Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за пиньоните на ямаха хт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за пиньоните на ямаха хт

    искам да попитам какъв е оригиналния брой зъби на задния пиньон
    , става въпрос за ямаха хт 600 92 г.

  • #2
    До: въпрос за пиньоните на ямаха хт

    15 - отпред
    45 - отзад
    ПАНЧО

    Коментар


    • #3
      До: въпрос за пиньоните на ямаха хт

      Колега по добре неслагай такива бях с 15/45 на кавазакито и ваобще не ми харесваше сега сам с 13 /48 и просто е перфектно няма опиране

      Коментар


      • #4
        До: въпрос за пиньоните на ямаха хт

        Първоначално публикуван от ulkataa Преглед на мнение
        Колега по добре неслагай такива бях с 15/45 на кавазакито и ваобще не ми харесваше сега сам с 13 /48 и просто е перфектно няма опиране
        вариянта за които ми говориш ти не ме устройва , верно мотора тръгва да се изправя от раз но си изгубих скороста !!! след 100 очаквах двигателя да гръмне , това мен не ме устройва , искам да мога и да си пътувам насам натам с мотра , и затова се отказах от по малката зъбчатка отпред !!!

        Коментар


        • #5
          До: въпрос за пиньоните на ямаха хт

          Оригинален брой зъби на различните модификации Ямаха ХТ:
          ХТ 83-84г. 15 зъба преден на 39 зъба заден;
          ХТ 4V 85-86г. 15 на 40 ;
          ХТ-Z 87-90г. 15 на 40 ;
          ХТ 87-94г. 15 на 39 ;
          ХТ-Е (4DN) 90-2000г. 15 на 45 .
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #6
            До: въпрос за пиньоните на ямаха хт

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            Оригинален брой зъби на различните модификации Ямаха ХТ:
            ХТ 83-84г. 15 зъба преден на 39 зъба заден;
            ХТ 4V 85-86г. 15 на 40 ;
            ХТ-Z 87-90г. 15 на 40 ;
            ХТ 87-94г. 15 на 39 ;
            ХТ-Е (4DN) 90-2000г. 15 на 45 .
            колега виждам че ти си моя човек, бих искал да разбера кои точно модел е ХТ-Е (4DN) , моят е 93 г . , но все ми се струва че оригиналния ми брои отзад трябва да е 39 ХТ 87-94г. 15 на 39 , а в момента е с 45 , така го купих , и ми се струва че това не е оригиналния, италианеца е сложил по голям , мисля така защото в момента максималната ми скорост е 140 км , и това ми се струва малко , в смисъл че принципно трябва да вдига повече , реших да сложа 13 отпред и .......... маико мила да те е страх да му подадеш по рязко газ веднага трагва да се изправя, а максималната скорост падна на 100 , а аз си го карам и по асфалт...........
            в момента сам с 15 на 45 .

            Коментар


            • #7
              До: въпрос за пиньоните на ямаха хт

              Ами да колега то колкото по малак отпред и по голям отзад става по бавен и мощен ,а колкото по голям отпред и по малак отзад по бърз демек ако искаш да стане по бърз сложи 15-16 на 45-42

              Коментар


              • #8
                До: въпрос за пиньоните на ямаха хт

                Първоначално публикуван от maikallllll Преглед на мнение
                бих искал да разбера кои точно модел е ХТ-Е (4DN)
                За съжаление не мога да ти отговоря на въпроса!
                Тия данни ги преписах от сайта на карловския майстор на пиньони. Там има табличка с много марки и модели и данните за оригиналните им вериги и пиньони!
                Не знам защо си мислиш че 140 е малка скорост за ХТ! Моя е ХТЗ 660, доста по шосейно ориентиран мотор, 660 кубика, 48 коня, преден пиньон 15 зъба, заден 45 и максималната ми скорост нормално е 160 км/ч. Е случвало се е да успея и 170 да вдигна, но над 140 изобщо не е комфортно и безопасно! С ХТ-то предполагам че ще е още по-некомфортно. Ако искаш скорост си трябват поне 2 цилиндъра!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #9
                  До: въпрос за пиньоните на ямаха хт

                  значи четем от едно и също място, и аз там прочетох и ми стана интересна тази разлика и затова и попитах !!! Определено 140 си е сериозна скорост , аз никога не карам с толкова, просто искам да имам скорост евентуално за изпреварване , и сам абсолютно съгласен че не е никак приятна високата скорост с мотор като този , за сега си оставам на този вариянт , просто исках да си изясня как е по принцип . благодаря за отговорите !!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: въпрос за пиньоните на ямаха хт

                    Първоначално публикуван от maikallllll Преглед на мнение
                    значи четем от едно и също място, и аз там прочетох и ми стана интересна тази разлика и затова и попитах !!! Определено 140 си е сериозна скорост , аз никога не карам с толкова, просто искам да имам скорост евентуално за изпреварване , и сам абсолютно съгласен че не е никак приятна високата скорост с мотор като този , за сега си оставам на този вариянт , просто исках да си изясня как е по принцип . благодаря за отговорите !!!
                    Колега не пипай пинйоните добре са си,толкова си върви този мотор.Аз на Доминатор съм вдигал и 170 с 15/50.Просто ако искаш да вдигаш повече смени марката.

                    Коментар


                    • #11
                      До: въпрос за пиньоните на ямаха хт

                      Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
                      Аз на Доминатор съм вдигал и 170 с 15/50.
                      Ама, километража и оборотомера работеха ли ти, или по вятъра се ориентира?
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #12
                        До: въпрос за пиньоните на ямаха хт

                        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                        Ама, километража и оборотомера работеха ли ти, или по вятъра се ориентира?
                        Работеха,а такива 660-ки,кат твоята ги бегам с 2-ма.И то с много.

                        Коментар


                        • #13
                          До: въпрос за пиньоните на ямаха хт

                          Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
                          Работеха,а такива 660-ки,кат твоята ги бегам с 2-ма.И то с много.
                          Знам Асене, аз и по новините съм слушал за тебе !
                          Че Доминатора бега повече от ХТЗ 660 е факт, и не го отричам! Факти са също, че Доминатора с двама като тебе тежи може би по-малко от ХТЗ с мене,доминатора влиза без проблем доста след началото на червеното на оборотомера за разлика от ХТЗ-то, на доминатора са му по-бързи скоростите и стандартно задните пиньони са 47 (46 след 94г.) зъби! Факт е и също че от вибрациите на доминатора могат да ти изпадат пломбите на зъбите още при 120, а на ХТЗ-то се усещат дразнещо чак след 140!
                          Виждал съм и аз чат-пат по некой доминатор , пък съм и карал! Включително и един доста читав екземпляр дето го купихме от тебе преди време. Ама ми е чудно, като си вдигал 170 с 15 на 50 пиньони, колко ли ще вдигнеш с 15 на 46? Да не вземеш да надбегаш и Африките, ей!?
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #14
                            До: въпрос за пиньоните на ямаха хт

                            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                            Знам Асене, аз и по новините съм слушал за тебе !
                            Че Доминатора бега повече от ХТЗ 660 е факт, и не го отричам! Факти са също, че Доминатора с двама като тебе тежи може би по-малко от ХТЗ с мене,доминатора влиза без проблем доста след началото на червеното на оборотомера за разлика от ХТЗ-то, на доминатора са му по-бързи скоростите и стандартно задните пиньони са 47 (46 след 94г.) зъби! Факт е и също че от вибрациите на доминатора могат да ти изпадат пломбите на зъбите още при 120, а на ХТЗ-то се усещат дразнещо чак след 140!
                            Виждал съм и аз чат-пат по некой доминатор , пък съм и карал! Включително и един доста читав екземпляр дето го купихме от тебе преди време. Ама ми е чудно, като си вдигал 170 с 15 на 50 пиньони, колко ли ще вдигнеш с 15 на 46? Да не вземеш да надбегаш и Африките, ей!?
                            Африките са силни,не исках да прозвуча Нескромно,но съм бегал 660-ка само на 1 колело,а той на 2.Не го приемай лично,но по мъртви от тези Ямахи просто няма.
                            Аз не ти говоря за Доминатор на незнайни километра 70/80 000 и повече, а ти казвам за мотор,който съм си го правил за себе си с всички нови части. А и по новините не си слушал,ама по вестниците може и да си гледал,мога да ти пратя вестник.

                            Коментар


                            • #15
                              До: въпрос за пиньоните на ямаха хт

                              Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
                              Африките са силни,не исках да прозвуча Нескромно,но съм бегал 660-ка само на 1 колело,а той на 2.
                              Еее сега, започна пък да скромничиш! Кое и е силното на Африката? Слагаш на доминатора 15 зъба отпред и 46 отзад, сваляш предното колело на земята да стъпи и издухваш всекакви африки! А пък ако сложиш 40 зъба отзад направо и CBR-ите, R6 и R1 няма да ти се опрат! Това домито е голема работа, ей! Направо им се чудя на японците, защо се хабят да правят и други мотори!
                              Не се впрягам, смешно ми е и се забавлявам!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X