Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с кормилните лагери

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с кормилните лагери

    Здравейте колеги,имам следния проблем мотора ми е Кавасаки КХ 85 и от доста време не го бях карал и днес ако му се качих забелязах че кормилото не може да се върти и е изболо ръжда там под троиника които влиза в рамата.Казаха ми че има лагерчета там и искам да питам някои знае ли какви са и г/д на каква цена са .

  • #2
    До: Проблем с кормилото

    Първоначално публикуван от FoReVeRcHo Преглед на мнение
    Здравейте колеги,имам следния проблем мотора ми е Кавасаки КХ 85 и от доста време не го бях карал и днес ако му се качих забелязах че кормилото не може да се върти и е изболо ръжда там под троиника които влиза в рамата.Казаха ми че има лагерчета там и искам да питам някои знае ли какви са и г/д на каква цена са .
    Да, лагерчетата са два на брой и са конусни. Никак не са лесни да се сменят, особено външните черупки. Ако чувсваш прескачане, значи лагерите са ти за смяна. Опитай се да пробиеш дупка между двата лагера в рамата под кормилото и завий гресьорка. Напълни с грес и раздвижи кормилото. Това би ти "купило" известно време без да ги сменяш. Може след като пробиеш дупката да впръскаш бяла грес с цев насочена нагоре (изкриви я под 90 градуса) и след това надолу, раздвижи кормилото и след това запуши дупката с болтче. Трябва някой, който знае как, да ти помогне да настроиш "хлабината" на лагерите. Ще имаш омасляване по предният калник, но това не е болка за умиране.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с кормилните лагери

      Първоначално публикуван от FoReVeRcHo Преглед на мнение
      Здравейте колеги,имам следния проблем мотора ми е Кавасаки КХ 85 и от доста време не го бях карал и днес ако му се качих забелязах че кормилото не може да се върти и е изболо ръжда там под троиника които влиза в рамата.Казаха ми че има лагерчета там и искам да питам някои знае ли какви са и г/д на каква цена са .
      От колко време не си го карал и къде си държиш мотора?
      Че така от нищо - както си е наред и направо да блокира кормилото...?!
      Единственият вариант ти е разглобяване.
      Обаче щом е блокирало за мен си трябват нови лагери.
      всичко останало - раздвижване, смазване и пр. на старите лагери е компромис, който лично аз не бих го направил никога.
      Не че няма хора които не го правят(особено търгашите) - но всеки си преценява сам.
      Послушай колегата и си навий гресьорка, много помага...

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с кормилните лагери

        Мотора си стои в сервиза на баща ми на сухо гледам.То не блокирва на цяло, трудно се върти и пукат като го завъртя надясно.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с кормилните лагери

          Преди да разглобяваш огледай внимателно дали не ти закача някое жило или сноп кабели(ако има),въпреки че щом е избила ръжда...Най-добре става ако ги разкачиш(то така или иначе ще сваляш тройника).Има голям шанс лагерите да са стандартни-със сигурност ще са по-ефтини от тези в представителството и няма да ги чакаш(на ТТ-то му сложих лагери за задна главина на Мазда-в магазина имах залежали и паснаха на 100%-номерата им бяха еднакви с тези от мотора).Ако е така на всеки лагер има четирицифрен номер.Преписваш номера (или най-добре взимаш стария лагер) и отиваш в първия специализиран магазин за лагери.Това ти дава възможност да си избереш различно качество според това колко пари ти се дават(от китайски до Койо,ФАГ,СКФ и т.н.).
          При сглобяването има един тънък момент-много е важно колко ще стегнеш гайката.Ако я претегнеш кормилото ще задържа(ще се върти трудно) и лагерите ще се износят по-бързо.Ако я оставиш хлабава ще имаш луфт в предницата (с всички останали последствия-това , че ще тече грес по предния калник е най-малкия проблем). Просто е нужен усет или точен динамометричен ключ.
          Задължително сложи гресьорка-това няма да ти реши проблема в момента , но се прави превантивно-ако от време на време (примерно веднъж годишно)гресираш предницата има много по-малък шанс проблема да се появи отново.
          Успех!
          Последно редактирано от ЕМО; 17-03-09, 16:56. Причина: допълване
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с кормилните лагери

            Мерси на всички за съдействието и саветите.Лагерите ги смазах и изчистих вътре мръсотията.Нямаше счупени сепаратори.
            Пак ви благодаря.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X