Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разбито легло на лагер.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разбито легло на лагер.

    Оказа се че е разбито леглото на единия лагер на задната ос.Луфта е около две десети. В сервиза ми казаха , че трябва да се престърже и да се набие втулка.Обаче си мисля че така ще отслабне главината.Чудя се с течен метал дали няма да се уплътни.
    Някой ако се е сблъсквал с подобен проблем да даде акъл.
    Мотора е КТМ-ЕХС.
    ........................
    Иван Маринов
    CRF 250 X
    Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

  • #2
    До: Разбито легло на лагер.

    Аз на твое място ще калайдисам лагера и ще го набия.Каквото му е горник ще падне.Успех.
    "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

    Коментар


    • #3
      До: Разбито легло на лагер.

      Първоначално публикуван от panjeto71 Преглед на мнение
      Аз на твое място ще калайдисам лагера и ще го набия.Каквото му е горник ще падне.Успех.
      От нагряването няма ли да се повреди.Горе - долу сменям лагери на 1500км.
      ........................
      Иван Маринов
      CRF 250 X
      Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

      Коментар


      • #4
        До: Разбито легло на лагер.

        Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
        От нагряването няма ли да се повреди.Горе - долу сменям лагери на 1500км.
        не се претиснявай за температурата,не можеш да я достигнеш.
        "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

        Коментар


        • #5
          До: Разбито легло на лагер.

          Има ремонтни лепила на 3М, на Локтайт, сигурно и други. Така си и пише на тях - за ремонт на лагерни легла.

          Коментар


          • #6
            До: Разбито легло на лагер.

            А смяната после,как ще е.
            "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

            Коментар


            • #7
              До: Разбито легло на лагер.

              Попълни леглото на лагера с течен метал и го разстържи. С мазане по лагера и набиване не знаеш в коя посока от центъра ще те прати при набиването. Ако е лагера, за който се сещам - такива лагери се остават с преходна сглобка за да сменя позициата външната гривна за да не се износва само от едната страна. Просто луфта сега се отворил и иска ремонт, но не и набиване.
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #8
                До: Разбито легло на лагер.

                Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
                Оказа се че е разбито леглото на единия лагер на задната ос.
                Аз не разбрах точно кое е разбито?Оста или главината.
                Май е главината-гадна работа.Нова в КТМ е около 300лева.
                Вие от Стара Загора сте с сериозни отстъпки, така че скачай в тигана.Няма оправяне всичко е временна история,а и КТМ-чето не се движи по асвалта.Стягай моторчето че има да скача по Тревненските баири!

                Коментар


                • #9
                  До: Разбито легло на лагер.

                  Аз пък мисля , че с втулка ще стане най-добре!!!
                  Технологията е проста-престържи главината с още 2-3 десети(а може и по-малко) , колкото да се оправи формата на отвора(да стане идеално цилиндричен и съосен (пет десети намаляване на стената няма да са никакъв проблем-главината със сигурност е преосигурена-има повече материал от колкото е необходим)).Тъй като не можеш да набиеш втулка с дебелина на стената 0,5мм(докато я набиваш ще се смачка),направи втулка с дебелина на стената 3-4мм,набий я и след това престържи отвътре набитата втулка до номиналния размер на отвора(външния диаметър на лагера+необходимия луфт).
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • #10
                    До: Разбито легло на лагер.

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    направи втулка с дебелина на стената 3-4мм
                    Няма толкова място за стъргане.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Разбито легло на лагер.

                      Джарта , не знам каква е точно главината на КТМ , но все пак ми се струва че не ме разбираш правилно.
                      Представи си че оригиналното легло е с диаметър 50мм.След като се е разбило е станало 50,2мм. Та,престъргва се на 50,5(или по-малко),прави се стоманена втулка с външен диаметър примерно 50,52(за влезе стегнато) , а с вътрешен да речем 46мм(стената става 4,52мм т.е. достатъчно дебела за да се набие втулката) набива се и после вътрешния диаметър на втулката се престъргва от 46мм на 50мм(т.е. толкова колкото е заводски диаметъра на леглото).По този начин дебелината на стената на главината се намалява с 0,5мм(което не е фатално),а самата втулка след разстъргването се получава 0,52мм(с вътр.диаметър 50мм) и уплътнява луфта между лагера и главината.
                      Плюсовете са че това легло (ако се направи като хората) никога повече няма да се разбие и цялата процедура ще отнеме два часа и двайсетина лв.
                      Минусите са , че е възможно да ръждяса(което значи , че следващия път лагера ще излезе по-трудно-проблема може да се реши ако втулката е месингова , а не стоманена) и има малък шанс при набиването да се спука главината(ако стругара не е в час и предвиди прекалено голяма стегнатост).
                      Принципно може да стане и с течен метал,но има шанс да избяга съосността на лагерите и освен това с времето леглото да се разбие отново(все пак там има доста сериозни удари).
                      Нова главина ми се струва най-добрия , но най-болезнения вариант.Според мен спокойно може да се отремонтира и в последствие да няма никакви проблеми.
                      Успех!
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • #12
                        До: Разбито легло на лагер.

                        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                        ...не знам каква е точно главината на КТМ...

                        ....Според мен спокойно може да се отремонтира и в последствие да няма никакви проблеми.
                        Успех!
                        ПП. Не се хващай за размерите-един печен стругар ще знае какви дебелини и допуски да остави.
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • #13
                          До: Разбито легло на лагер.

                          Eмо икономията не е докарала никой до добро.Всички искаме да еVем дявола, ама не става.Главините са скъпи защото е икономисан всеки излишен грам.Всичко е направено повече от точно и не позволява да се стърже и намаля размера.Имам в гаража една от Хонда ще я снимам и ще ти я покажа за да видиш.Това не е ос за циркуляр.
                          Поздрави с добри чувства!!!
                          Последно редактирано от Станислав_; 11-05-09, 19:54.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Разбито легло на лагер.

                            Може би с набиване на втулка ще стане най-добре.Но това ще стане след Трявна.За престъргване трябва да се свалят спиците.А майстора каза че не се знае колко ще останат читави.Имам само 3-4 резервни и не се знае до петък ще стане ли.
                            Днес минах на лесния вариант.Намазах го с течен метал и набих лагера.Оказа се че няма и отклонение и гумата се върти без да бие.
                            Утре ще го тестваме но си мисля че все ще изкара стотина километра.

                            Джарта главината е дебела към 8 мм.
                            Последно редактирано от pimax; 11-05-09, 20:10. Причина: Уточнение.
                            ........................
                            Иван Маринов
                            CRF 250 X
                            Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Разбито легло на лагер.

                              Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                              Eмо икономията не е докарала никой до добро.Всички искаме да еVем дявола, ама не става.Главините са скъпи защото е икономисан всеки излишен грам.Всичко е направено повече от точно и не позволява да се стърже и намаля размера.Имам в гаража една от Хонда ще я снимам и ще ти я покажа за да видиш.Това не е ос за циркуляр.
                              Поздрави с добри чувства!!!
                              Абсолютно съм съгласен

                              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                              Нова главина ми се струва най-добрия , но най-болезнения вариант.
                              но за съжаление ние българите не разполагама с доходите на американците или австрийците и се налага да бъдем изобретателни........и в интерес на истината доста често се справяме удивително добре-справка-виж демпфера на Стефан!
                              Все пак мисля , че си заслужава да се опита.
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X