Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на масло и семеринги в предницата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

    2,5
    EXC TPI 2019

    Коментар


    • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

      Здравейте колеги,както повечето от вас така и аз реших да сменя семерингите и маслото на предницата.Намерих си размера семеринги но не знам какво масло и колко да сипя?Мотора е Хускварна Вре 125 2000г.

      Коментар


      • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

        Теглиш си менюала за твоя мотор,и там си го пише.
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

          За предница на ямаха вр 426,какъв вискозитет да сипя.в мануела дават само ниво.звъннах в ямаха бг и ми казаха 1W,попитах да няма грешка,казаха че е това.предницата е каяба, възможно ли е това.

          Коментар


          • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

            5W,7.5W,10W,15W,20W, това са най-разпространените , налей 7.5 или 10W.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

              Първоначално публикуван от fichi Преглед на мнение
              За предница на ямаха вр 426,какъв вискозитет да сипя.в мануела дават само ниво.звъннах в ямаха бг и ми казаха 1W,попитах да няма грешка,казаха че е това.предницата е каяба, възможно ли е това.
              На стара и амортизирана предница, по-добре висок вискозитет, 10W
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                Разбрах,а какъво е това масло 01w.количеството го дават между 125 и 135 мм,вярна ли информацията.

                Коментар


                • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                  Това е въздушна камера , от горния ръб до маслото. По напред в темата е обяснено как се сменя , има и клипчета.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                    разбрано,лошо си зададох въпроса

                    Коментар


                    • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                      Здравейте ,предстои ми смяна на масло и семеринги на предницата на тт600р ,разбрах че имало и някакви втулки там ,задължително ли е да ги сменя и тях или според състоянието ?

                      Коментар


                      • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                        Като свалиш предната капла и хванеш кола при оста и започнеш да го движиш напред назад, не трябва да има луфт спрямо горната част. Принципно луфта който се получава е минимален, но се усеща като размърдаш долната част. А ако втулките за износени, то се вижда и след като ги свалиш, тефлоновата част постепенно изчезва

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-Du-Bushing-Sf-1-Oilless-Bearing-Teflon-Bush-Ptfe-Coated-Bearings-Self-Lurbicating-Bushings-.jpg
Прегледи:1
Размер:49.1 КБ
ID:5568799
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                          Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                          Като свалиш предната капла и хванеш кола при оста и започнеш да го движиш напред назад, не трябва да има луфт спрямо горната част. Принципно луфта който се получава е минимален, но се усеща като размърдаш долната част. А ако втулките за износени, то се вижда и след като ги свалиш, тефлоновата част постепенно изчезва

                          [ATTACH=CONFIG]689126[/ATTACH]
                          Благодаря много за инфото

                          Коментар


                          • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                            Здравейте и аз от 2-3(24 април) дни съм новоизлюпен моторджия и горд собственик на Yamaha TT600 95та година супермото(първи мотор ми е ) на огледа беше добре но като го прибрах,забелязах течове от двата кола и с натисната предна спирачка и като го бутам напред назад мн лекичко има много малак луфт точно кадето влиза долната част на пръта (от обикновените е не е обърнат ) знам че има много писано но търсих и неможах да намеря точно за модела какви и от каде да се поръчат тия семеринги и колко грама масло се слага (един колега каза че хидравлично масло за кола ставало в коловете) и как да се оправи не съм на ясно с моторите но бързо схващам ако може също някой да каже колко литра масло в двигателя събира със смяна на масления филтър и какво масло е добро за този мотор ? приемам всякакви съвети за мотора като от каде се гресират лагерите на задната вилка,каква грес се използва , с какво се смазва веригата и тем подобни начинаещи неща.

                            Коментар


                            • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                              Колеги и на мен ми предстои смяна на масло и семеринги на Сузуки рм250 02 въпросите са ми обичайните . Какво масло да сложа аз лично сам се спрял на MOTUL expert medium 10W не зная само избора ми дали е правилен и относно това по колко да сипа на 1 кол. Семерингите ако може да ме упътите коя марка да взема мисля че от най близкия магазин за семеринги които ще са някакви обикновени предполагам че няма да станат но това е мое мислене ако може да дадете някакво мнение ще се радвам да го чуя

                              Коментар


                              • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                                Здравейте, колеги
                                Имам Yamaha XT600E. Имам проблем със разглобяването на предницата. Не мога да сваля ботушите тъй като в долния край има шестограмни болтове, които се въртят безконечно. Отвътре се вижда, че трябва да се задържи контра, но не успявам по никакъв начин. Гайката която се вижда вътре е хексагонал (12 -то стенна). Опитах да задържа контра с вложка на 26мм и 27мм. хексагонал,но не се получава . Вероятно профила на гайката е по различен и си трябва специален инструмент. Моля, ако някой е разглобявал за съвет. Благодаря предварително

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X