Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на масло и семеринги в предницата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

    Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
    Те самите втулки може и да не са кой знае каква философия, ама тефлона нанесен върху тях незнам дали ще може да направи някой както трябва.

    И не само това.
    Дори европейските производители поръчват изработката в Япония.
    За да работят добре тези повърхности се правят с изключително голяма точност.
    2010 CRF 250 R

    Коментар


    • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

      Първоначално публикуван от mari04 Преглед на мнение
      Доста добър снимков материал ето я същата процедура но във видео формат.




      Днес сменях на един YZ семерингите,по този начин на клипчето е още по лесно от начина по който го правих за първи път,демек първия път развивах и от долу със шестограм,но сега така само отгоре е още по бързо и лесно....абе човек се учи докато е жив

      Коментар


      • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

        Колко масло трябва да сипя в коловете на Кавазаки КДХ 125 98г.
        Последно редактирано от cody; 08-11-09, 18:41.
        Honda CRE 250

        Коментар


        • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

          Здравейте колеги, ще кача няколко снимки с подмяна на масло и семерини на CRF 450 X или по известната туин чембър ппредница. Като същевременно да ви предтсавя един нов (поне за мен) продукт предоставен любезно от www.bobimx.com за тест, а ето и за какво иде реч:


          семери за предница, според думите на производителя с "доживотна гаранция". Самият семер е многостранен на външен вид: няма метална гривна в себе си, както и няма пружина за стягане на семера

          И така започвам със снимките и кратки разяснения, снимките имат пропуски в етапите ама ми е трудно да снимам с омаслени ръце.



          Сваляме коловете.

          Няма да пускам снимка на източването на маслото, понеже е ясно.



          Продължаваме със сваянето на тялото на чембъра, за което има спец. инструмент ( в случая аз съм си го направил)



          Следва изваждане на старите семерини



          След старя семер, следва изваждане на външната тръба на кола.



          Новите семери.



          четем инструкциите и си попълваме гаранцията



          Всичко в обратен ред



          Набиваме втулката със спец. инструмент, който си изработих. Без този инструмент тези семери е почти невъзможно да се сложат здрави.



          И накрая семерите.

          За съжаление, процедурата със смяната на маслото и обезвъздушаването на чембъра не можах да я снимам по обясними причини, но се надявам скоро да мога да я покажа.
          Дано съм Ви бил полезен
          Поздрави
          Иво Георгиев
          Gworkshop

          Коментар


          • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

            Господа, имам един въпрос!
            За Honda XR 250 1995 кое масло е по-подхоящо :
            Motul 5w technosynthese или
            Motul 5w Ester.
            Чух, че полусинтетиката можела да развали определени видове гумени семеринги, вярно лие ?
            За това ви питам, че да не объркам нещо.
            Благодаря!

            Коментар


            • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

              Първоначално публикуван от stanst Преглед на мнение
              Господа, имам един въпрос!
              За Honda XR 250 1995 кое масло е по-подхоящо :
              Motul 5w technosynthese или
              Motul 5w Ester.
              Чух, че полусинтетиката можела да развали определени видове гумени семеринги, вярно лие ?
              За това ви питам, че да не объркам нещо.
              Благодаря!
              И двете стават.
              Синтетиката е по-скъпа и с по-добри качества.
              Семерингите са от маслоустойчив материал и не се развалят от масло. Виж, от спирачна течност може и да се прецакат.
              2010 CRF 250 R

              Коментар


              • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                Браво Иво много добро обяснение, ако може и малко повече информация за тези "уникални"семеринги.
                П.С. Ама в целият материал един път не си написал семеринг правилно

                Коментар


                • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                  Благодаря Ви!
                  Търсих във форума, и не само в този, но не можах да намеря. Може би защото въпросът ми е малко странен, да не кажа глупав Това (за маслото) ми го казаха в един магазин - няма да му споменавам името, че да не обидя продавача.
                  До скоро!

                  Коментар


                  • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                    Някой може ли да помага.
                    Разглобих коловете на КЛХ-са да сменя маслото и семерингите и ми се иска и отдолу да извадя патрона дето се отвива с шестограм 14 е да ама се върти безконечно в двете посоки и не се отвива нито се завива. Пробвах и с отвертка както е казал Шифта по горе ама не и не върти се и това е. В мануала не се вижда хубаво на снимката май няма резба ама гледам на снимките дето е дал Шифта по горе има.








                    Последно редактирано от Светльо KLX; 27-12-09, 11:05. Причина: снимки
                    Кавазаки КЛХ 300 04г
                    Кавазаки КХ 65 04г
                    Опел Астра 94г
                    Мерцедес 124 91г

                    Коментар


                    • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                      Нее нужно да откриваш топлата вода при положение че е открита!!!!!!
                      Занеси я в сервиз защото ще направиш някоя беля и ще ти излезе по-скъпо .Трябва специален ключ който е като тръба но зъвъшващ с шестограм но кух,затова ти трябва сервиз занимаващ се тези неща.

                      Коментар


                      • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                        Мерси Жоро прав си и ще те послушам. Надявам се като съм го въртял долу просто само съм го раздвижил ,а не съм наранил вътре нищо.
                        Кавазаки КЛХ 300 04г
                        Кавазаки КХ 65 04г
                        Опел Астра 94г
                        Мерцедес 124 91г

                        Коментар


                        • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                          Неможеш да го нараниш просто вътре е като шестограм (мисля че беше 26или2 и трябва да се държи контра и после за да се стегне на кг.

                          Коментар


                          • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                            Ето то в мануала си е дадено по на-долу и инструмента ама кой да гледа и да мисли.Мерси много майстора си е майстор.













                            Кавазаки КЛХ 300 04г
                            Кавазаки КХ 65 04г
                            Опел Астра 94г
                            Мерцедес 124 91г

                            Коментар


                            • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                              Коментар


                              • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                                Днес си смених маслото в предницата, източих по 400мл. от всеки кол...при положение че в сервизната книжка е упоменато по 573мл. става въпрос за Ямаха ВР400.
                                Възможно ли е такава разлика при положение че предницата никога не е обслужвана и сменяно маслото, и аз за сефте я отварям...
                                възможно ли е тия 173мл.да са се изпарили с времето...мотора е на 10 години...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X