Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си сменим гумата ВИДЕО

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да си сменим гумата ВИДЕО

    Видео клипове как да си сменяме гумите от Doug Schopinsky от Bridgestone

    http://www.transworldmotocross.com/m...215768,00.html

    http://www.transworldmotocross.com/m...215766,00.html

    http://www.transworldmotocross.com/m...215765,00.html

  • #2
    До: Как да си сменим гумата ВИДЕО

    страшно полезни клипчета. Аз не бих се сетил да сложа бебешка пудра на вътрешната гума за да не ми приплъзва.
    страхотен пост нямам думи просто.
    KAWASAKI Let the good times roll

    Коментар


    • #3
      До: Как да си сменим гумата ВИДЕО

      Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
      Аз не бих се сетил да сложа бебешка пудра на вътрешната гума за да не ми приплъзва.
      Е да, ама аз от много години насам, когато сменям гума я "напудрям", само че с талк

      Сега ще видя и клипчетата, но сигурно ще има какво да се научи оттях
      Hristo Draganov
      http://htftp.domainbg.com/HD/

      И аз искам България чиста ! ! !

      Коментар


      • #4
        До: Как да си сменим гумата ВИДЕО

        И аз слагам талк винаги, не само че върши работата на бебешката пудра, но и предпазва гумата, то е нещо като гума на прах, ако не се лъжа
        KTM Fen

        Коментар


        • #5
          До: Как да си сменим гумата ВИДЕО

          Абе как ще е гума бе , гумата не е хигроскопична доколкото ми е известно, пък талка Е
          Я Митков като фармацевт-алхимик да ни светне по въпроса (моля)

          Снощи имах време да изгледам само първото клипче, и намирам много общо между неговия и моя метод
          Но ще намеря повечко време да изгледам и трите клипа и ще анализирам подробно разликите в методите ни
          * Като за начало аз не демонтирам гумата от каплата така (говоря за цялостното сваляне на гумата от каплата). Той човека обкрачва каплата с гумата, т.е. гумата "обвива" каплата и тогава я вади. Това може би се обуславя от наличието на папиона? Аз да кажем никога не съм си играл с гума с папион, но то с него и без него, технологията си е същата.
          Аз например първо отлепвам гумата от ръбовете на каплата като стъпвам с крака по нея, след това използвам само две щанги, защото нямам трета , и накрая вадя цялата външна гума от каплата като така като е демонтирана само откъм единия борд, като я натисна с ръка надолу (откъм нипелите на спиците) и тя си излиза, без да обкрачвам каплата с гумата Т.е. по неговия метод май се пада една операция в повече - с щангите първо вади и другия борд на гумата, за да обхване с нея каплата, и чак тогава вади каплата, пък аз направо вадя другия борд с щангите и с ръце после, ама направо навън от каплата и готово
          После за по-лесно посипвам с талк външната гума отвътре и с ръце го разкарвам хубаво навсякъде (все пак нямам 1 кило талк на разположение, което да сложа в една торба и да раздрусам вътрешната гума вътре ), като след това с ръце разкарвам талк и по вътрешната гума, там където са нипелите, а пък задължително когато лепя спукана гума с вулканизатора, на лепенката задължително, ама задължително слагам талк

          Тъй, като изгледам и другите клипчета ще има още размисли по темата
          Hristo Draganov
          http://htftp.domainbg.com/HD/

          И аз искам България чиста ! ! !

          Коментар


          • #6
            До: Как да си сменим гумата ВИДЕО

            Първоначално публикуван от Daniel Gyorev Преглед на мнение
            И аз слагам талк винаги, не само че върши работата на бебешката пудра, но и предпазва гумата, то е нещо като гума на прах, ако не се лъжа
            Талкът е хидриран магнезиев силикат H2Mg3(SiO3)4. Минерал, сиреч. Като такъв обаче, има най-ниската твърдост от всички известни минерали.

            Коментар


            • #7
              До: Как да си сменим гумата ВИДЕО

              Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
              Талкът е хидриран магнезиев силикат H2Mg3(SiO3)4. Минерал, сиреч. Като такъв обаче, има най-ниската твърдост от всички известни минерали.
              Това едно момче ми го беше казал, аз наистина незнаех, но сега вече ще знам, 10х за информацията!
              KTM Fen

              Коментар


              • #8
                До: Как да си сменим гумата ВИДЕО

                Ето и едно интересно видео за безкамерна гума /без вътрешна/ за мотокрос и инструкции за монтаж в PDF формат.

                http://www.nuetech.com/tubliss-video.shtml

                Коментар


                • #9
                  До: Как да си сменим гумата ВИДЕО

                  Много полезни клипчета браво.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да си сменим гумата ВИДЕО

                    за предпочитане е да мажете гумите с някакво мазило от сорта на вазелин или такова от гумаджийниците , е най добре с оригинално за гуми ама са скъпи, то предпазва много повече от протриване на вътрешната освен това и по лесно се монтира външната. талка колкото и да е мек води до протриване
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как да си сменим гумата ВИДЕО

                      Единственото само което забелязах нетипично е че пича сваля гумата наобратно - демек първо срещу винтила, а аз от малък съм учен да свалям гумата пурво откъм вентила (това и от опит го знам вече) на няколко пъти ми се е случвало преди като я свалям не откъм вентила, да скъсам вентила - защото когато напънеш отдругата страна гумата пропада по средата на каплата където е по-малък диаметъра. И когато сваляш срещу вентила каплата пропада при вентила и го къса.

                      Нещо много вентили станаха но дано сте ме разбрали
                      If you want to be "пиян", drink "ракия", not "айран"
                      Кара: Honda XL 600R 1984'

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да си сменим гумата ВИДЕО

                        Много полезни клипчета мерси свършиха ми добра работа а преди да ги гледам един гумаджия ми скъса вътрешната гума

                        Коментар


                        • #13
                          Смяна на външна гума.

                          Сменям си гумата но винаги наранявам джантата и сменянето го правя с много усилия. Може би не я сменям както трябва или нещо такова. Ако някой знае нещо по специално или някакъв чалъм за сменяне да пише много ще ми помогне. А и това нараненото вече има ли някакъв начин да го залича?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Смяна на външна гума.

                            Колега има,другия път като си сменяш гумата я закараийпри така наречените гумаджии

                            Поздрави

                            Коментар


                            • #15
                              До: Смяна на външна гума.

                              Ето и да четеш повече!!!

                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=21216

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X