Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jawa 175 или MZ 175

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jawa 175 или MZ 175

    Здравейте. Имам един малко тъп въпрос, но ще се радвам, ако ми отговорите. Въпроса ми е: Може ли от Jawa 175 или Mz 175 да се направи кросов мотор? Под кросов искам да кажа слагам си нови кросови гуми, махам калниците, фарове и темподобни глупости. Слагам си една опашка, повдигам задницата и така. А другият ми въпрос е: Кой от двата мотора е по-добър за крос? Благодаря предварително.

    П.П.: Извинявам се, ако съм объркал раздела.
    Пази душата си, не гумите!

  • #2
    До: Jawa 175 или MZ 175

    http://www.kexik.sk/inzerat/predam-j...robena-1704723

    ето мисля че това е добър отговор на твоя въпрос

    Коментар


    • #3
      До: Jawa 175 или MZ 175

      Благодаря ти maku, аз искам само да разбера кой от двата двигателя е по-добър... Явно никой не уважава старите мотори. Всички вече скачат на новите Honda, Yamaha, Suzuki, BMW и т.н. Но съм сигурен, че 2/3 от хората в форума първото им каране е било на някоя стара антика.
      Пази душата си, не гумите!

      Коментар


      • #4
        До: Jawa 175 или MZ 175

        Първоначално публикуван от maku Преглед на мнение
        http://www.kexik.sk/inzerat/predam-j...robena-1704723

        ето мисля че това е добър отговор на твоя въпрос
        Тая Ява от обявата дали няма и заден венец, а?!
        То си е цял маховик направо, сигурно вдига въртящия момент с 20%

        Иначе на Дичката мога да кажа да си вземе по запазения от двата мотора, които намери... За крос и става и нестава - зависи от твойте възможности... и от твойте доработки по мотора...
        А ако питаш мен един такъв проект би ти стъпил на цената на един приличен КМХ 125 или ДТ 125
        От тука на там си ти - мислиш, преценяваш и действаш... Без много, много да се чудиш, щото няма да ти остане време за каране.

        Коментар


        • #5
          До: Jawa 175 или MZ 175

          Благодаря ти Жоро! Ето този отговор ми харесва. Ти си много прав, знам че ще ми стъпи на много пари, проблема е, че нямам пари за да си взема нов или някоя 125-ца която да е под 1000лв. Но това, че нямам пари не означава, че ще се откажа от мечтата си да имам собствен кросов мотор. Ако трябва ще си взема и Балкан 50, но малко по-малко ще го направя. Защото най-важното е, че имам желание! Затова ще взема по-запазеният и ще го разфасовам, а пък каквото стане. Благодаря!
          Пази душата си, не гумите!

          Коментар


          • #6
            До: Jawa 175 или MZ 175

            Първоначално публикуван от Di4kata Преглед на мнение
            Явно никой не уважава старите мотори.------------------------------------------------------------------ Всички вече скачат на новите Honda, Yamaha, Suzuki, BMW и т.н. Но съм сигурен, че 2/3 от хората в форума първото им каране е било на някоя стара антика.
            Абе не е точно така да ти кажа ама за какво да правиш от нищо нещо и накрая като го погледнеш да е още по голямо нищо.От долните марки забрави Kawasaki и си прав за 2/3-ти,ама що си купи компютър,а не кроска точно щеше да нагласиш някои лев за некои по семпла кроска от 1000лв.,ако го не беше взел.

            Коментар


            • #7
              До: Jawa 175 или MZ 175

              Приятелю, компютъра съм го взел преди 4 години. Тогава съм бил на 12 години. Не съм мислил толкова за мотори, колкото сега. Въпреки, че още от малък искам мотор, не съм сам... имам и брат. И трябваше да се съглася за компютър, защото брат ми е по-голям и не го влекат моторите, но пък е спец в компютрите. Няма как, сега да си взема мотор, нещо по-така, защото брат ми ще има бал, екскурзии и т.н. Ще става и студент и така... Мотора е една неосъществима мечта. Но какво да се прави, живота е скапан. След няколко години когато почна сам да си изкарвам парите, се надявам да си купя.
              Пази душата си, не гумите!

              Коментар


              • #8
                До: Jawa 175 или MZ 175

                мене ако питаш това да тръгнеш да правиш от антика нещо кросово е трудно постижимо но се постига стига да имаш желание а и е едно много добро хоби аз сам мераклия да си правя бъги , но тва е ептен по скъпо .
                Успех с мисията

                Коментар


                • #9
                  До: Jawa 175 или MZ 175

                  Мерси! Както казах, ако имаш желание и с малко труд, всичко се постига! Пожелавам ти, да си конструйраш бъгито което искаш!
                  Пази душата си, не гумите!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Jawa 175 или MZ 175

                    аз като теб имам желание ама скоро не мисла нищо да права са искам само да си оправа амортесьора чакам нов от америка че тук в България ми искат 720 лв за един амортесиор а с доставка от америка излиза 125лв

                    Коментар


                    • #11
                      До: Jawa 175 или MZ 175

                      Така е... Аз гледам в един сайт, чужд... За един мотор който тук в България му искат 1500лв., в онзи чуждия сайт му искат 300 евро. Просто искам да кажа, че тук в България, много хора продават на такава цена, че просто и те не си вярват, че някой им купува стоката. Всичко тук го продават по-скъпо! Просто сме принудени да купуваме от тук.
                      Пази душата си, не гумите!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Jawa 175 или MZ 175

                        Първоначално публикуван от Di4kata Преглед на мнение
                        Здравейте. Имам един малко тъп въпрос, но ще се радвам, ако ми отговорите. Въпроса ми е: Може ли от Jawa 175 или Mz 175 да се направи кросов мотор? Под кросов искам да кажа слагам си нови кросови гуми, махам калниците, фарове и темподобни глупости. Слагам си една опашка, повдигам задницата и така. А другият ми въпрос е: Кой от двата мотора е по-добър за крос? Благодаря предварително.

                        П.П.: Извинявам се, ако съм объркал раздела.
                        В момента имам ява 175 крос. Явата е по добра за крос защото е по-бЪрзо оборотна от мз-та ( говоря за мз 175 трофи ), смени задния венец с по-голям.
                        Така ще увеличиш мощноста

                        Коментар


                        • #13
                          От: Jawa 175 или MZ 175

                          Охооо той Дичката сигурно отдавна му е минал мерака за тия моторетки!!
                          Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                          Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Jawa 175 или MZ 175

                            Атанаскин я сега ми обясни за кросовата ява 175 защото не съм виждал такава,даже и снимки можеш да качиш,а ако е тази за която се сещам където диаметъра на коляновият вал е колкото футболна топка и оборотите на двигателя едвам стигат 2000,а диаметъра на вала на МЗ 175 е колкото един юмрук,ей да не си измислил някоя нова геометрия.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Jawa 175 или MZ 175

                              Здравей Di4ka чуствам се длъжен да ти отговоря, тъй като имам 4 яви, 3 от които 250 и една 175. Фен съм на старите мотори.
                              Относно самия въпрос смятам, че явата е по-добра, тъй като обратните и скорости за крос са по-удачни (1 нагоре и 2 3 4 надолу ). Добро предимство е, че скоростният лост и манивелата са ведно, което води до изчистена конструкция. На явата слабото място обаче са вилките за скоростите - чупят се при превключване, когато не се изчакват оборотите на двигателят. Самият двигател като цяло е доста стабилен, не капризен. Явата е бавнооборотна машина и с малък пиньон отпред и голям венец отзад като от чз 175 крос става нещо страшно. Ако използваш хипотетично явова рама усилия ,защото не е предвидено натоварване и се късат между двигатея и аксиелният лагер. Усилването става много лесно като се сложи желязо подобно това за захващане на мотоциклетен кош към рамата на мотора ( с две ушета оттук оттук и с регулируема дължина ). Ако някой се нуждае от допълнително информация, да заповяда на skype kamen_stoev1 и между другото търся запалване от ковровец 175 динамомагнет
                              Последно редактирано от viki terzieva; 17-06-11, 14:25.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X