Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко са здрави гумите......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко са здрави гумите......

    В събота реших да си сменя обръча и спиците(имам скъсани и обръча е крив) на задна капла и за целта трябваше първо да сваля външната гума.
    За нещестите моят гумаджия беше затворил и трябваше да се доверя на единствени който работеше и се нави да ми свали външната гума.

    Хубаво ама тук почна интересното.
    Казах на гумаджията че каплата има папион и трябва да отвие и него преди да тръгне да сваля гумата. Той кимна че уж е разбрал и продължи да сваля игличката на вутрешана гума.
    След малко ми вика:
    - ти си свалил игличката, а?
    - не, не съм я пипал, има си игличка
    - аа, добре, че нещо не се отвива
    Помислих си тоя как така мисли че е без игла, като гумата е напомпена.
    Мъчи се там с иглата, след това тъгна да отлепя гумата от каплата на машината. Натисна я 1-2 пъти, след това каза:
    - така, няма да стане, трябва ми някакво дърво да подложа
    Ходи, търси, донесе някаква дъска и я подложи от другата страна. пак почна да я мачка на машината и да кълне че не се отлепва.
    След 10-15 минути натискане ми вика:
    - бе тая гума е с 2 винтила!
    - не, имам и папион дето държи гумата, не е винтил...нали ти казах
    - ааа
    Но когато погледнах, той ми сочи винтила и до него нипил от липсваща спица.
    Гумаджията бъркал с отверкат адеа търси игла в нипела, а не във винтила и гумата си е била напомпена през цялато време докато я мачка на машината да я отлепи от каплата.

    Не знам как издържа тая гума на толкова тормоз, но поне знам колко е здрава една вътрешна гума и съм по-сокоен че едва ли ще я спукам в гората.

  • #2
    От: Колко са здрави гумите......

    Пусто дърво!!!
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • #3
      От: Колко са здрави гумите......

      Ти не можа ли да видиш че не е спаднал гумата,а пък гледаш как я отлепя от каплата?
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • #4
        Re: Колко са здрави гумите......

        Как да видя?По принцип ги държа на 0.8-1 атмосфера и като е свалена трудно може да се види че не е спадната напълно.

        Коментар


        • #5
          От: Колко са здрави гумите......

          Интересно ми е , ако спукаш гума в гората , гумаджия ли ще викаш?
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #6
            Re: Колко са здрави гумите......

            Ще викам неволята....
            И аз съм се чудил какво ще правя, даже тръгнах да си взимам щанки и пробвах да сваля сам гума в гаража, ама без никакъв успех.
            Така че ще стискам палци да на пукам.

            Коментар


            • #7
              От: Колко са здрави гумите......

              Щом си с папион си се прибираш полека без да раздаваш газ и да скачаш по каманяците. На няколко пъти ми се е случвало да се прибирам със спукана задна гума от по над 30 км без абсолютно никави последствия, даже и вътрешната не се беше накълцала и успешно се залепи след това.

              Коментар


              • #8
                От: Re: Колко са здрави гумите......

                Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
                Ще викам неволята....
                И аз съм се чудил какво ще правя, даже тръгнах да си взимам щанки и пробвах да сваля сам гума в гаража, ама без никакъв успех.
                Така че ще стискам палци да на пукам.
                Сам в гората да сменяш гума повече клони към неуспех освен ако не намериш подходящо място да ти служи като стойка да повдигнеш мотора,вариант 2 спрей за гуми,някой път помага,вариант 3 мотора на една страна на место отваряш гумата от едната страна,жилави клони от дърветата бука е подходящ,върбата,затваряш и газ.И последно не се занимаваш с глупости с умерена газ се прибираш,малко поднася в завоите ама държиш здраво рогата,а когато си надделееш над масрафите един мус за 150 лв и забравяш за проблемите.

                Коментар


                • #9
                  От: Колко са здрави гумите......

                  Откак си купих щанги, се скъсах да пукам гуми.
                  15-20 минути за задна, с отлепването на борда и лепенето на вътрешната, за предната по-бързо.
                  Необходими са: подходящи инструменти за двете оси, две щанги, комплект за лепене и помпа или компресор.
                  Изкормено компресорче от Кауфланд тежи няколкостотин грама и е доста компактно.
                  Защо да се прбирам след пукане на гума, като мога да я залепя и да продължа с карането.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колко са здрави гумите......

                    Предпочитам да си издера каплите със щангите отколкото горепосочената процедура с разни майстори. Вярно , че при монтирането прекълцах една вътрешна, ама вече знам как става
                    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Колко са здрави гумите......

                      Еми аз пробвах и явано не е за мен.
                      И мус си купих, заден, ама в Пазарджик няма кой "да ми го сложи".
                      Ако спукам ще му мисля, ама не ми се носят сумати чаркалъци, все пак искам да карам а не да съм се натоварил като камила.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колко са здрави гумите......

                        Няма как да не носиш чаркалъци,проблема с гумите е незначителен,ами скъсана верига,непалещ двигател,прекъснато водно съединение,без въже и инструменти просто забрави.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колко са здрави гумите......

                          Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                          Няма как да не носиш чаркалъци,проблема с гумите е незначителен,ами скъсана верига,непалещ двигател,прекъснато водно съединение,без въже и инструменти просто забрави.
                          На много от мотоциклетистите действително не им трябват инструменти на мотора, понеже не знаят как се ползват. В това няма нищо лошо, но когато карат сами в гората, ще чакат Неволята.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колко са здрави гумите......

                            И като шчупиш бутало или биела колкото и да знаеш как се използват инструментите с какво ще ти помогнат?Със спукана гума съм се прибирал от вр.Ботев до Карлово без никакви последствия.А за горната случка си отбутах.Добре че нямах инструменти да ми тежат излишно.
                            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колко са здрави гумите......

                              Зависи колко бутала имаш.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X