Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за маслото в предницата на тте600

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за маслото в предницата на тте600

    Здравейте колеги, доста търсех във форума но не открих отговор на въпроса ми, а той е:
    -какво и колко масло се налива на предните амортисьори, и от къде мога да закупя ремонтен комплект(семеринги, чистачи...) Както съм написал вече в заглавието, но за пояснение- мотора е ямаха тт600е 96год. Гледах и в някои мануали, но не успях да открия това. Бях давал амортисьорите на един майстор в Троян, Митко се казва, за да ми смени масло, семеринги и т.н. но за съжаление задния амортисьор не кара и два дни и изпусна, а предните си оцапаха още с поставянето й на мотора. За това съм решил аз да си ги сменя, и ще съм ви благодарен да ми помогнете с малко инфо, благодаря ви предварително.

  • #2
    До: въпрос за маслото в предницата на тте600

    Пробваи на този номер мисля че ще помогне. 0888984256
    МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за маслото в предницата на тте600

      Виж и тази тема, може да излезе някой мануал и някой друг съвет - масло на предницата на Yamaha xt 600e
      Тази също - Смяна на масло и семеринги в предницата

      Освен всичко обаче, е най-добре да си свалиш сервизно ръководство за твоя модел. Там всичко е описано до най-малки подробности.
      Предницата има втулки, те ако са заминали и 20 семеринга да смениш тя все ще си тече.
      Последно редактирано от Жоро Донечки; 15-12-09, 08:54.

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за маслото в предницата на тте600

        Благодаря за съветите, всичките тези теми съм ги изчел вече, новото което научих, е като отида в магазина да купувам маслото и частите, там могат да ми кажат ткакво и колко Ако някой все пак се е сблъсквал с проблема или с нещо друго свързано с работата по тази предница, нека сподели ПОЗДРАВИ

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за маслото в предницата на тте600

          Първоначално публикуван от DJIGATA86 Преглед на мнение
          новото което научих, е като отида в магазина да купувам маслото и частите, там могат да ми кажат ткакво и колко
          Ти не леж на тая!
          Някои продавачи могат и да ти помогнат, но някои могат да те върна в първи клас с "компетентни" съвети!
          Внимавай с продавачите щото много зависи на какъв ще попаднеш!

          Както ти казах и горе - по-добър съветник от ръководството няма

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за маслото в предницата на тте600

            Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
            Ти не леж на тая!
            Някои продавачи могат и да ти помогнат, но някои могат да те върна в първи клас с "компетентни" съвети!
            Внимавай с продавачите щото много зависи на какъв ще попаднеш!

            Както ти казах и горе - по-добър съветник от ръководството няма
            Да много си прав колега, по рано бях ходил за свещ и филтър, и в почти всички магазини не й излиза в каталозите тте600 И започват да овъртат само и само да ти продадат нещо.Не ме разбирайте погрешно, това пак казвам не е за всички магазини, да не ми се обиди някой

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за маслото в предницата на тте600

              Колега , не пробвай с мануал от хт600 окачването с тт е различно.На моито тт предния и задния амортисиор за олинс, незнам дали и на другите тт-а са с такова окачване, а в предницата наливам по 500 грама на кол, незнам колко го дават по мануал,но плиус минус 40-50 грама не са от значение, все пак не сме състезатели такаче взима една опаковка от литар и я разпределяй по 500 грама на кол.
              0 8 76 36 8 542

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за маслото в предницата на тте600

                Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                в предницата наливам по 500 грама на кол, незнам колко го дават по мануал,но плиус минус 40-50 грама не са от значение, все пак не сме състезатели
                Поредната щуротия написана във форума!!!
                За пореден път ви казвам - НЕ ПИШЕТЕ ГЛУПОСТИ, че форума се чете от страшно много хора!!!

                Как може да кажеш че 40-50мл не са проблем, като само 20мл над предписаното ниво ще ти извадят ръцете! А 40 надолу променят тотално работата на предницата!
                Това, че не сте състезатели не значи че трябва да карате неизправни машини!
                Защото окачването е това което влияе на поведението на машината и от него зависи до каква степен ще се отпуснете да карате правилно!

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за маслото в предницата на тте600

                  Ето това намерих в един мануал, ако някой може да го преведе ще съм благодарен Мисля че е това но не съм 100% сигурен, до колкото разбирам се налива по 510мл. на кол, 5w (пак казвам ако е за това)
                  Gebelfüllmenge/-Stand pro Holm/Spezifikation
                  Liter
                  510mm/Yamaha 01(5er)

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за маслото в предницата на тте600

                    На повечето места маслото в предницата се дава в милиметри, а не в обем.
                    В милиметри ще рече, че се измерва от горния ръб на кола до нивото на маслото, това се прави на сгънат(събран) телескоп, без пружина и 510мм въздушна камера е невъзможно да имаш.
                    Има вероятност това ниво от 510мм да е при разгънат кол без пружина.
                    Но така можем само да гадаем. Прочети добре мануала, би трябвало да е описано. Ако си сигурен, че е и за твоя модел.
                    Понякога едни и същи модели търпят промени през годините.
                    Това включва и различни предници при някои машини.

                    В тази тема търси ли подробно - МАНУАЛИ ?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за маслото в предницата на тте600

                      Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
                      На повечето места маслото в предницата се дава в милиметри, а не в обем.
                      В милиметри ще рече, че се измерва от горния ръб на кола до нивото на маслото, това се прави на сгънат(събран) телескоп, без пружина и 510мм въздушна камера е невъзможно да имаш.
                      Има вероятност това ниво от 510мм да е при разгънат кол без пружина.
                      Но така можем само да гадаем. Прочети добре мануала, би трябвало да е описано. Ако си сигурен, че е и за твоя модел.
                      Понякога едни и същи модели търпят промени през годините.
                      Това включва и различни предници при някои машини.

                      В тази тема търси ли подробно - МАНУАЛИ ?
                      Да колега търсих доста обстойно, сигурен съм, че мануала е за този модел, но всичко е на немски, да беше поне на англйски...Има дори описано как се сменя маслото и сем.... в предницата но пак е доста не разбрано и не видях да пише по колко се наливаЩе гледам по- обстойно в сайта, ще го дам та и на друг някой може да е полезенhttp://www.tt600s.de/
                      Последно редактирано от DJIGATA86; 20-12-09, 13:58.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за маслото в предницата на тте600

                        Опитай с гугъл преводачката.
                        Пусни и тук извадката именно за предницата.
                        Някой колега, който е в час с немския може да съдейства.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за маслото в предницата на тте600

                          Порових се одеве по сериозно и го разбрах- за двата общо се налива 1.2л. т.е. по 510мл. на кол обаче не зная при сгънато положение на кола или разгънато,най-вероятно второто? В сайта препоръчват още и какво масло да се налива за различни терени (SAE 5 и SAE 7.5) но преводачката ми го превежда (за много терен 5, за малко терен 7.5), а върви разбери може би имат предвид по-твърд и по-мек, за оффроуд или смесено За съжаление не може да се копира само изречението за това ще дам страницата, това за което говоря е в самото начало на неяhttp://www.tt600s.de//PDF/TT/USD-Gab...ingwechsel.pdf
                          Последно редактирано от DJIGATA86; 20-12-09, 21:58.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за маслото в предницата на тте600

                            1,2л /2 е точно 600мл
                            а 1,02л /2 вече е 510мл

                            При теб 1,2 ли е или 1,02 ?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за маслото в предницата на тте600

                              Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
                              1,2л /2 е точно 600мл
                              а 1,02л /2 вече е 510мл

                              При теб 1,2 ли е или 1,02 ?
                              Колега така е прав си, но пише ~ 1.2л. а по-надолу пишеше 510мм-510мл.,незнам защо така, може би препоръчват да имаш преблизително 1.2л. А и аз не съм се изразил правилно То за това е най-хубаво както каза някой в час да преведе текста, защото пише още неща ато колко мм. трябва да е нивото след като си го натискал нагоре-надоу и се изчака 10 мин. Дано се намери някой интосиаст да помогне, линка съм го пуснал в горня ми пост.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X