Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заключване на предницата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заключване на предницата

    Обаче още в Севлиево ми направи впечатление, че на старта си заключват предниците...
    Дали е нововъведение тази година или го правят от доста време, а аз сега го забелязвам, имате ли представа?

    Кайроли единия манш гледам хубав старт е направил, а другия как е стартирал, гледал ли е някой и двата манша?

  • #2
    До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

    Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
    Обаче още в Севлиево ми направи впечатление, че на старта си заключват предниците...
    Дали е нововъведение тази година или го правят от доста време, а аз сега го забелязвам, имате ли представа?

    Кайроли единия манш гледам хубав старт е направил, а другия как е стартирал, гледал ли е някой и двата манша?
    Оо, от много време си заключват предниците, просто това се е наложило като един от важните приоми за добър старт явно

    А Кайроли в първия манш наистина взе холшот-а, но за съжаление не ми остана време снощи да изгледам и втория ..., но втория мисля, че беше по-назад
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

    И аз искам България чиста ! ! !

    Коментар


    • #3
      До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

      [QUOTE=Жоро XR 600;724780]Обаче още в Севлиево ми направи впечатление, че на старта си заключват предниците...
      Дали е нововъведение тази година или го правят от доста време, а аз сега го забелязвам, имате ли представа....

      И аз за първи път като го видях на живо си казах" ихаа тва е много яко"и след това като съм гледал и по снимки и по видео записи стартовете са така, със заключена предница.

      Ами то иначе като рипнат тия машини,ако не са по този начин съм си мислил, колкото и наклон на пред да си си дал,все ще се вдигне.А по този начин тежеста е голяма и при първия завой или леко тръсване се откопчава,един колега си взе УЗ и на неговия има такова,едно малко и просто копче,държи цялата сила на двата амортесьора сгънати

      Коментар


      • #4
        До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

        Първоначално публикуван от Shifta Преглед на мнение
        А по този начин тежеста е голяма и при първия завой или леко тръсване се откопчава,един колега си взе УЗ и на неговия има такова,едно малко и просто копче,държи цялата сила на двата амортесьора сгънати
        Може би не е точно по темата, но все пак - някой може ли да ми обясни принципа на действие на това "заключващо устройство", и ако може някоя снимка (то аз ако видя снимка, може и без да ми се обяснява сигурно), просто не съм виждал такова устройство на живо, пък съм технически любопитен
        Ясно е, че закопчава предницата, но кога я откопчава, само на по-силно "сътресение", или само на завой например?

        Айде да изчезвам от работа, че започна МХ2 по Евроспорт2
        Hristo Draganov
        http://htftp.domainbg.com/HD/

        И аз искам България чиста ! ! !

        Коментар


        • #5
          До: Световно първенство по мотокрос MX1 и MX2 2009

          Това е една гривна която се слага на кола до горната част на пластмасовия предпазител в която има едно жлебче. На пластмасовия предпазител се монтира другота част която е нещо като щифт който влиза в жлеба на гривната и недава на предницата да се разтяга. При първия по-голям удар щифта се освобождава понеже е на пружина и всичко е до там. Ето и как изглежда
          Прикачени файлове
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • #6
            До: Заключване на предницата

            А после не може ли да стане "обратене ефект" - да се закопчае по време на каране случайно. То ще е моментно, но може да стане голям проблем. Случайно на някой завой да ти потъне за секунда предницата и може да си изхвръкнеш от пистата.
            Димитър Тенев

            Коментар


            • #7
              До: Заключване на предницата

              Неможе, защото прожината го опъва на вънка,а си трябва доста натиск да прибереш кола, и едновременно с това и да я натиснеш

              Коментар


              • #8
                До: Заключване на предницата

                Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                Обаче още в Севлиево ми направи впечатление, че на старта си заключват предниците...
                Дали е нововъведение тази година или го правят от доста време, а аз сега го забелязвам, имате ли представа?

                Кайроли единия манш гледам хубав старт е направил, а другия как е стартирал, гледал ли е някой и двата манша?
                имам црф 2002г. и е с такава закопчалка на единия телескоп.
                заключваш на старта и на първата неравност или завой като натиснеш спирачката се откопчава сама.

                Коментар


                • #9
                  До: Заключване на предницата


                  Аз също имам. Ето го. Кавазаки КХ250ф ми е мотора 2004 година. Има още няколко снимки в тази статия http://yovchevski.com/?p=194 ~
                  Последно редактирано от Тануцо; 08-06-09, 10:26. Причина: ОГРОМНА снимка.
                  Kawasaki KX250 2006 - TwoStroke ;]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Заключване на предницата

                    Това заключващо устроиство се нарича
                    Старт бутон

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X