Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблемно сваляне на верига за Доминатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблемно сваляне на верига за Доминатор

    Здравейте не мога или по точно незнам как да си сваля веригата на Доминатора на пиньоните за първи път се сблъсквам с такава.Нама разглобяемото звено една цяла се едно е капсулована как се сваля ако може да ми каже някой.Или какъв инструмент ми трябва някаква преса.
    LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

  • #2
    До: Пробмемно сваляне на верига за Доминатор

    Просто избиваш някои нит и си готов...
    MG RACING

    Коментар


    • #3
      До: Пробмемно сваляне на верига за Доминатор

      Станислав е прав,ама за какво ще я сваляш? Ако е за смяна можеш и да я отрежеш, с каквото пожелаеш.

      Коментар


      • #4
        До: Пробмемно сваляне на верига за Доминатор

        Искам да я потопя в нафта малко и да я смажа че има тук там малки ражди от последното миене не можах да я исуша и смажа.
        LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

        Коментар


        • #5
          До: Пробмемно сваляне на верига за Доминатор

          Здравей колега.На два от нитовете трябва да има леки вдлабнатини,те се избиват със специален инструмент,ако нямаш такъв,опитай с подръчни средства.Успех!

          Коментар


          • #6
            До: Пробмемно сваляне на верига за Доминатор

            А тази твойта верига да не е о-рингова, или х-рингова. Щото съм чувал, че не е полезно да се топят в нафта или бензин такива типове вериги.
            KAWASAKI Let the good times roll

            Коментар


            • #7
              До: Пробмемно сваляне на верига за Доминатор

              Oo незнам каква е о-ринговите бяха с гумени прешлени май а мойта е като другите обикновенните само дето няма тия разглобяеми звена .
              LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

              Коментар


              • #8
                До: Пробмемно сваляне на верига за Доминатор

                Можеш да я измиеш на място с газ за горене и с четка- става перфектно или да я разнитиш и както си решил с нафта и после да си вземеш съединително звено, да ти е лесно сглобяването.

                Коментар


                • #9
                  До: Пробмемно сваляне на верига за Доминатор

                  И мойта е ръждасвала като го измия и не я напръскам веднага,но след смазването си се оправя.По-добре опитай със VD 40 преди да я сваляш.
                  [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Пробмемно сваляне на верига за Доминатор

                    Най-вероятно е рингова. Прешлените са си стоманени, но върху осичките има рингове.
                    Измий я със смес от нафта и масло, после покарай или вдигни мотора на стойка и го запали да повърти гумата и да изхвърли боклуците. Като изсъхне, мажи с масло.
                    Ако е само ръждясала, но чиста мажи с масло без да я миеш.
                    Мажи след каране и измиване с вода. Ако миеш с водоструйка - веригата отдалече, ако с маркуч - смело. Не пръскай с никакви препарати - особено обезмаслители.
                    И не сваляй веригата, само за да я миеш, ако няма прешлен за раглобяване.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Пробмемно сваляне на верига за Доминатор

                      Ok ще я измия с нафта и масло и после ще я напляскам обилно с масло
                      LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

                      Коментар


                      • #12
                        До: Пробмемно сваляне на верига за Доминатор

                        Обилно недей!
                        Бракувай някоя четка за зъби, вдигни задното колело във въздуха и на първа или втора на обороти само дръж четката, намазана с масло върху веригата. Мини я отгоре и отдолу. После остави да повърти малко да разнесе равномерно, хем ще смаже плъзгача и ще изхвърли излишното масло. Най-добре за тези цели е диференциално - най-евтиното.

                        По този метод веригата се почиства и смазва много добре, но е много опасен - ако не работиш внимателно, можеш да останеш без пръсти!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Пробмемно сваляне на верига за Доминатор

                          А спокойно знам вече след като едвам ми зглобиха два пръста в пирогов съм доста по внимателен.
                          LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

                          Коментар


                          • #14
                            До: Пробмемно сваляне на верига за Доминатор

                            Не мога да разбера защо толкова много държиш да я топиш в нафта. Нафтата няма да ти помогне с ръждата. Пръскай я само с масло. Ако не е исъхнала нафтата, а тя съхне много бавно, само ще ти "повреди" маслото. Казваш да я натопиш в масло, че това да не е колело. Пръскай директно с масло за верига за OFF Road вериги.
                            На вемето ползвах едно масло на Кавазаки, което се пенеше като го напръскаш и влизаше навсякъде. Сега нещо не го виждам да го продават.

                            Коментар


                            • #15
                              Доминатор - тракане от към веригата.

                              Имам следния проблем с моя доминатор:

                              На ниски обороти във висока предавка се чува едно здраво тракане. На ухо го усещам някъде по назад, не е е от двигателя. Все едно едно трака веригата.

                              Тя, верига е натегната по мануала. Обаче като се загледах мисля че ми липисва един чарк. В мануала за 88г. (13-20) се зове "chain slider". При мен го няма (моя е 94г.). Не знам що за чарк е (гума, пластмаса), защото го виждам само на чертежа, а нямам познат с доминатор да го видя на живо.

                              Та някой ако има доминатор нека каже що за чудо е това. Има ли го на по новите доминатори. И евентуално от къде да взема такова?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X