Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спирачна течност за Suzuki

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спирачна течност за Suzuki

    Привет на всички.
    Имам следният проблем. Загледах спирачната течност на моторетката и ми се вижда доста мътна.Разбрам че е за смяна, но някои може ли да ми каже каква спирачн течност да сложа и има ли разлика от тази за коли и мотоциклети. Гледам че я дават ДОТ 4 за SUZUKI FREEWIND 99г., но има и за коли и за мотоциклети. Разликата само в цената ли е или и в състава?

  • #2
    До: Спирачна течност за Suzuki

    В тия жеги спокойно можеш да сложиш и ДОТ 5.1. При тебе трябва мизерно количество, така че още по-добре да сложиш ДОТ 5. Останалото в шишенцето обаче си го носи с тебе, щото в това не може да доливаш обикновена течност - пресича се. Пък ДОТ 5 няма навсякъде.
    5.1 може да се смесва с всички други, освен с 5.

    Коментар


    • #3
      До: Спирачна течност за Suzuki

      за най-добре провери какво пише отгоре на кутииката кадето гледаш количеството аз за моя сам купил дот 4 за около 2 лв 100 грама

      Коментар


      • #4
        До: Спирачна течност за Suzuki

        10x момчета

        Коментар


        • #5
          До: Спирачна течност за Suzuki

          Слагай DOT4 или DOT5.1

          категорично не слагай DOT5, тази течност е съвсем друго нещо и разяда гумените детайли в системата, и после ще правиш ремонт.
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • #6
            До: Спирачна течност за Suzuki

            DOT 5 е на силиконова основа и не може да се смесва с DOT 3, 4 или 5.1.
            Ако се промие перфектно системата, може да се сипе и DOT 5, но смисъл голям няма.

            DOT 5.1 обаче май имаше някаква врътка, май трябва да пише че е мотоциклетна. Иначе обикновения DOT 5.1 май беше за спирачни системи с ABS и имаше някаква разлика в гъстотата.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              До: Спирачна течност за Suzuki

              не щурете човека на секи мотор пише каква спирачна течност да се ползва да провери и тогава да купува то на моя пише да се ползва само дот 3 или дот 4 и не съм тръгнал да наливам дот 5 или дот 5.1 секи мотор си има различни изисквания които трябва да се спазват

              Коментар


              • #8
                До: Спирачна течност за Suzuki

                Първоначално публикуван от maku Преглед на мнение
                не щурете човека на секи мотор пише каква спирачна течност да се ползва да провери и тогава да купува то на моя пише да се ползва само дот 3 или дот 4 и не съм тръгнал да наливам дот 5 или дот 5.1 секи мотор си има различни изисквания които трябва да се спазват
                Всеки мотор има едни и същи изисквания колега - ДОТ 3, ДОТ 4 или ДОТ 5.1
                Това са едни и същи по състав течности с малки изменения и технически прогрес. Разликите на трите вида са в температурата на кипене и хидроскопичността, и са абсолютно взаимозаменяеми.
                ДОТ 5.1 е с най-висока точка на кипене, т.е. тя е най-подходяща при по-екстремно и спортно каране и намалява риска да останеш без спирачки в следствие от кипването на течноста в най-неподходящия момент.
                За ДОТ 4 съм чул(но това не е 100% проверена информация) че е най-малко хидроскопична от трите вида. За каране без супер натоварване на спирачките ДОТ 4 е перфектна - всички качествени марки я предлагат.

                ДОТ 5 е на друга основа с други показатели, ако се слага трябва да се промие хубаво системата, за да не се пресече и се подгответе за евентуална смяна на всички гумички(и в помпата и в апарата) с подходящи, неразлагащи се от съставките на ДОТ 5.

                Коментар


                • #9
                  До: Спирачна течност за Suzuki

                  Първоначално публикуван от Dani DM Преглед на мнение
                  Привет на всички.
                  Имам следният проблем. Загледах спирачната течност на моторетката и ми се вижда доста мътна.Разбрам че е за смяна, но някои може ли да ми каже каква спирачн течност да сложа и има ли разлика от тази за коли и мотоциклети. Гледам че я дават ДОТ 4 за SUZUKI FREEWIND 99г., но има и за коли и за мотоциклети. Разликата само в цената ли е или и в състава?

                  Пич виж на самото капаче пиши каква точно трябва да е дот4 дот5 дот3 то там си пише
                  [I] Георги Недев
                  Motocross Lifestyle !! :twisted:
                  [/I]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Спирачна течност за Suzuki

                    На моят ДР350 смених спирачната течност със ДОТ 5.1, докато бях с тази течнст спирачката беше изключително твърда(дори при максимално усилие не можеше да блокира предната спирачка).
                    На капачката пише ДОТ4, наскоро я смених с такава разликата във спирането е огромна, спирачката стана мека, мотора се изправя на предно колело при спиране! Лошото е че на последното каране в гората слизах доста дълго и стръмно надолнище и кипнах течността, пак спира, но не е като преди, ще се наложи отново смяна на спирачната течност и махане на филма от накладките.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X