Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Линковото окачване на Бета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Линковото окачване на Бета

    Здравейте колеги,днес мога да зарадвам всички собственници на мотори Бета с много добра новина,която искам да споделя с вас и дано да съм полезен.
    Днес си измих мотора и реших да се поразходя с него малко из квартала,но със сядането на седалката се чу много гадно стържене на желязо и при всяко движение си издаваше гадните звуци.Веднага си помислих най лошото-прецакали са ми се лагерите на линковото окачване на задния амортесьор.Естесвтвенно го разглобих веднага и се оказах прав на 100%.Лагерчетата бяха на юфка.
    От горчивия си опит знам че са доста голяма цифра и ги няма в наличност и настроението ми се скапа тотално.Звънях по магазините за мото-части без никакъв успех.В Еди-мото център ги нямаха и ми казаха да се обадя след 10 дена.Няма да казвам цената защото някой може да припадне.Викам си да направя един последен опит и да се поразходя из магазините за лагери без да храня никъкви надежди .Влязох в един магазин и давам размерите и какво-човека ме пита какъв искам.Имат китайски и руски единият е 5лева, другия 9.Аз останах като гръмнат когато ми извадиха същите лагери 1към1 с мойте.Вземах руските и попитах за другия който беше по малък размер.Имаха и него но беше немски и струваше 22 лева.Много се зарадвах и се прибрах и си сглобих веднага мотора и сега е като нов.
    Има даже и тунинг-поставих му гресьорки,който ще удължът живота на лагерите много.Естественно ако се гресират редовно.


    Eто старите на какво приличат

    Ето новите,но половината ги бях сложил и забравих да ги снимам.

    Гресьорчиците-според мен е добра доработка-просто разположението на лагерите позволява да се поставят.

    Долния лагер е с външен канал и отвор на външната черупка към ролките и е точно за това.

  • #2
    До: Линковото окачване на Бета

    Браво за постижението.Имам едно запитване къде се намира този магазин срещу "Механото ли'"? защото там има доста лагерчета....
    Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
    КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

    Коментар


    • #3
      До: Линковото окачване на Бета

      Винаги съм се чудил "Защо не ги правят стандартни"?! Единственото което ми идва на ум е "За да ни набутват"!
      Поздравления Джартов-явно караш мотор по който е мислено...
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • #4
        До: Линковото окачване на Бета

        Джарта,ти хубаво си сложил гресьорки,но семерингите трябва да ги сложиш обратно с устната навън за да може да излиза налягането и да избие греста.При нормално поставяне на семерингата навътре от налягането се затваря семерингата и не пропуска дори и въздух да не говорим за грес. Пробвай с такаламиат,дано да са малко хлабави,защото се получава като тапа и не влиза грес.......Ако някой е сменял шенкели на Мерцедес знае за какво иде реч..!
        Стефан Дянков

        Коментар


        • #5
          До: Линковото окачване на Бета

          Джартов защо не споделиш размерите на лагерите може да има и някои друг късметлия
          0888 074 049

          Коментар


          • #6
            До: Линковото окачване на Бета

            Първоначално публикуван от diskusa Преглед на мнение
            Джарта,ти хубаво си сложил гресьорки,но семерингите трябва да ги сложиш обратно с устната навън за да може да излиза налягането и да избие греста.При нормално поставяне на семерингата навътре от налягането се затваря семерингата и не пропуска дори и въздух да не говорим за грес. Пробвай с такаламиат,дано да са малко хлабави,защото се получава като тапа и не влиза грес.......Ако някой е сменял шенкели на Мерцедес знае за какво иде реч..!
            Стефка,ако бяха много плътни семерингите лагерчетата щяха да са здрави и да са още с оригиналната грес.Няма проблем с гресирването пробвах го още на менгемето.

            Първоначално публикуван от Nasko_Petkov Преглед на мнение
            Джартов защо не споделиш размерите на лагерите може да има и някои друг късметлия
            Споделям бре Наско:
            Лагерите са три,от който бяха разбити два при мен.
            Големия е:
            външен диаметър 28мм
            вътрешен диаметър 20мм
            широчина 28мм
            Малкия е:
            външен 24мм
            вътрешен 20мм
            широчина 13мм
            Бих желал да споделя че преди имах Ямаха и същия проблем го реших по подобен начин но размерите на лагерите не бяха същите и падна голямо сръргане и преработка на бая детайли,а в случая с Бетата лагерчетата са 100% същите.

            Коментар


            • #7
              До: Линковото окачване на Бета

              Все пак Бета е европейска марка и се използват размери достъпни в цяла Европа, а японците са си башка
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #8
                До: Линковото окачване на Бета

                А на Хондата лагерите са 300 лв.
                ........................
                Иван Маринов
                CRF 250 X
                Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                Коментар


                • #9
                  До: Линковото окачване на Бета

                  Бих казал около 250

                  Коментар


                  • #10
                    До: Линковото окачване на Бета

                    на мене ми се е сринал този лагер там кадето ти си направил гресьорката,и се чуда от къде да го намеря или да направя една втулка вместо лагера?на црф 450
                    Последно редактирано от Х.Христов; 01-09-09, 23:12.
                    Honda CRE 250
                    Nissan Patrol GR

                    Botevgrad Racing Team

                    Коментар


                    • #11
                      До: Линковото окачване на Бета

                      А пък КТМ-а даже няма и линкове, само едно лагаерче долу на задния ямортисьор
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #12
                        До: Линковото окачване на Бета

                        Първоначално публикуван от bobimx Преглед на мнение
                        Бих казал около 250
                        В тези 250 влизат ли и двата лагера на амортисьора?
                        ........................
                        Иван Маринов
                        CRF 250 X
                        Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Линковото окачване на Бета

                          да долният

                          Коментар


                          • #14
                            От: Линковото окачване на Бета

                            Джарта, ти хубаво си я почнал тая тема, ама що не я довърши - отели ми се вола, докато се справя с ремонта на задното окачване на Бета-та

                            Дето нямаше един детайл здрав - как да е, ама от страната на веригата лагерите на шарнира се бяха анихилирали, като при тоя процес се беше образувала някаква странна студена алуминиево - стоманена сплав, всички чопове бяха натръпнали, талерките се бяха заварили за тях - ужас неописуем Да не говорим за цифрите - направо ми се приплака ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Линковото окачване на Бета

                              Убаво че живеем близо до Перник и у всеки двор вместо прасета има стругове, 250лв. за лагер който е малко извън стандарта който и да стругар ще мине на нещо по конвенционално и практично плюс всички останали лагерите за целостна преработка на легла, втулки или квот се сетите даже нищо чудно и да кара доста повече, ма това е за тези къде не робуват на оригинала.
                              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X