Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настройване на заден амортисьор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Настройване на заден амортисьор

    Става въпроз за Suzuky TS200R. Има нов амортисьор - по дължина е същия като стария но седи по ниски, Двете гайки са почти до горе и ми седи по ниско от преди. Четох за настройването и единственото което разбрах че тези гайки нетрябва да се ползват за повдигане и сваляне на мотора. Но незнам колко трябва да му е фабричната височина на мотора и от къде до къде се мери.

    мотора при отпуснат заден амортесьор и при тегло без водач кляка само 2см, но разликато от отпуснат до клек с водач е 10см.

    ако се натегне прожината и се вдигне мотора ще има ли ефект да се намали тази разлика от 10см. от тази статия видях че трябва да е максимум 40мм.http://bikerz.awardspace.com/article...%20bike/bg.htm

    Та в общи линии мога да си систематизирам въпроситетака:
    Колко трябва да вдигна мотора че се запази ъгъла на рамата така както е конструиран (никъде не намерих мануел с таква информация)
    От къде докъде се мери височината на предницата
    И от къде до къде се мери височината на задницата
    И колко трябва да кляка мотора с водач на него като не карам по писти или чак толкова лудо.


    Или цялото това няма голямо значение ако не си сътезател и да не го мисля. Благодаря много!

  • #2
    До: Настройване на заден амортисьор

    Те настройките са оставени за да можеш да си нагласиш мотора така , че да ти е удобно на теб в рамките на допустимите отклонения за модела , съобразно стила ти и терена по който ще се движиш.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #3
      До: Настройване на заден амортисьор

      именно това питам кои са допустимите стойности , не видях нищо за модела , пък и ако видя незнам от къде до къде се мери затова питам.

      мормално ли е да кляка толкова с водач на него?

      Коментар


      • #4
        До: Настройване на заден амортисьор

        Допустимите стойности са тези в които можеш да влезеш с нормалната настройка без да прекрояваш нещо. От там нататък си го правиш на вкус. Заради това не намираш данни за тези неща. Едни обичат по-твърда, други по-мека возия. Всеки е с различна дължина на краката и собствено тегло........

        Казано с други думи - ако не се съмняваш , че нещо е повредено значи давай газ.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #5
          До: Настройване на заден амортисьор

          ти говориш за колко бързо да се връща в нормално положение и колко трудно да се свива . За това е ясно че е то твой вкус и от терен меко твърдо окачване. ама аз говоря за височината или така наречения прелоуд. Неми се струва нормално катосе сваля или се вдига мотор да с вдига само задницата. Задова мисля че е от значение. Но как трябва да се измери и прецени , или ако някой може да помогне да намерим фабричните настройки на мотора защото нищо не намирам аз.

          Коментар


          • #6
            До: Настройване на заден амортисьор

            Не си ме разбрал. Написал съм - височина на чатала и собствено тегло. Още веднъж ще ти повторя - въпрос на вкус е както височината /натягането на пружината/ така и твърдостта на амортисьора / някои се регулират и на свиване и на отпускане/.Можеш ориентировъчно да я настроиш така че при натоварен мотор /с тебе отгоре/ вилката да се е свила на 30% от общия си ход.

            Що се касае до предницата , ако е регулируема , за нея важи същото. На вкус. Някои производители предлагат пружини съобразени с теглото на ездача ......


            Производителя ти е оставил възможността да ползваш мотора в диапазон от толкова до толкова. Как ще го ползваш си остава твой проблем.

            А иначе темата е безкрайна и е дискутирана в няколко теми във форума.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #7
              До: Настройване на заден амортисьор

              мерси много , това 30% ми е добре като ориентир

              Коментар


              • #8
                До: Настройване на заден амортисьор

                Първоначално публикуван от NeoBoss Преглед на мнение
                ...ама аз говоря за височината или така наречения прелоуд. Неми се струва нормално катосе сваля или се вдига мотор да с вдига само задницата...
                След като по дължина стария и новия амортисьор са еднакви, но го чувстваш клекнал (по-нисък), натегни малко пружината, демек увеличи прелоуда. Ако пак чувстваш вирната предницата, намали нейния прелоуд, ако няма реглаж на прелоуда,свали "захвата" на предницата :

                Прочети и тази тема.
                Hyundai Terracan 3.5 V6 4WD
                Suzuki SV 1000S, BMW F650, Kawasaki KLR 600, Yamaha YZF 750R

                Коментар


                • #9
                  До: Настройване на заден амортисьор

                  при 20 мм статичен саг и 100 мм саг с моториста, ми се струва,че пружината ти е твърде мека. Ако увеличиш прелоуда амортисьора ще се втвърди със сигурност,но това не е решение-многото прелоуд променя характеристиките на пружината..
                  A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

                  Коментар


                  • #10
                    До: Настройване на заден амортисьор

                    30% саг трябва да имаш когато си седнал, най добре вдигни задницата във въздух, така че амортесьора да не е натоварен. Виж пружината дали е хлабава/амортесьора да е напълно разгънат/, натегни я но не повече от 20% от нормалната и дължина не натоварена. Ако пак ти е толкова много сага значи както каза колегата си за по-твърда пружина.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Настройване на заден амортисьор

                      Само да питам...имам ХОНДА ЦР 125 2002г. и видях че на болтчето на амортисьора е обозначено
                      S<--->H което ще значи че на ляво ако завъртя ще трябва да става по мек ,а на дясно - по-твърд.Но това болтче се намира в една гаика която също се върти....та мисълта ми е кое как да завартя ,че да стане по твърд или по мек с 2 думи как да действам ? И междо другото мотора го използвам за скачане ако някой ме посъветва и как да го настроя добре

                      Коментар


                      • #12
                        От: Настройване на заден амортисьор

                        Първоначално публикуван от Buchkov Преглед на мнение
                        Само да питам...имам ХОНДА ЦР 125 2002г. и видях че на болтчето на амортисьора е обозначено
                        S<--->H което ще значи че на ляво ако завъртя ще трябва да става по мек ,а на дясно - по-твърд.Но това болтче се намира в една гаика която също се върти....та мисълта ми е кое как да завартя ,че да стане по твърд или по мек с 2 думи как да действам ? И междо другото мотора го използвам за скачане ако някой ме посъветва и как да го настроя добре
                        Болтчето служи за настройка на твърдостта на сгъване при ход до 1/3, т.е за по малките неравности."Гайката" се нарича high speed damping и регулира твърдостта при големи ходове.И при двете двете ако въртиш наляво омекотяваш, а надясно втвърдяваш.Амортесьора ти има и още една настройка,нарича се rebound и регулира бързината на връщане от сгънато към отворено положение.Намира се обикновено в долната част, малко над захващането към линковете.
                        Настройките трябва да си ги направиш сам, но за целта намери какви са ти фабричните такива и тръгни от тях.Мой съвет е да пипаш по 1-2 клика само по едно нещо, после тестваш и така..............
                        offroad фен
                        1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                        TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                        Коментар


                        • #13
                          От: Настройване на заден амортисьор

                          А къде могат да ми ,,напомпят'' амортисьора ? на около 11 атмосфери ли трябва да се?
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • #14
                            От: Настройване на заден амортисьор

                            Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                            А къде могат да ми ,,напомпят'' амортисьора ? на около 11 атмосфери ли трябва да се?
                            Имаш ЛС. Това е човека.
                            offroad фен
                            1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                            TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                            Коментар


                            • #15
                              От: Настройване на заден амортисьор

                              Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                              Имаш ЛС. Това е човека.
                              Благодаря - писах и чакам
                              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                              0899187766

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X