Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Четири начина да си измием веригата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Четири начина да си измием веригата



    Първото нещо. Никога, никога, никога не използвайте натиск за да почистите вашата верига с това което почиствате! Компресираната вода ще убие веригата ви по-бързо отколкото вие можете да допуснете. Чистете и смасвайте вашата верига редовно (след всеки превоз) така живота на вашата верига ще продължи значително по-дълго. Само с няколко продукта и 20 минути от вашето време, вие ще видите как вашата верига ще изглежда отново лъскава и нова!
    А ето как ще започнем :
    1.
    Поставете мотора така че задното колело да е свободно да се върти. Докато въртите колелото, пръскайте вътрешността на вашата верига с добро покритие (обилно).Използвайте тръбичката на спрея за начало и край .


    2.Сложете си някакви ръкавици ,после вземете четка,и започнете нежно да "четкате" веригата ,а с другата ръка започнете да пръскате от доло .


    След като свършите с четкането и пръскате на горната част,сега започнете същият процес ,но четката да е от доло а спрея от горе.


    Това ще ви отнеме около 5 минути. След като вие сте свършили с веригата, прекарайте няколко минути почиствайки и двете страни на задния зъб.

    3.
    Вземете маркуч и изплакнете цялата верига. После вземете нещо с което можете да изсушите веригата. Вземете нов, чист парцал и изтрийте останалата влага от веригата.


    Вашата верига трябва да изглежда нещо подобно на това след, трета точка.



    4.И най-лесно,използвайки вашата любима марка за спрейове на вериги (моята е MOTUL) ,почнете да въртите бавно гумата напред и да пръскате вътрешната част на веригата.



    След като наслоите вътрешността,наслоете и ръбовете .


    Когато приключите с пръскането на цялата верига я оставете за 30 минути и сте готови за нов преход и ново миене на веригата .

    И още нещо никога не поставяйте ръцете си в областа на веригата когато мотора работи.Просто не е добра идея .

  • #2
    До: Четири начина да си измием веригата

    Нека споделя моя личен опит.
    Никога не използвам пароструйка или водоструйка-независимо за коя част на мотора става дума.Веригата я мия с обезмаслител(Меглио) и маркуч с накрайник(водата във водопроводната мрежа е поне 3-4 атм.).Съвсем не отнема пет минути-вярвайте ми-веригата лъсва на третото-четвъртото миене(минимум 30-45 минути яко търкане и плакнене).Търкам а с четка с твърд косъм(от магазина за левче),който допълнително съм подрязал за да стане още по-твърд.След като измия веригата не я чакам да изсъхне,а просто правя едно кръгче от около 500-1000 метра.От центробежните сили,абсолютно всякакво вода изхвърча(за 500 нищо няма да И стане дори и абсолютно суха-в противен случай започва да ръждясва-пълното изсъхване дори и през лятата отнема поне час-за това време части от веригата вече са пожълтели).След което гресирам стабилно отвсякъде с грес за верига (обикновено под мотора става локва)и чакам да "стегне".
    Много е важно по веригата да няма кал или прахоляк.Ако има ,дори и смазана тя се износва-песъчинките служат като шмиргел .Освен нея заминават и пиньоните(забравих да спомена че мия и пиньоните).
    Последно редактирано от ЕМО; 05-02-09, 18:28. Причина: допълване
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • #3
      До: Четири начина да си измием веригата

      Аз пък я мия с водоструйката,защото ако миналата седмица бях почнал да я мия с четка още нямаше да съм свършил,иначе пръскамя хубаво, чакам да се изцеди и то малко, после пръскам със спрея и да ви кажа с една верига карам сезон и полавина до два ,кото почти нямам пропуснат уйкенд включая и зимата.
      П.П като караш мотора в кал ,ама глинеста,пожелавам ви успех с четката.
      Можеш да изгубиш, само това което не можеш да си купиш.

      Коментар


      • #4
        До: Четири начина да си измием веригата

        При мен след водоструйката минавам с четка и канче пълно с газ за светене. Доколкото знам тя е най-близо до керосина, а бях чел някъде да се ползва керосин, за да не се скапват о-ринговете.

        Накрая спрейа (как се членува "спрей"?). Теоретично трябва да въртя кръгче, за да я загрея и смазката да проникне, ама най-често не ми се занимава и пръскам на студено...

        Коментар


        • #5
          До: Четири начина да си измием веригата

          Всеки да прави толкова колкото не го мързи,на този които му се кара и държи на мотора си трябва да го прави правилно,защото ние сме тези които решават колко ще живее мотора ни,но пък не е нещо фатално

          Коментар


          • #6
            До: Четири начина да си измием веригата

            Първоначално публикуван от Rijkoo Преглед на мнение
            2.Сложете си някакви ръкавици ,после вземете четка,и започнете нежно да "четкате" веригата ,а с другата ръка започнете да пръскате от доло .
            Докато с третата въртите задното колело

            Това е много добре за вериги на асфалтови мотори.

            Аз си обслужвам веригата(не е рингова) по следния начин:
            След хубаво измиване с водоструйката на целия мотор, го слагам на стойка. Паля и включвам на първа. С водоструйката мия веригата отдолу и отгоре, също и плъзгача. Отивам да си взема маслото, като се ослушвам мотора да не избяга сам (все още е запален и на скорост).
            Докато се върна и пръсна още някъде по мотора, където не съм видял калта, веригата се е изтръскала от водата. Вземам старата си четка за зъби и купичка с диференциално масло и смазвам веригата отдолу, отгоре и плъзгачите. Всичко това правя на работещ мотор на 1-ва скорост. Като омацам всичко, включвам на по-висока предавка и гледам как маслото омазва положението навсякъде около мотора
            Гася, прибирам, вземам си един душ и отивам да пия бира.
            Така веригата ми е чиста, смазана и не полепва с прах, кал и пясък толкова, колкото със спрей или неизтръскано масло.

            Коментар


            • #7
              До: Четири начина да си измием веригата

              Аз правя горе долу същото като колегата Иван с тая разлика ,че не се ослушвам мотора да не избяга сам щото знае ,че след къпането ще го мажа и разтривам.
              Честно казано от скоро мажа с масло за скорости ,ама не виждам за сега разлика между спрейчето и това масло видимо по време на каране и след това изглежда като със спрея. Отмива се лесно без меглио само с вода от градински пистолет.
              Кавазаки КЛХ 300 04г
              Кавазаки КХ 65 04г
              Опел Астра 94г
              Мерцедес 124 91г

              Коментар


              • #8
                До: Четири начина да си измием веригата

                Абе едно приятелче имам - Сашко. Страшен маняк е на тема поддръжка на мотор а и много ги разбира нещата.... Та той си е направил отделно казанче за масло с цяла система от реленца и електромагнитно клапанче , така че във време на движение му покапва периодично /на регулируем интервал/ масло върху веригата. Резултата е винаги перфектно изглеждаща верига. Само ще уточня , че човека кара шосейни мотори Кавазаки - последното Z12.

                За малко и аз да седна да сглобявам подобна екстра , но не ми достигна ищях нещо. А ако не ме лъже паметта се предлага като тунинг аксесоар от някои фирми.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #9
                  До: Четири начина да си измием веригата

                  Забравих да допълня, а вече не мога да редактирам: Не правете това вкъщи. Всички номера са изпълнени от професионалисти, поемащи собствен премерен риск.
                  С други думи: това е изключително опасно. Веригата може да ви ОТКЪСНЕ някой пръст. Използвайте метода на собствена отговорност. Ако не сте сигурни в това, което правите, загасете двигателя. Намерете си помощник, който да върти гумата - така е по-безопасно.

                  Георги, тази инсталация се нарича ойлер и аз си изработвах за всички асфалтови мотоциклети. В един друг форум дори бях публикувал описание със снимки. За гората не е приложима, т.к. няма да оцелее дълго, а и не е добре веригата да е мазна при каране по прашни, кални, песъчливи и т.н. терени.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Четири начина да си измием веригата

                    Големия проблем с миенето идва не от калта , а от якото смазване.Като я наплескаш с грес по нея полепва какво ли не,клеясва и после ела да видиш как се мие(с масло се спестява много от работата , но аз предпочитам греста-вдъхва ми повече доверие).Но пък мене не мързи.
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • #11
                      До: Четири начина да си измием веригата

                      Първоначално публикуван от ivan_j Преглед на мнение
                      Забравих да допълня, а вече не мога да редактирам: Не правете това вкъщи. Всички номера са изпълнени от професионалисти, поемащи собствен премерен риск.
                      С други думи: това е изключително опасно. Веригата може да ви ОТКЪСНЕ някой пръст. Използвайте метода на собствена отговорност. Ако не сте сигурни в това, което правите, загасете двигателя. Намерете си помощник, който да върти гумата - така е по-безопасно.

                      Георги, тази инсталация се нарича ойлер и аз си изработвах за всички асфалтови мотоциклети. В един друг форум дори бях публикувал описание със снимки. За гората не е приложима, т.к. няма да оцелее дълго, а и не е добре веригата да е мазна при каране по прашни, кални, песъчливи и т.н. терени.
                      Да, да, гледал съм го, но е удачно за пистови мотори.Скот-оилер.Не ми се рови из нета,бая саитове има дето го предлагат.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Четири начина да си измием веригата

                        Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                        Да, да, гледал съм го, но е удачно за пистови мотори.Скот-оилер.Не ми се рови из нета,бая саитове има дето го предлагат.
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7070
                        MG RACING

                        Коментар


                        • #13
                          До: Четири начина да си измием веригата

                          Е много е хубава темата , изчетох я и не стана ясно аджеба - по-добре ли е на офроуд с оилер или не е? Щото тогава почти не се стига до миене на верига.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • #14
                            До: Четири начина да си измием веригата

                            Ето още по темата от д-р Митков
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • #15
                              До: Четири начина да си измием веригата

                              Аааа . Не ставаше въпрос за система при която ти да натискаш за всяко впръскване. Сашко беше вързал след резервуарчето с масло електромагнитно клапанче ,а то пък се командваше от реле. Е и на теб ти остава да врътнеш копчето на релето /дали да маже повече или по-малко/. Абе удобничко изглеждаше.

                              А Митков няма ли вече впечатления дали си е струвало?
                              0888932647

                              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X