Обява

Свий
Няма добавени обяви.

изпуснаха коловете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • изпуснаха коловете

    В това че са изпуснали и на мен ми е ясно, че няма нищо учудващо. Странен е начина, по който се получи и ще се радвам някой да може да ми го обясни.

    Оставих мотора преди около 15 дни.... стоя си той така близо 5 дена и левия кол изведнъж , от самосебеси, направи локвичка. След още 5 дни го последва и десния. Маншоните са наред, маслото го смених тази пролет и семерингите също не даваха признаци да са за смяна. По време на каране не са ми правили никакви проблеми. Самият мотор го завивам с дебело чергило и не вярвам топлината от слънцето да е придизвикала това !!???
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

  • #2
    До: изпуснаха коловете

    Разсъхване на уморени семеринги ?
    Докато си карал някак са държали.
    Като си оставил мотора за по-дълго време са здали багажа
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: изпуснаха коловете

      просто и е дошло времето.с моя се случи същото ама само единя изпусна.колегата е прав просто умора на матеряла
      Андрей Андреев

      Коментар


      • #4
        До: изпуснаха коловете

        какво е това семеринги? къде се намира и как да го сменя. Защото и на мен сега ми е така. От левия кол тече масло. Какво да правя? Бърка ли му се много? Трябва ли после да сменя маслото в коловете?

        Моля за помощ, И благодаря предварително на тези които ще Помогнат

        Това всичкото го написах в паниката си сега вече прочетох за семерингите и най вероятно заради това тече.
        Утре почвам да разглабям и ако среща трудности ще питам, в същото време приемам и съвети

        поздрави
        Последно редактирано от Вальо (Patrician); 27-07-08, 19:15.
        [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=433"]Денем почивай, за да може нощем да се наспиш.[SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

        Коментар


        • #5
          До: изпуснаха коловете

          Първоначално публикуван от Patrician Преглед на мнение
          какво е това семеринги? къде се намира и как да го сменя. Защото и на мен сега ми е така. От левия кол тече масло. Какво да правя? Бърка ли му се много? Трябва ли после да сменя маслото в коловете?

          Моля за помощ, И благодаря предварително на тези които ще Помогнат

          Това всичкото го написах в паниката си сега вече прочетох за семерингите и най вероятно заради това тече.
          Утре почвам да разглабям и ако среща трудности ще питам, в същото време приемам и съвети

          поздрави
          Един от съветите е, че ПОНЕ веднъж годишно, профилактично, трябва да си сменяш маслото в предницата, за да може да работи добре и по-дълго напред в годините...

          Коментар


          • #6
            До: изпуснаха коловете

            Ок ще го запомня и спазя, Благодаря.
            [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=433"]Денем почивай, за да може нощем да се наспиш.[SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

            Коментар


            • #7
              До: изпуснаха коловете

              А за смяната на маслото в предницата, някой може ли да ми каже, колко литра ще ми трябват, или там като отворя има нещо маркировка до къде да наливам... Или да дам инфо за мотора, да може да ми отговорите по обективно...

              Благодаря предварително
              [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=433"]Денем почивай, за да може нощем да се наспиш.[SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

              Коментар


              • #8
                До: изпуснаха коловете

                Първоначално публикуван от Patrician Преглед на мнение
                А за смяната на маслото в предницата, някой може ли да ми каже, колко литра ще ми трябват, или там като отворя има нещо маркировка до къде да наливам... Или да дам инфо за мотора, да може да ми отговорите по обективно...

                Благодаря предварително
                Свали си мануала там си пише...
                MG RACING

                Коментар


                • #9
                  До: изпуснаха коловете

                  Първоначално публикуван от Станислав_ Преглед на мнение
                  Свали си мануала там си пише...
                  А това "мануала" какво по точно е? Защот аз си мисля за едно ама незнам дали е това за което ми говориш.
                  [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=433"]Денем почивай, за да може нощем да се наспиш.[SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

                  Коментар


                  • #10
                    До: изпуснаха коловете

                    Чети колега чети!!!

                    http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=9401
                    MG RACING

                    Коментар


                    • #11
                      До: изпуснаха коловете

                      о0о0о0 Благодаря ти, дано не задавам повече въпроси. По тая тема Мерси
                      [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=433"]Денем почивай, за да може нощем да се наспиш.[SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

                      Коментар


                      • #12
                        До: изпуснаха коловете

                        Първоначално публикуван от Patrician Преглед на мнение
                        о0о0о0 Благодаря ти, дано не задавам повече въпроси. По тая тема Мерси
                        Ако се хванеш за ден два да прочетеш форума както трябва ще си отговориш на много въпроси...не само свързани с моторите.
                        ЧЕТИ!!!
                        MG RACING

                        Коментар


                        • #13
                          До: изпуснаха коловете

                          ПОМОЩ !!! ПОМОЩ !!!


                          Свалих си коловете за да им сменя маслото и да сменя семерингите. Обаче стигнах до тая фаза от снимката. Незнам как да сваля ей това от долу за да извадя семеринга. И незнам него ли трябва да махна или нещо рдуго. Моля ако някой може да ми помогне...
                          Прикачени файлове
                          [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=433"]Денем почивай, за да може нощем да се наспиш.[SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

                          Коментар


                          • #14
                            До: изпуснаха коловете

                            Първоначално публикуван от Patrician Преглед на мнение
                            ПОМОЩ !!! ПОМОЩ !!!


                            Свалих си коловете за да им сменя маслото и да сменя семерингите. Обаче стигнах до тая фаза от снимката. Незнам как да сваля ей това от долу за да извадя семеринга. И незнам него ли трябва да махна или нещо рдуго. Моля ако някой може да ми помогне...
                            Ако не можеш сам, дай на някой дето разбира да го направиАко искаш да се научиш, има гугъл, там са всички отговори
                            Не са сваля "това долу"
                            Ето ти жокер
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от kiki.t; 06-08-08, 15:04.
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • #15
                              До: изпуснаха коловете

                              Първоначално публикуван от spl77 Преглед на мнение
                              Голям панаир както беше казал някои от форума та и аз го правих това упражнение скоро на един KDX свали първо единия кол опитаи се да разглобиш ако нещо се забаркаш имаш още един кол на разположение ще се поправиш.Незнам как е на твоя на моя се сваля един зегер горе на капачката ако имаш маншони тази капачка е парвото нещо дето ще видиш след като свалиш маншона ако го има разбира се не сам сигорен с тази обратна предница дали има маншони.После отгоре има сигорно болт шестограм поне при мен е така(при мен болта е отдолу при теб маи ще се падне отгоре според мен де )развиваш опъваш по рязко няколко пъти и трябжа да се раглоби.Едва ли нещо си разбрал,но докато не почнеш няма и да разбереш викаи неволята и няма да се плашиш,наи важно е да мислиш преди да правиш каквото и да е и няма проблем ще се оправиш.Аиде наслука.
                              Ето ти един от мен(ЖОКЕР ДЕ)знам че е доста объркано ама ако ти сече малко пипето ще се оправиш.

                              П.п И разбери,че по снимки не става тя така лесно как си я мислиш.
                              Последно редактирано от spl77; 06-08-08, 15:33.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X