Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

    А в интернет нямали някаде тази грес ? Че и аз ще трябва да сменям лагери.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-07-11, 06:00.

    Коментар


    • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

      Аз ползвам грес за морски съдове, абсолютно устойчива на вода и я купих от тук.
      www.prospeed.bg/bg/product/4297
      Силата е нищо без контрол.

      Коментар


      • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

        Ето сайта на магазина но не знам дали работят с еконт.

        http://elitzasport.com/contacts.html
        Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

        Коментар


        • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

          Едно приятелче е закъсало за лагери на линковото на YZ 426, а в Ямаха са му обявили скромните 180 лева.... някакви идеи от къде да вземе на нормална цена или да почва да мисли за втулки ?
          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
          Toyota Land Cruiser KDJ 125

          Коментар


          • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

            Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
            Едно приятелче е закъсало за лагери на линковото на YZ 426, а в Ямаха са му обявили скромните 180 лева.... някакви идеи от къде да вземе на нормална цена или да почва да мисли за втулки ?
            БобиМХ от Севлиево.

            Коментар


            • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

              Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
              Едно приятелче е закъсало за лагери на линковото на YZ 426, а в Ямаха са му обявили скромните 180 лева.... някакви идеи от къде да вземе на нормална цена или да почва да мисли за втулки ?
              Това само за лагерите или за комплект със семеринги и втулки.Влизат ли в цената и лагерите на swingarm-a или само за линковете ?
              offroad фен
              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

              Коментар


              • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                Зравейте,някой може ли да ми каже дали е нормален съвсем минимален луфт в тези лагери(като казвам минимален имам предвид почти доловим и на разглобено положение ,демек между лагера и втулката няма ръжда греста е чиста нито вода) Бладодаря предварително!
                Последно редактирано от V.R.R.; 21-02-12, 13:46.
                KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                Коментар


                • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                  Когато сменях лагери ми направи впечетление ,че нямат никва хлабина,в смисъл такава която да се усеща на ръка! Лагера свален има ли луфт като го качиш на линка да работи луфта става още по осезаем! Най-добре се разбира при сглобено окачване ,натискаш задницата надолу и после я вдигаш нагоре и ако не усещаш(чуваш)чукане значи си ок

                  Успех!

                  Коментар


                  • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                    там е проблема ,че го свалих само за гресиране като имах съмнение за леко чукане ,но както казах исках само да гресирам, но на долния лагер на амортисьора му се разпадна сипаратора защото е пластмасов и си викам от там ще да да е било съмнението за чукане ,но ся пък като гледам лекия луфт в останалите си викам дали нее и от тях било,та за това питам дали трябва да има.Логичното ми мислене ме кара да мисля ,че трябва да има лек доловим ,но не съм сигурен за това и питам(пак повтарям едвам доловим)!
                    KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                    Коментар


                    • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                      Дори нов мотор от магазина има лек луфт и според мен е в лагера на амортисьора и е оставен умишлено
                      Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

                      Коментар


                      • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                        благодаря колега! Но ако ми кажеш и причината защо да има малък луфт там ще съм ти още по благодарен ,че един вика така друг така просто за статистиката ,то е ясно ,че ще сменям само един(тоя с пръснатия сепаратор) а иначе зглобен нямаше проблеми всичко беше стегнато еее може би леко пукане но аз дури си мислих ,че си внушавам! Както споменах по горе си мисля ,че трябва да има там минимален инче ще е нужно да се набива ,а ако е така как ще издържи този пластмасов сипаратор още с вкарването на фтулката и ще избута иглите то дури и сега с грес и привидно нов влиза леко трудно...
                        Последно редактирано от V.R.R.; 21-02-12, 16:43.
                        KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                        Коментар


                        • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                          От личен опит съм установил че това лагерче е най натоварено и първо се разбива и ръждясва ако не се сменя греста на време и ако е много плътно ще затегне а ако има малък луфт ще почне първо да поклопва останалите оси са с по голям диаметър особено на ямаха не знам как се пише правилно ямаха и хонда но ги имам и двете
                          Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

                          Коментар


                          • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                            Така се пишат!Благодаря!
                            KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                            Коментар


                            • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                              Ако нямаш ръжда и няма следи от износване по втулката (нарушена циментация), всичко ти е ОК.Аксиален луфт е нормално да усещаш, не трябва да има радиален.
                              offroad фен
                              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                              Коментар


                              • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                                Благодаря ви колеги! Само ми кажете греста на denikol(червената) става ли за тези лагери ,че вече половината съм ги натъпкал с нея и да приключвам с тази история? Аз ,като гледам хората от по горните постове какво вадят от тези лагери-на мен май ми хлопа главата,че искам да ги сменям!
                                KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X