да не задържат кал и по-лесно да се мие

                      Коментар


                      • #12
                        От: Протектори за колове.

                        Аз съм с гумени маншони и вече една година нямам проблем.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Протектори за колове.

                          За обратните предници е хубаво да има и пластмасови предпазители и чорапи... или поне първото, защото предпазва от хвърчащи камъни към коловете, следователно могат да се наранят, което е неприятно.
                          Yamaha WR 200

                          Коментар


                          • #14
                            От: Протектори за колове.

                            Първоначално публикуван от tatkobarba Преглед на мнение
                            Проблема на неопреновите "чорапи" е, че задържат влага - трудно съхнат след като ги намокриш, а това може да доведе до корозия.
                            Иначе пазят от прах и кал и ако се почистват и подсушават своевременно вършат чудесна работа. За каране в сухо и прашно/песъкливо време са чудесни.
                            Ако работната повърхност на коловете е здрава (няма язви) няма къде да се появи корозия. Аз на моя ктм от две години съм с чорапи и съм много доволен. Слагането на чорапи обаче не би трябвало да спестява редовното обслужване на предницата (смяна на масло и почистване на семеринги и прахообирачи, ако трябва се сменят и те). Определено ползването на чорапи удължава живота на маслото и семерингите. Важно е и правилното им поставяне. Всички марки чорапи които съм ползвал си идват доста дълги. Излишната част не се реже а се оставя нагоре по кола. Така има място да се хване с няколко свински опашки (стяжки, кабел бандове, дзътки, змейки или който както ги знае) една над друга и няма как отгоре да влезе мизерия. Според мен това е един от задължителните артикули за всеки ендуро мотоциклет
                            Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Протектори за колове.

                              Как се справяте с тръните и всякакви други драки ? След една разходка моите чорапки целите бяха изпокъсани... а за нормална предница трудно може да се измисли някакъв пластмасов протектор(като изключим ттр 600 който си ги има заводски)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X