Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ширина на ендуро гумите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ширина на ендуро гумите

    здравейте,

    очертава се купуване на гуми и изчетох каквото е писано тук по въпроса.

    но не можах да си отговоря на един въпрос - каква е тенденцията за ширина на гумата? какво е по-добро за карането - по-широки гуми или по-тесни гуми? а и не знам дали тенденцията е еднаква за предната и за задната гума.

    предполагам, че отговорът е "зависи". но също така и предполагам, че тук варирането в ширина на гумите не е толкова голямо като при джипките.

    в момента съм със: 110/90-18 и 90/90-21

    смятам да карам предимно по горски и 'черни' пътища. избягвам тревите, но когато е наложително, ще карам по тях. също така не обичам да карам само по камъни, макар че единият от маршрутите ми е с такъв участък, който не може да се заобиколи.

    дано да съм успял да предоставя нужната информация, за да ми помогнете. ако не ... ще допълня каквото тряба.

    10х!

  • #2
    пояснение: става въпрос за кросови гуми

    Коментар


    • #3
      пояснение: става въпрос за suzuki dr250s

      пояснение: днес съм много разсеян , но не винаги е така

      Коментар


      • #4
        милене задължително използвай само такива размери каквито са ти оригиналните гуми
        всички други решения като цяло влошават управляемостта и удобството при каране
        иначе за размерите
        http://www.rockymountainatv.com/Tire.atv
        тая информация наскоро я открих и смятам че е доста добра
        гледай по отдолу на страницата е за мотори
        а като тоя тип терен дето каза и като за твоя мотор
        ако искаш много яка гума дето да я караш много време вземи си пирели рали крос мт21
        с нея можеш и по асвалт от време на време да караш и по камъни няма проблем
        е по трева не държи много добре
        но ти нали каза че по трева по малко караш
        иначе ако искаш по тънко да минеш вземи си митас с10 задна и с11 предна
        издържат доста дълго време и държат много добре даже и на трева
        ако искаш още по евтино вземи си деестон задна и митас предна
        въпреки всички слухове ако я вземеш по прасно произведена а и с твоя мотор ще те изкара бая а и държи напълно приемливо като за нормално че даже и за по екстремно каране
        та варианта с пирелито-160лв задна 90-120лв предна
        митас 60-70 лв задна 55-60 предна
        деестон 45лв задна
        ако скочиш на дънлоп ще е около 120-140 задна
        и около 100-120 предна
        тва ти казвам цени на които можеш да ги намериш в софия и то чисто нови

        Коментар


        • #5
          благодаря ти митков

          както винаги си полезно изчерпателен

          аз в момента съм (така го взех) с митаски.

          мислех за дънлоп, но ще погледна и пирелито, че досега не им бях обръщал внимание.

          в най-лошия случай ще мина пак с митас докато натрупам опит и падания

          10х!!!

          Коментар


          • #6
            Вземи си Пирели за да спестиш от последното обстоятелствено пояснение
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • #7
              имаше такава тема и там доста подискутирахме. тогава споменах за една гума дънлоп който мой приятел си взе карана един манш от МХ3 световното в севлиево миналата година. незнам колко време я кара, може би около половин година (мотора е 125сс крос) но гумата не мръдна, след това продаде мотора с тази гума и в неделя видях пак този мотор пак с тази гума която все още имаше неполош грайфер от моята митас ц10 на 5 карания. с една дума тази гума е смазана от каране и не вярвам на очите си че още е в такова състояние. може да струва 120 лв. но със сигурност ще изкара колкото 3 митаски а в същото време държи много по-добре. така че аз твърдо заставам зад дънлопа
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от краси
                имаше такава тема и там доста подискутирахме. тогава споменах за една гума дънлоп който мой приятел си взе карана един манш от МХ3 световното в севлиево миналата година. незнам колко време я кара, може би около половин година (мотора е 125сс крос) но гумата не мръдна, след това продаде мотора с тази гума и в неделя видях пак този мотор пак с тази гума която все още имаше неполош грайфер от моята митас ц10 на 5 карания. с една дума тази гума е смазана от каране и не вярвам на очите си че още е в такова състояние.
                Ако тази година нещо мотора стане за скраб, ще я купя тази гума-легенда, че по мои наблюдения Дънлопа кара с 1/3 повече от Митаса, но с нея се чувствам по-сигурен
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #9
                  а пирели мт21 кара колкото няколко дънлопа
                  и държи и на асвалт доста добре

                  Коментар


                  • #10
                    поогледах пирелито

                    на външен вид много ми харесаха

                    митков (или някой друг), гарантираш ли за тях да почна да търся доставка и цени.

                    Коментар


                    • #11
                      МЕЖДУ ДРУГОТО ДА ЗНАЕШ ЧЕ НА МТ21 РАЗМЕРИТЕ СА МАЛКИ ПО СТРАННИ
                      точно такъв размер нямат но аз ей сега ще ги разгледам и ще ти кажа какъв е за твоя мотор
                      по принцип като взимаш гуми с по различни размери гледай като събереш двете цифри на гумата която взимаш сбора да е равен или много малко по малък евентуално от сбора от цифрите на гумата която трябва да се монтира според производителя
                      тва правило си го измислих аз но да знаеш че върши работа
                      понеже мишелин пирели и още няколко фирми между които и трелеборг работят с малко по различни размери

                      Коментар


                      • #12
                        виж тук
                        http://www.pirellimoto.com/en_96/tir...T21_RALLYCROSS

                        Коментар


                        • #13
                          120/80-18M/C 62R MT21
                          според мен ще е баш като за тебе
                          що се отнася до гаранции
                          да ти кажа аз преди като карах ендуро мотор си бях взел такива две гуми чисто нови и сума ти време карах с тях накрая ги продадох за доста добри пари втора употреба
                          ако искаш вземи си само задна такава а предната си вземи митас или трелеборг имат един модел малко по за твърдо много е издръжлив и държи а ще е по евтин от предната на пирелито но задната си я вземи пирели

                          Коментар


                          • #14
                            http://www.pirellimoto.com/en_96/tir...MT16_GARACROSS
                            ей тва също е много здрава гума но няма размери като за твоя мотор много подходящи
                            макар че ей тази ще стане 4.00-18NHS 64M MT16

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
                              Ако тази година нещо мотора стане за скраб, ще я купя тази гума-легенда, че по мои наблюдения Дънлопа кара с 1/3 повече от Митаса, но с нея се чувствам по-сигурен
                              направо си е така в момента цената на гумата и мотора са равни
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X